Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

stabilizační kondenzátor

Zdravicko,
zadne ani jinak podobne tema jsem tu nenasel, ikdyz nevylucuju, ze jsem hledal spatne. Tak me prosim nekamenujte :) :)

Jde mi oto, ze mam obcasne ruseni na aute ( nahle cuky rizeni nebo motoru ). Obcas to jen skubne a zase dobry. Stava se mi to na obou RC soupravhach. 27 a 40mHz. Oboje jsou digitalni. Nasel jsem na mz-racing stabilizacni kondenzator tak se chci zeptat, zdali to pomuze nebo ne nebo zdali s tim ma nekdo zkusenost
dikes :)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Na tom odkazu je vidět políčka pro "Dotaz na prodavače" a to se obávám, že v tomto případě bude to nejlepší. Jakékoliv rušení je vždycky sviňárna....
Uživatelský avatar
ferdovic
Uživatel
Příspěvky: 457
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Havířov,Dolní Suchá

Možná anténa na přijímači je třeba ji v každém případě směrovat od země směrem vzhůru.A pokud možno co nejméně křížit s ostatním vedením. :wink:
Jeep Nukizer 715
Jeep Willys
Oskosh 1926
Zis 134 8x8
Jeep Wrangler
Ford Mustang
Bergetiger
rajče ferdovic1
you tube ferdovic1
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Ten kondenzátor rušení nezlepší.Bude to pro regly,který bud svuj kondík nemaj nebo je slabej.
Radši napiš,jaký typ a výrobce rádia používáš a klidně dej fotky podvozků,jak a kde máš vedenou antenu.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Aha, tze reseni to neni.
Inu mam 2 soupravy, jedna co mi zbyla ze stareho "auta". To je HENG LONG Sprint 3CH. Ta je prave 27Mhz.
A durha je AR W3 FM40 3CH. A ta ma 40Mhz.
Momentalne jsem na koleji a nemam podvozek u sebe (nemohu ukazat fotku), ale jedna se o CR 01. Regulator mam cca 4cm od prijmace. Prijmac je nalepen oboustranou paskou vzadu (na te podlaze) a antena je vedena brckem skrz kastli. Malicko jsem ji ustrihl, pze precuhovala (asi 1,5cm) ale to myslim, ze by nemelo vadit. Nikde se nekrizi ani neni nikde omotana. Takto zlobi obe dve soupravy

Krom toho, ze to ruseni je otravny mam taky strach o kardany, nebot jsem uz jeden znicil. A to, ze pri jizde vpred mi auto najednou plnou silou cukne dozadu kardanu na zivotnosti asi moc neprida.

Dekuju za jakoukoli radu :)
Uživatelský avatar
ferdovic
Uživatel
Příspěvky: 457
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Havířov,Dolní Suchá

Zkusil jsi třeba jiný regulátor?Může být nějaký poškozený,zlomený drát apod.Je třeba zjištovat!
Jeep Nukizer 715
Jeep Willys
Oskosh 1926
Zis 134 8x8
Jeep Wrangler
Ford Mustang
Bergetiger
rajče ferdovic1
you tube ferdovic1
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Kondík odstraňuje jen rušení co jde do příjmače po kabelech z réglu a serva a to je jen malá část rušení. Zkusit to ale můžeš a ani nemusíš kupovat spešl za 150....stačí nějakej s nízkou "odezvou"...je to nějaká zkratka co si nepamatuju :oops: píchnout ho na +a- snad to pomůže
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

spíš než tohle bych zkusil přidat odrušovací kondenzátor (řádově 100pF) na motor, na komutátoru vzniká největší rušení v celým autě
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

ja mam tu 27 taky doma a taky me to sem tam rusi takze jdu ted na 2,4GH na zavody pac me to uz stve ale je to fakt obcas kdyz to skube takze to bude problme asi vysilacky :wink:
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

právě, že 150 se mi za kondík zádlo dost
ale poslední dobou slýchám od všech, že s 27Mhz jsou problémy..
S tou 2,4Ghz trable nejsou??
Asi koupím novou RC soupravu, ale nechtěl bych takovéto trable. Je to vůbec možný ?? :)
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

S 2,4GHz problémy nejsou, pokud si nekoupis nejakou neosvedcenou "znacku". ..... Osobne ti muzu doporucit spektrum DX3E - sam ji mam, a super.
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Děkuji všem za rady, vyřeším to koupí novou RC soupravou
Díky :)
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

inak ja som tiez koli ruseniu na 40Mhz presiel na 2.4Ghz.
pocukavanie serva ma zacalo riadne sr.. a nevraviac o tom,ze teraz je kopec vtakovin:wink: v pasme 40Mhz,od vysielaciek,cez "tesco hracky",atd.
Tienenie kablov nepomohlo,odrusenie motora nepomohlo.
Mne to stacilo vyriesit vymenou modulu 40Mhz vo vysielacke,za modul 2,4Ghz .Od Jeti model.40Mhz je uz teraz dobra akurat pre ponorkarov.

A musim zatial poklopat,ale s Jeti mi funguje vsetko(aj tie cinske svetelne moduly :wink: )
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

catar píše: antena je vedena brckem skrz kastli. Malicko jsem ji ustrihl, pze precuhovala (asi 1,5cm) ale to myslim, ze by nemelo vadit.


me tam teda zaujalo tohle

vzdy jsem zil v dojmu, ze delka anteny by mela byt nasobek neceho, jinak, ze to muze zlobit
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“