lackey
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 27.10.2010 0:00

Original servo na Axial SX10 - divne chovanie

Ahojte,

stava sa mi, ze ked na SCX RTR plne vytocim kolesa v nejakom terene a pridavam plyn, tak auto sa nehybe a diody svietia menej. Ked dam servo aj plyn do neutralu, tak diody zasa svietia OK a auto ide vpred, ale akonahle chcem zatocit, tak diody zasa pohasnu a auto uz zasa nejde ani dopredu, ani dozadu a nepomaha ani neutral. Co pomaha je, nadvihnutie predneho naraznika ( aj len o 1cm), akoby sa servo odlahcilo a auto znova mozem ovladat. Pomoze aj restart regulatoru.
Robi to aj s nabitou baterkou. S reglom Robitronic Speedstar 2 Crawler to nerobilo ( tam zas nesla brzda v neutrale, siel na reklamaciu). Tusi niekto v com je chyba ???

dakujem
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Dělá to, i když dáš jenom malý rejd?
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

tuším to na slabej BEC....nezvládá krmit diody, servo a motor najednou
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
Standa
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 21.03.2010 0:00
Bydliště: Nymburk

Zdravím tě, na tvůj dotaz se těžko odpovídá, když nevíme nic o servu, regulátoru a akumulátoru, popř, o zapojení světel. Upřesni to, určitě ti tady spousta lidí poradí
Standa
*********************
SCX 10 Honcho - 2,4 GHz
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

no tak to je jasny slabej BEC me to taky dela v tatre kdyz zatocim a kola se mi oneco zaseknou a snazi se vratit do nulty polohy tak diody se utlumi a tatra se nehne musim vytocit serva zpet do polohy,aby bylo normalne zatoceno a kdyz to rozjedu tak je to vpohode takze slaby BEC!!! objednal sem si proto 8az 15A bec do tatry a uvidim co to udela,ale melo by to makat :-D
lackey
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 27.10.2010 0:00

Ked obmezdim rejd na 70% tak to nerobi. Regler, svetla, aj servo je original RTR-kovy ( len vysielacka s prijmacom je ina ). Kolega ma komplet RTR a jemu to nerobi, ma vsak o nieco mensi rejd.
Takze podozrievate slaby BEC. Robitronic som mal par dni, ale isiel na reklamaciu kvoli nefunkcnej brzde v neutrali. Na nom som tento problem nemal a to ma BEC 5V/1A.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Máš moc velkou výchylku řízení. Servo se snaží rvát kola někam, kam nejdou. Zkoušel jsem tohle jednou měřit ampérmetrem. Normálně jedoucí axík měl odběr cca 0,4A při zatáčení kol na povrchu s dobrou adhezí odebíralo servo cca ampéru. A když jsem záměrně zvedl výchylku do nesmyslu tak stoupl odběr tak, že bych odpálil ten dětský měřáček s rozsahem do 10A!

Stáhni si výchylku na řízení do mezí kam mohou jít kola a máš to opravený :)
lackey
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 27.10.2010 0:00

Dakujem za info, na expedicii v nedelu som nastavil drahu na 70% a bolo po probleme, ani raz nebol problem pocas celej akcie.
Uživatelský avatar
milos79
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 13.01.2011 0:00
Bydliště: bratislava

na poslednej vychadzke v bahnitom terene som spozoroval nieco podobne, az na to ze ked sa predne kola vpylvom blata prilepili o zem (mokre blato je celkom lepkave) tak mi to cele zhaslo, musel som vypnut a zapnut regulator...
co teraz ? ak obsahuje regulator bec 1A predpokladam ze je to slabe, da sa to obist nejkaouo cestou , zapojit servo na baterku alebo ... neviem pytam sa. regl je robitronic speedstar crawler edt., servo origos axial
Defender d90extreme, axial scx10, 14T,20Tpinion gear, 55z motor, ESC speed2star crawler edt, LRP 2,4Ghz
Skoda 130rs, tt01e, prerabka na D, LRP 2,4Ghz
lackey
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 27.10.2010 0:00

Mozem potvrdit, mne to robilo to iste na nasom vylete. Dokonca aj na ne moc narocnom terene. Mame original servo a regler Robitronic speedstar 2 crawler ( 5V/1A ) a prestava ma to bavit, ked musim behom 2h 6-7x vypinat/zapinat regler. Jazdil som bez svetiel, iba servo ( draha omedzena na 70% ) a motor. Pozerali sme aj externy BEC, len si myslim, ze ked uz BEC je v regleri, tak nam dalsi nepomoze, kedze ESC pusti len 1A.
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Chlape externy znamena to , ze je extra zapojeny mimo povodneho reglu ale priamo od baterky cez extra vypinac! Na vase jazdenie vam v pohode staci nieco okolo 3-5Amp. :idea:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
lackey
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 27.10.2010 0:00

Aky externy BEC by ste doporucovali (pre NiMh a LiPo) ? Ci je jednoduchsie kupit rovno novy ESC ???
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

lackey píše:Aky externy BEC by ste doporucovali (pre NiMh a LiPo) ? Ci je jednoduchsie kupit rovno novy ESC ???

Záleží na penězích. Co se týče BECu, já bych se podíval na Hobbyking, tam mají výběr za slušné ceny, http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=VR+%2F+UBEC&idCategory=112&ParentCat=182, ale doporučit nemohu žádný, páč jsem zatím žádný nepotřeboval. Snad se tu někdo ozve.
Klidně bych použil ten regl, co máš, pokud ti jinak vyhovuje a koupil externí BEC. Zapojil bych to tak, že z externího BECu bych honil jen servo (nejlépe nějaký 6V BEC, aby servo mělo sílu), z 5V BECu reglu bych honil přijímač a zbytek (LEDky apod.).
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Aj i když výše zmiňovaný problém byl způsoben přešvihnutými výchylkami, doporučuji přečíst si u mne článek převzatý od slovenských kolegů a týkající se serv, jejich odběru a "rušení": http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=vplyv-odberu-serv-na-rusenie&cisloclanku=2011030002
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
PeterP
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 13.01.2011 0:00
Bydliště: Bratislava, SK

minotaur píše:
lackey píše:Aky externy BEC by ste doporucovali (pre NiMh a LiPo) ? Ci je jednoduchsie kupit rovno novy ESC ???

Záleží na penězích. Co se týče BECu, já bych se podíval na Hobbyking, tam mají výběr za slušné ceny, http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=VR+%2F+UBEC&idCategory=112&ParentCat=182, ale doporučit nemohu žádný, páč jsem zatím žádný nepotřeboval. Snad se tu někdo ozve.
Klidně bych použil ten regl, co máš, pokud ti jinak vyhovuje a koupil externí BEC. Zapojil bych to tak, že z externího BECu bych honil jen servo (nejlépe nějaký 6V BEC, aby servo mělo sílu), z 5V BECu reglu bych honil přijímač a zbytek (LEDky apod.).


Pozor na to "spájane" BECov. Niektorým regulátorom to nemusí robiť dobre. DSYS napríklad vyslovene odporúča v prípade zapojenia dvoch regulátorov do príjmača, jeden z BECov vyradiť z funkcie.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“