Uživatelský avatar
Fanula
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 21.08.2014 9:18

Volba serva

Zdravím všechny,

chtěl bych poprosit o radu s koupí silného serva. Bylo by to do upraveného podvozku Tamiya CC-01. Předtím jsem používal Hitec HS-645MG, ale to považuji za nedostatečné. Chtěl bych si koupit digitální voděodolné servo Hitec: http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-modely-a-prislusenstvi/serva-a-prislusenstvi/serva-hitec/1hi3212-servo-hs-5646-wp-7-4v-digi-vodotesne. Nemá s ním někdo zkušenosti ?

Nebo kdyby mi někdo doporučil nějaké jiné, které používá ?
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Volba serva

popravde, pokial nebudes pouzivat BEC, tak pocitaj s tou spodnou hranicou cca 5V.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Volba serva

Můžu potvrdit. Po osazení externího becu i zprvu nedostačující servo mělo najednou dost síly :HI:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Fanula
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 21.08.2014 9:18

Re: Volba serva

Ještě mne napadlo, že bych mohl použít toto servo značky Savöx:http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-modely-a-prislusenstvi/serva-a-prislusenstvi/ostatni-vyrobci/1sv2301-4-savox-sw-0231mg-waterproof-digitalni-servo.

Při napětí 4,8 V má docela slušný tah. Nemáte někdo zkušenosti s touto značkou. Hledal jsem na netu a spíš se mi zdá, že jsou horší než Hitec. Je tomu tak ? Nepotřebuji super rychlou odezvu.

A jinak ten digitál mohu normálně zapojit do přijímače a jezdit jako s analog servem (nepotřebuji programátor) :mrgreen: ? Doposud jsem používal pouze analogová.
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Volba serva

Serva Savöx jezdím dlouhá léta v různých RC a musím říct, že za tu dobu jsem neměl nejmenší problém.
Nemám ta serva ani vodotěsná a i přes časté "koupání" při průjezdech kalužemi fungují bezchybně!
Tah naprosto dostačující/ odpovídající sepsaným parametrům, takže za mě můžu jen a jen doporučit!

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“