rctomik
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 30.09.2010 0:00

navijak na 3ti. kanal

zdravim modelari chci se zaptat kdyz mam ovladac kteri ma 3ti kanal on/off navim jak bych tam mohl dat navijak od 3racing dekuji za pomoc
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

nedáš. protože by ti jen navíjel , nebo odvíjel. ale nezastavil by se.
rctomik
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 30.09.2010 0:00

to je blbe jinak dik :wink:
Uživatelský avatar
dusprd
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Ale dáš. Sice to nebude to pravé ořechové, ale máme to v jižních čechách odzkoušené. Princip je zcela jednoduchej. Stačí origo elektroniku nahradit jakýmkoliv obousměrným reglem ( třeba základní tamia TU 101) a ten přes rozdvojku připojit na stejnej kanál jako servo řízení. Vypínač na reglu navijáku budeš ovládat právě tím třetím kanálem buď přes elektronickej spínač (s-hobby.cz) a nebo sestava mikro serva a mikro spínače. Funguje to tak, že když jedeš a řídíš tak máš regl-naviják vypnutej. Ve chvíly kdy potřebuješ navíjet tak spustíš regl-naviják třetím kanálem a otáčením kol do leva či prava navíjíš či resp. vytahuješ lano. Funguje to jako regl, takže můžeš navíjet i pomalu (málo zatočíš) a nebo hodně ( zatočíš nadoraz). Jedinej problém, když vytahuješ sám sebe tak to nelze rovně, ale mírně stranou. Když si představím, že nemusím kupovat jinej vysílač a vše pořídím s náklady cca 500 ( TU 101) tak je tato chybka snadno odpustitelná. Navíc většinou vytahujem někoho a né sami sebe. Fuj to jsem se rozkecal :roll:
rctomik
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 30.09.2010 0:00

diky moc skusim to
Uživatelský avatar
Nytrak
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: Č. Budějovice

Naviják od 3racingu má ovládání tlačítkem, nemusí být vůbec připojenej k přijímači. Pokud máš třetí kanál jen dvojpolohovej tak bych se na dálkový ovládání vykašlal.
Beztak, pokud používáš naviják tak jsi u modelu na dosah. A když si pohraješ s maketovějším provedením tlačítka, můžeš mít ovládání vytažený kablíkem třeba na okýnko dveří, jako to mívají velký offroady.
To umí každý debil, aby eso trumfem přebil. Ale dát na eso dvojku, to je teprve gól!
* 2x Slash * SCX 10 * Holiday Buggy * Popletka * Pinzgauer *
rctomik
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 30.09.2010 0:00

diky moc
Uživatelský avatar
PetrZ
Nově příchozí
Příspěvky: 99
Registrován: 07.06.2010 0:00

Ovládání navijáku

Ahoj páni elektrikáři mám dotaz na ovládáni navijáku od 3racingu. Na plošňáku je napájeno tlačítku na ovládání, chtěl bych ho vytahnout (to tlačítko :lol: ) ven z autíčka na kabílek. Bojím se do to zasáhnout bez znalosti a to je ten kámen úrazu nevíte někdo jak je to tam zapojení. Přesně jak mají být zapojeny kabílky k novému ovladači?
Přikládám obrázek z netu jedná se o ten malej červenej čudlík.
Obrázek
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Když nezapomenu, můžu se na to juknout, ovládání mám doma. Ouplně nejjednodušší by asi bylo připájet k tlačítku (kontaktům) paralelně dva kablíky a k tomu nějaký tlačítko.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Dělal jsem to na 4Runnerovi a mám to vytažený pod blatník a zasmrštěný.Funguje bezvadně.

Jen jsem napájel kablíky k mikrospínači co je u réglu(na obr ten červenej čudlík) koupil v MG ten samej mikrospínač(cca 30kč) a hotovo.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Sice to není návod na třetí kanál, ale také jedna možnost.
http://www.youtube.com/watch?v=_25UPvhdjzY
Uživatelský avatar
Nytrak
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: Č. Budějovice

Nenavrhoval Dusprd něco podobnýho zhruba o pět příspěvků výš? :-I
To umí každý debil, aby eso trumfem přebil. Ale dát na eso dvojku, to je teprve gól!
* 2x Slash * SCX 10 * Holiday Buggy * Popletka * Pinzgauer *
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Nytrak píše:Nenavrhoval Dusprd něco podobnýho zhruba o pět příspěvků výš? :-I
Ne. Popisuje to na třetí kanál a tady to je na druhém :-D

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“