Uživatelský avatar
Kawalski
Uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Hrdějovice

problém se servem

Ahoj,
tak mám problém se servem.
Pořídil jsem si novou vysílačku od Modelcraftu 40 MHz. Vše fungovalo ale po čase začlo blbnout servo tak jsem koupil nové TP-995 MG. Namontoval jsem ho a paráda zase vše funkční. Ale po dvou měsících kdy jsem vzal auto na procházku jsem zjistil problém. Při zapnutí vysílačky a auta jde jezdit jen dopředu a dozadu pokud však chci zatočit tak se to okamžitě začne chovat jako když se vypne vysílačka.
Nevýte co by to mohlo být.
Jo a zkoušel jsem i ptohodit kanály a dělá to taky.
Toto servo už je třetí které se mi zničilo na modelu pokaždé má jinou vadu.
:cry:
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

servo má asi velký odběr proudu a BEC máš asi nízký tak ti to vypíná
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Kawalski
Uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Hrdějovice

A teď budu vypadat jako blbec co je to BEC? kde ho mám? popřípadě jak zjistím jaký mám BEC?
:oops:
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

BEC je obvykle součástí regulátoru, omezuje proud, takže na papírech k regulátoru by jsi měl mít uvedeno toto BEC 1A, nebo 3A, lacinější regulátory mají jen 1A= 1 ampéra a ty pak při zatížení servem zatáčení vypnou, regulátor 3A=3ampéry obvykle dostačuje
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Kawalski
Uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Hrdějovice

Protože mám regulátor z druhé ruky tak už nemám k němu papíry ale je to standartní Tamya tuším že označení je TU- 101.
Jaký by jste mi doporučily regl když nenám moc peněz.
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

jakej regl? třeba od DSYS... a TEU-101BK BEC nemá, takže to ce de z baterky, to jde do přijímače a serva - myslim že kvůli tomu ti odchází tyhle serva ;-)..........
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Tak zrovna tento regl je určitě jen na 1 ampéru a ve spojení s tímto servem ti to asi bude stále vypínat, nedoporučím ti žádný takový, na tomto se nevyplácí šetřit, uspoříš pár korun a naděláš si spousty starostí, ale také jsem tak začínal, dnes používám regl Novak, v podstatě by ti měl stačit jakýkoliv s brzdou v neutrálu a s BEC 3A


třeba tento:

http://www.mz-racing.net/p5043-1841-rooster-crawler/
bflmpsvz
Challenger
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Strakonice

A důležitější je tedy ten údaj o ampérech než o voltech?
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Tenhle regl zadnej BEC nema, pousti do prijimace i serva tolik, kolik da baterka, takze klidne pres 8V - kolik ma nabita Lipola.. Jinak me to zatim vsechna serva snaseji - Hitec nekolik verzi dlouhodobe pouzivanych - vse OK, Savox - OK, kamosovo Tower Pro - temer vse OK, jen trochu cuka.. Reglem to nebude, to bude tim cinskym servem hele.. :?
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Regulátor 101BK je vynikající - třeba na podložení, nebo zatížení nečeho, nebo tak...

Vyhoď proboha tuhle nejhrůznější sra.... a kup buď DSYS, nebo něco inteligentního...
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Kuba93 píše:Tenhle regl zadnej BEC nema, pousti do prijimace i serva tolik, kolik da baterka, takze klidne pres 8V - kolik ma nabita Lipola.. Jinak me to zatim vsechna serva snaseji...

Tak si měl kliku. Většina standardních serv má udáváno do napětí 6V. Takže některý to může vydržet s přehledem, některý nemusí.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“