Challenger
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Strakonice

Problém se servem SAVOX SC-0251 MG Digital

Zdravím, mám problém se servem takový, že když je auto v klidu, tak se ze serva ozývá takový zvuk jako kdyby pracovalo(otáčelo se), ale přitom s volantem netočim. Když dám plný rejd na jednu i na druhou stranu, tak ze serva pořád vychází již zmíněný zvuk. Nevíte někdo, čím to může být způsobeno?
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Tohle servo mam taky a delo to samy, vysvetluju si to tim, ze je digitalni a snazi se najit co nejpresneji stredovou polohu a tak cuka tam a zpet. V koncovych polohach muze byt problem, ze servo ma moc velkej rejd a snazi se zatocit vic nez muze, anebo je stejny problem, jako kdyz je ve stredovy poloze. Mozna, je to jen moje mylna domnenka a moje vysvetleni spatny, pokud ano, oopravte me nekdo prosim.

Me to takhle delalo vzdycky, obzvlast kdyz se kolo zasekne v rejdu o nejakou prekazku, tak se ho servo snazi vycentrovat, ale treba kvuli vulim nemuze.. Kazdopadne sem nezaznamenal zadny problem ohledne tech zvuku, servo funguje bezproblemove jiz rok.. ;-)

Jeste dotaz, servo dela jen zvuky a nebo samovolne zataci ?
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Challenger
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Strakonice

Jenom ty zvuky, jinak funguje bez problémů.
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

je to tak. servo se snazi dorovnavat do stredove polohy. staci mu malinky tlak na paku a uz dorovnava. problem neni v tom, ze kvičí, ale v tom, ze zere baterku i kdyz si myslis, ze stojis v klidu a mas minimalni spotrebu. mne to delalo servo Bluebird bo jak se jmenuje a bylo schopny v klidu brat i 2A kdyz jsem byl treba oprenej predni napravou o kamen nebo gauc. to mne fakt zarazilo tak uz je vyndany. taky bylo digitalni, ale nevim do jaky miry tuhle nemilou funkci ovlivnuje ta digitalnost. "nedigitalni" servo taky musi drzet stred v klidove poloze. spis tam de o nastaveni velikosti "vule" toho stredu, ale to asi my neovlivnime.
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc
Uživatelský avatar
RedneCk
Uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 14.11.2009 0:00
Bydliště: Praha

Na Creeperu mám Hitec HS-7955TG, dělá přesně to samý. Když pak trochu cuknu plynem, kola se srovnaj přesně na střed a servo přestane bzučet. Pak už jen občas maličko zabzučí, jako kdyby furt přepočítávalo polohu. Myslel jsem, že je ten krám rozbitej, ale asi si jen hraje na chytrýho...
Creeper bugg, Playa Blitzer, Micro Ford
SCX10 Chevy Truck/Ford F-100
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Opravdu,je to tak,dělají téměř všechna digititální serva,pokud máš radio,kde se dá přepnout na digitální serva,tak to zmizí,protože tam to využije plnou kapacitu,nevím,jak jinak bych to nazval.Když se digitální servo používá na soupravě,která nemá specielní program,tak to v neutrálu vrčí a není to na závadu.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“