Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

Brusenie LED diod

Ako tak sledujem skoro kazdy kto pouziva na osvetlenie diody sem-tam spomenie , ze ich zabrusoval . A tu nastava otazka ako a cim to zbrusujete a ci po zbruseni ostava svietivost rovnaka , ci sa neposkodi obal natolko , ze ostanu nejake znamky brusenia alebo ostane ciri ? Ak to uz niekto robil poradte ako na to , lebo mam v plane tiez nejako upravit diody na zadny naraznik pre Tatru
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Teď jsem zabrušoval diody na vozík-červené dozadu.
Měl jsem klasický 5mm kulatý a potřeboval jsem je nacpat do mosaznýho U profilu. Brousil jsem "jen" boky. "Čelo" diody zůstalo netknutý. Bral jsem to jemným pilníkem. Broušená část zmatovatí-jak když vezmeš šmirglem plexi.
Kdyby si brousil (zmatovatěl) celou diodu, tak to možná trochu svítivosti ubere, ale u zadních světel bych to vůbec neřešil. Tam nějaký extra šajnidla nejsou potřeba.
Případně se neboj to vyzkoušet, při ceně diody, jedna zkažená neni žádná ztráta. Maximálně se ti tvůj výtvor nebude líbit a budeš zkoušet něco jinýho.:lol:
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Diodu můžeš ubrousit , nebo i odřezat. Následně použít šmirgl na zahlazení řezané/broušené plochy a následně vyleštit brusnou pastou , nebo stačí i zubní pasta a o trošku víc práce :wink: Pak je jako netknutá
:mrgreen:
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
mocheek
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Já jsem dělal na Defendera brzdová/obrysová světla z 8mm a zpátečkové z 10mm diody. Diodu jsem uřízl jak nejvíc to šlo, obrousil do požadovaného tvaru a potom jsem to vzal smirkem 1000. Pokud to člověk nezkoumá nějak zblízka, tak nejde poznat že je to z diod
LR Defender 110 Hard Top MP
HPI Baja 5B SS
Spektrum DX3S

http://www.RCKV.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“