Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Hmotnost vysílačky, digitální trimry, spotřeba vysílačky

Při výběru nové vysílačky jsem se zaměřil i na její hmotnost, neboť při expedici jí člověk v ruce drží někdy i celý půlden a ne jako např při RC Rally závodech po chvilkách. Domnívám se že slaboch nejsem, ale do posilovny nechodím a myslím si, že při delší době ovládání modelu je pak znát v ruce každý gram.
Dočetl jsem se že např. hmotnost vysílačky Robitronic TL-3C je 530g. Nevíte někdo jestli je to s bateriemi nebo bez nich? Co mám doma vysílačky koupené v setech k modelům tak jedna váží 475 g i s bateriemi a druhá 492 g i sbateriemi. Zajímala by mě i váha DX3E DSM Spektrum a DX3S Spectrum DSM i s bateriemi. To jsem nikde nenašel. Nebo pokud někdo znáte hmotnost i jiných typů vysílaček i s bateriemi, které vlastníte, prosím o jejich zveřejnění.
Nebo se domníváte, že řešit hmotnost je blbost?
Uvítal bych i Vaše zkušenosti s vysílačkami s digitálnímy, a mechanickými trimry. Je znát rodíl při řízení s vysílačkou s digitálními trimry?
No a na konec spotřeba vysílačky. Některé jsou napájeny 8-mi tužkovými bateriemi, některé 4-mi. Samozřejmě že vysílačka s displejem bude mít větší odběr a tudíž kratší provozní dobu na jedno nabití. Proto bych Vás prosil o zveřejnění přibližné doby provozu Vaší vysílačky na jedno nabití a zároveň uvedení o který typ vysílačky se jedná. Dík.
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
LUB
Uživatel
Příspěvky: 427
Registrován: 25.04.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hmotnost vysílačky, digitální trimry, spotřeba vysílačky

Hmotnost vysilacky bez baterek (zvaz si 4ks tvych tuzkovek a pripocti):

DX3S : 350g
DX3E : 356g

Ted jsem to vazil na presne vaze :-) Hmotnost vysilacek pri expedicich sem uz parkrat slysel, ze byla resena, ale neni to kdovi jakej zahul i s vysilajdama na 8ks tuzkovek. Je pravda, ze jsem mel prvni vysilacku Modelcraft a jsem rad ze jsem vymenil za Spektrum. Je tvarove dost podobna tomu Robitronicu, takze taky nebude z nejlehcich.
Hrozna vyhoda Spektra je, ze se da auto ridit i jednou rukou... respektive dosahnes palcem na volant coz nejde u vsech modelu. Vyuzijes to i v zime kdy jedna ruka zebe, tak uklidis a ridis jen jednou :wink: Nebo to oceni i kuraci :-D
Spotreba se 4ks je naprosoto dostatecna. Nabijim snad az po kazde treti expedici... presnej cas ti nereknu. Vydrzi ale dele nez co mi vydrzel Modelcraft na 8ks.

Jinak co se trimu tyka... je mi to vcelku sumak. Napipas, nebo nakroutis vicemene pred expedici a pak uz jen jezdis. Nic jsem od ty doby neprenastavoval. Sem tam neco zkusis, ale bud najedes do menu a nacvakas, nebo proste kroutis az ukroutis :-D Samozrejme ze se najdou taci co budou DX3E opovrhovat, ale ja jsem s nim spokojenej. DX3S je samozrejme vic komfortni a hlavne ma pameti na modely coz ja potrebuju, jelikoz jsem na ni jezdil i 4modely a DX3E musim mit proste jen na jeden, takze to je asi tak vse co ti k tomu muzu rict.
Hummer H2, Trail Finder, RC4WD 35T, Junfac Parts, T1 Disruptor, RC4WD Crazy Krawler, DSYS MD36DCRS

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

idinek : večšinou pačkovky maju taku možnost že si na nu možeš pripevnit klučenku a tak si ju možeš dat na krk ...
touto možnostou disponuju aj dake volantovky ... treba pozerat aj na to je to obrovska vyhoda

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“