Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Spektrum DX4s + přijímač Blue MX

Ahoj všem Spektrum-pozitivním,

mám dobrou zpdávu, ale jen pro některé z vás (vysvětlení pod obrázkem). Zpráva je následující:

Obrázek

Pozor, přijímač Blue MX funguje pouze s firmware 1.2, Kernel 1.0, takže NEPROVÁDĚJTE UPGRADE na verzi fw. 2.0, jelikož vše co tato úprava udělá je to, že "odstraní" komunikaci s DSM Spektrum přijímači. A to podle zahraničních diskuzí i s ORIGINÁLNÍMI PŘIJÍMAČI :EVIL:

Cena tohoto levného Blue MX přijímače je necelých 10$ (cca 250 Kč), takže za cenu jednoho originálního Spektrum SR3100 přijímače máte možnost pořídit několik těchto levnějších.
Pošťák ho přinesl včera, takže jsem akorát nabindoval, vyzkoušel jestli funguje, ale už jsem nemoh vyzkoušet dosah venku v autě. Nevidím ale důvod, proč by neměl fungovat stejně jako originální SR3100.

Odkaz na přijímač ke koupi:
https://www.aliexpress.com/item/1pcs-2- ... 0.0.dHbyzZ
Uživatelský avatar
Juraj P
Nově příchozí
Příspěvky: 82
Registrován: 19.04.2015 16:17
Bydliště: Košice - Terasa

Re: Spektrum DX4s + přijímač Blue MX

To je super, ja pouzivam Orange ale tie uz stupli na cene a tazko ich zohnat, len skoda ze nie su 4 kanalove.
Chevy Stepside Axial, Axial Wraith 1.9, D90 mex, Ford Bronco trx4.
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Spektrum DX4s + přijímač Blue MX

Jojo, škoda.
na druhou stranu ty 3 kanály s trochou improvizace stačí a za 250 Kč není o čem přemýšlet :-D

Jen mě překvapuje, že po upgrade vysílačky sice přijdeš o možnost používat tyhle náhražky, ale taky přijdeš o možnost používat např. originální telemetrický přijímaš Spaktrum SR3300T, který jede ve stejné modulaci. Prý je to údajně kvůli nějakým evropským nařízením nebo co, ale DX6R už zase DSM modulaci umí, takže je to postavený na hlavu :-(
Uživatelský avatar
Juraj P
Nově příchozí
Příspěvky: 82
Registrován: 19.04.2015 16:17
Bydliště: Košice - Terasa

Re: Spektrum DX4s + přijímač Blue MX

Som cital na leteckom fore ze po aktualizacii softwaru dx6-10 kanalovych, sa neda sparovat iba s origo spektrum prijimacmi. Je to ochrana pred pouzivanim neoriginalnych prijimacov.
Chevy Stepside Axial, Axial Wraith 1.9, D90 mex, Ford Bronco trx4.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“