mario
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 04.03.2011 0:00

kolik kanálů

nevíte nekdo prosím kolikatikanálové ovládání potřebuji abych mohl crawlera ovládat takto (snad to pochopíte, nejsem picaso ale člověk) :lol: :lol: Obrázek
(ty kolečka ve čtverečkách jsou jako páky)
díky
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

myslim ze na tohle ti staci 4 kanaly ,ale dva reglulatory chces-liu ovladat smer kazde napravy nezavisle
mario
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 04.03.2011 0:00

a jaký čtyřkanálový páčkovky jsou dobrý?
teda jako který byste doporučily?
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Ano potřebuješ čtyři kanály. Vezmu to podle standardního ovládání letadla:
Obrázek
Obrázek

Takže ty potřebuješ:

1. na leteckém plynu mít regulátor zadní nápravy
2. na "křidélkách" ovládání zatáčení zadní
3. na "výškovce" regulátor přední
4. na "směrovce" servo řízení přední

Souhlas???

Není to nic složitého - jenom u jednoho regulátoru musíš odpojit na BEC kablíku (ten do přijímače) prostřední (červený) aby neposílal do přijímače 5V - to obslouží jeden.

No a pak se s tím dá bohatě dál pracovat. Co použiješ za vysílač je jen Tvoje volba - podle možností můžeš začít nedej bože někde na modelbazaru - hledal jsem tam a jediná použitelná volba mi padlo do oka toto, ale cena nic moc: http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/345565/

Ale rozumně bych dal toto: http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec ... t&id=42343 nebo http://www.astramodel.cz/podrobnosti_pr ... =SPM66001E

Tyhle digitální soupravy Ti umožní například to, že si namixuješ spojení obou regulátorů, takže když nebudeš chtít ovládat pohon každé nápravy separé, tak přepneš vypínač a ony pojedou jako by byly na jednom réglu.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

mario píše:a jaký čtyřkanálový páčkovky jsou dobrý?
teda jako který byste doporučily?

už si někdy páčkoval?tohle nebude prdel ovládat,chce to dobrou soupravu která umožňuje mix plyn výškovka jak řikal salvatore.Já bych doporučil Hitec eclipse 7
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Ano přesně tak - bez těch mixů se "upáčkuje" a bude to horší než playstation :-)
mario
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 04.03.2011 0:00

na playstationu hraju pořád(myslím že si s těma páčkama si nějak poradím)
,ale já sem eště ani nezačal stavět .Spíš zatím přemejšlím jestli mi na to vyjdou prachy a tak . Každopádně fakt díky za odpovědi a určitě se eště ozvu jestli něco začnu stavět . Sem úplný začátečník a mám zatím asi jeden měsíc hsp crawlera (moje první rc hračička,která mně mimochodem fakt nadchla ).kdybych začal stavět tg mi poradíte co a jak zapojit žejo?
mario
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 04.03.2011 0:00

není ta eclipse 7 sedmikanálová?
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Eclipse 7 je samozřejmě sedmikanál (proto ta sedmička v názvu) ale ty kanály nemusí zákonitě znamenat, že co kanál to nějaká páčka, vypínač nebo tak něco...
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

salvatore píše:Eclipse 7 je samozřejmě sedmikanál (proto ta sedmička v názvu) ale ty kanály nemusí zákonitě znamenat, že co kanál to nějaká páčka, vypínač nebo tak něco...

a hlavně to má mixi,ale to maj i ty 6-tikanál a možná nějakej 4kanál
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Super a levná je Graupner MC-12 ... základ 4 kanály, celkem umí 7 - tj. po dokoupení 3x třípolohový spínač třeba ...
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
spaldavw
Uživatel
Příspěvky: 204
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Žár u Vacova
Kontaktovat uživatele: WWW

Já mam Turnigy 9X a maximálně spokojenej za ty prachy super.
Tady je odkaz a návody.
http://ok-rimr.com/cs/jak-na-to/turnigy ... tematu-t9x
Discovery 3 2.4 Ghz
Pájo 2.4 Ghz
Yota hilux 2,4 Ghz
http://spaldavw.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

hele a k cemu ti-mu bude aby jedna naprava jela dopredu a druha dozadu? to se prece dela Vkabelem k regulatorum na napravach a vystupem z jednoho kanalu prijimace ne? a pak by stacila nejaka zakladni trikanalova packovka bez mixu - predni rizeni/zadni rizeni/motor ne?
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

lused píše:hele a k cemu ti-mu bude aby jedna naprava jela dopredu a druha dozadu? to se prece dela Vkabelem k regulatorum na napravach a vystupem z jednoho kanalu prijimace ne? a pak by stacila nejaka zakladni trikanalova packovka bez mixu - predni rizeni/zadni rizeni/motor ne?

Myslím, že jsi to asi špatně pochopil. Jsou chvíle, kdy u crawlera potřebuješ jen pohon např předku a pak jsou zase chvíle kdy potřebuješ někde něco dohnat zadkem. Proto samostatně řízený pohon každé nápravy. (snad jsem to napsal dobře)

Tady je to hezky vidět
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

aha tak to uz je vysoka crawleracka. video je pekny, uz aby tady bylo takovy pocasi.
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“