Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Rušení vysílaček Axial AX-3?

Zkusím stručně popsat problémy rušení dvou vysílaček axial 2.4Ghz 8o Snad někdo dokáže poradit.
S kolegou expedičákem máme obá volantovku AX-3,přijímač AR-3.Když on zapne vysílačku,já přestávám jezdit.
Když sme si prohodily vysílačky a spárovali se svýma autama,tak bez sebemenšího problému jezdíme pospolu,jakmile si napárujeme spátky svoje vysílačky,tak problém.On může jezdit v pohodě,ale já jedu jen chvilkama,tak mi musí vždycky na chviku vypnout,abych někam dojel.
Je to pro mě záhada,tak kdyby se našel někdo osvícený,byl bych rád.Děkuji
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

a co si prohodit přijímače vypadá to že jeden přijímač má nějaký problém. Myslím že vysílačkou to nejspíš nebude když po prohození fungují jak mají tak to musí být problém logicky v přijímači.
Ale mohu se plést je to jen úvaha na zvážení a otestování není o nic složitější jak prohození vysílaček.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

Tož si je nechte prohozené, když to funguje...nebo jeho je lepší??? :-D
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

No dovedu si představit nadšení v kamarádových očích ...... :lol: ... já bych asi ani po kamarádovi nechtěl aby se obětoval a risknul , že příště bude mít problém on s někým jiným ...
Být tebou , tak ještě zkusím do kamarádova auta tvůj přijímač s tvou vysílačkou - prostě prohodit i přijímače , jestli to nedělá nějaká blbá konfigurace nebo rušení.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

Klucí díky za rady,ale jak píše rotruck.Vyměnit si vysílačky mi přije blbý,když on to má nový,já 2roky starý.
Jeho přijímač taky nechci,nedávno měl dosah asi 2 metry,zjistili jsme že má upadlou anténu,tak mu jí někdo přiletoval,ale asi špatně,jelikož teď má dosah tak 10 metrů.Může to díky tý anténě dělat takový brikule?
Za dva roky ježdění jsem se potkal s mraky axíkama a nikdy jsme se nerušili.
Nevím co s tím,tak snad zkusit vyměnit přijímač?Neválí se doma někomu z vás plonkovej přijímač AR-3 ?
Nebo máte vyzkoušenej jinej přijímač,kterej jde spárovat s vysílačkou AX-3 ?
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

:-I Podle toho posledního Tvého psaní bych doporučil kamarádovi nový přijímač, když Ty nemáš 2 roky problém. :-I
Nic neměň - kamarád ať si koupí nový přijímač ! :OK:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

Souhlas.
Anténa je tenkej koaxiál a podle dosahu to "opravoval" slepej laik.
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

Ahoj všem,

kamarádovi jsem na tom přijímači zkusil opravit anténu, která sice nebyla tak úplně "zpackaná", takže to nemohlo mít vliv na příjem signálu, nicméně jsem to i tak trochu opravil, protože se mi to moc nezdálo a já jsem si chtěl být jistý...

Bohužel mám ale špatnou zprávu - vysílačka i tak zlobí :-(

Zkoušel jsem ji na svém vybavení, takže to nemůže být ani tou použitou sestavou, kterou má kamarád v autě, tak jak někdo doporučoval v jednom příspěvku výše...

Zjistil jsem ale zajímavý fenomén - rušení se objeví i v případě, že zcela zakryju anténu vysílačky rukou a schovám ji za zády. To by teoreticky mohlo vypadat i na problém s vysílačkou a nikoliv jen s přijímačem Proto jsem se také v neděli kamaráda ptal, jestli mu do vysílačky nenapršelo.

Bohužel ale nevidím do tohoto problému tak hluboko, abych mohl posoudit, kde je příčina. Navíc jsem raději vysílač nerozebíral, jelikož jsme se na tom s kamarádem nedomlouvali a já nevěděl, jestli jí ještě třeba nemá v záruce a tak...

PS:
Nejsem ten, který anténu opravoval původně - jen jsem jí zkusil opravit znovu.
Nejprve jsem si o tom samozřejmě něco přečetl a vím, že se ant. skládá z 2 částí, tedy vlastní antény a stínění.
Také vím, že délka vlastní antény pro 2,4 GHz má být 31,5 mm (1/4 lambda) a dále vím, že po tomto úseku se již nejedná o "anténu", ale o koaxiální kabel.
Podle obou pravidel jsem tedy opravil kablík a lehce opravil uchycení koaxiálu k přijímači.

Problém i tak přetrvává, takže už nevím :-(
Naposledy upravil(a) bowl dne 27.01.2015 19:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

Je pravda,že on má vyplý auto,jenom stačí když zapne vysílačku a já nejezdim,takže jakoby to nemělo souvislost s přijímačem,když je vyplej.
Ještě jsem teď dohledal,že by mohla fungovat vysílačka AX-3 s přijímačem od FS GT3C,co mi zbyl po přeprogramování na osmikanál,tak to musím zkusit :idea:
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

pravda!

navíc pokud spáruješ svou vysílačku s jeho přijímačem - žádný problém
pokud spáruješ jeho vysílačku s Tvým přijímačem, tak to taky funguje, ale to může znamenat, že má Tvůj přijímač "lepší" příjem signálu :-)
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

Bowl,jak jsi psal "Bohužel mám ale špatnou zprávu - vysílačka i tak zlobí :-( ",to jako že má pořád malej dosah?
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

tak tak...

u auta a na volnou vzdálenost dobrý, ale když se schovám trochu za zeď, ztratí signál...
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

Teď si vybavuji,že mu to dělalo naposled na Ortech i s mojí vysílačkou,když zajel za strom,tak mu to přestalo ject a já s jeho vysílačkou jezdil v pohodě
.No nevím,to jsou záhady.
Jakoby něco ukazuje na vadu vysílačky,jiný věci ukazujou na přijímač,tak už fakt nevim
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

V tom případě se veřejně omlouvám za slepého laika. :oops:
WiFiny jsou poměrně složitý, mimo jiné i kvůli duplexní komunikaci. Přijímače mají automatické vyrovnání citlivosti, takže je lze při slabém signálu vlastního kanálu (třeba malém výkonu, nebo velké vzdálenosti vysílače) snadno zahltit cizím silným vysílačem.
AX-3 je GT2B. Osobně jsem nezkoušel, ale prý je to bez problému kompatibilní.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rušení vysílaček Axial AX-3?

Četl jsem to dvakrát, ale nejsem z toho moudrý. Podle všeho má kamarád problém jak s vysílačkou, tak i přijímačem. Dělá to na mne dojem, že přijímač má z nějakého důvodu nízkou citlivost a vysílačka má slabší výkon. Při prohození vysílaček to bylo maskováno tím, že tvoje vysílačka s "normálním" výkonem si poradila i s tím slabším přijímačem, a kamarádově slabší vysílačce zase pomohl tvůj dobrý přijímač. Jinak takhle na dálku se to blbě řeší. Já bych doporučil, vyzkoušet nejdřív tu kamarádovu vysílačku s novým přijímačem. Pokud to problém neodstraní, asi bych koupil novou soupravu. S AX-3 jsou kompatibilní všechny přijímače Flysky AFHDS (http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=p ... 2014080009) - nejlacinější přijímač je tento - http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10625__HobbyKing_GT_2_2_4Ghz_Receiver_3Ch.html.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“