Sali
Uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16.04.2009 0:00
Bydliště: Olomouc-Žilina

Original zarovky v Defendru

Ahoj lidicky,potreboval bych poradit,jelikoz jsem v elektronice laik.V kastli defika jsou v prednich svetlech zarovky ale nevim,jestli je muzu zapojit primo na napeti z baterky a nebo jestli je potreba pred ne dat nejaky odpor? Muze mi prosim nekdo poradit? Diky. :)
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Dej tam vysoce svítivý diody a udělej celkový osvětlení a uvidíš,že se tím model hodně vylepší.Ty origo žárovky jsou bludičky.
Sali
Uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16.04.2009 0:00
Bydliště: Olomouc-Žilina

No ja nevim,jestli jsou bludicky ale ja je zkusil jen tak na baterku a musim rict,ze to byly halogeny.Nevim ale jestli tech 7 a neco voltu snesou? :?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Takovýhle no name RCčka se dělají na pack osmi tužkovejch.Ale jak říkám,když už se s tím máš babrat tak alespoň ať to svítí víc.
Sali
Uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16.04.2009 0:00
Bydliště: Olomouc-Žilina

Mas pravdu,nakoupim diody.A prosim porad,pred diody dat nejaky odpor nebo nic?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Používám osvětlovací modul DSYS MD6L takže odpory neřeším.Můžeš na něj pověsit až 30 diod.
Mám na něm přední,zadní světla,blinkry na tajnej vypínač pod blatníkem a brzdovky.Stojí 550kč a dioda cca 9kč.
Ale jde to osvětlit i jinak,ale s tím ti neporadím.
Sali
Uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16.04.2009 0:00
Bydliště: Olomouc-Žilina

OK- Dekuju. :)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Corís a jak to řešíš? Třeba u brzdovek si mi ukazoval, že máš víc než dvě diody. Jak si to udělal? Dal jsi plus první diody na plus baterky a minus poslední na ten daný výstup MDLka?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

MD6L je vlastně 6ti kanál.Vždy 2 kanály mají stejnou funkci.
Jeden na přední světla,druhej na zadní světla, třetí na brzdovky,čtvrtej na třetí brzdový světlo (4 Runner),pátej na přední blikny a šestej na zadní blikny.

Nevím přesně jakej kanál co ovládá,ale zhruba tímto způsobem to jde.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

To jsme si nerozuměli. Na jeden výstup se má origo připojit jedna LEDka - vysoce svítivá, takže málosvítivý na nižší napětí by asi mohly bejt dvě, ale třeba vepředu to nepředpokládám...
Takže Ty máš na jeden výstup tvrdě 2 LED?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Jo jo.Nějakou super svítivost od toho nečekám.Je to jen doplněk.
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

No já bych v předních světlech nechal žárovky.. Podle mě to nažloutlý světlo vypadá líp, než LED "xenony".. A na ježdění potmě jsou 2 ledky málo
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Papi píše:No já bych v předních světlech nechal žárovky.. Podle mě to nažloutlý světlo vypadá líp, než LED "xenony".. A na ježdění potmě jsou 2 ledky málo


Ale dají se použít "teple bílé LED" které mají světlo velmi se blížící žárovkám. A jsou-li dvě LED na ježdění po tmě málo, tak dvě žárovky jsou fakt úplně k ničemu. Věř mi...

Nicméně kdo si pamatuje mojeho Forda, tak ten uměl dopředu svítit dvěma, čtyřma, nebo devíti LED. I podle dvou se dalo jakž takž jet. Jede to pomalu a to je důležtý!
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

Mladej měl jak na G tak na H2 púvodní osvětlení a žádná dlouhá životnost.Jízda v terénu a ve vodě jim moc nepomáhaj. LED to je jiná. Moje TATRA jich má 28 a maká to.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“