Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Ovládání navijáku dvoukanálovým rádiem

Zdar chlapci,
dneska jsem na netu narazil na pěkné video jak je možné s malou úpravou ovládat naviják i dvoukanálovým rádiem.
Jestli to už tady někde je tak se omlouvám a Míra to pak jistě smázne, ale jinak myslím, že je to celkem zajímavé.

A tady slíbené VIDEJKO
Uživatelský avatar
Jetson
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Buštěhrad

Nevím, ještě stále jsem nenamontoval ani jeden naviják (a to mi včera dorazil z HK třetí kus), ale nemožnost řízení paralelně s navijákem bych považoval za docela velké mínus.
CC01 Mitsubishi Pajero Metaltop - Spectrum DX3.0
CC01 Jeep Wrangler (zatím bez laku) - Spectrum DX3
TA01 Porsche Cayenne - Spectrum DX3S
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Koukal jsem na to a přemýšlel jestli by bylo lepší při navijákování přijít o řízení, nebo o motor. Jsem rád, že mám šestikanálové rádio :-)

Docela ještě dobrý by mi přišlo, kdyby se dalo nějak zapnout naviják a tím přejít na třeba 10% (nebo prostě nějak snížený) výchylky plynu. Aby to ve smyslu navíjení pomalu jelo. Ale to nevím jak udělat...
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Jetson píše:Nevím, ještě stále jsem nenamontoval ani jeden naviják (a to mi včera dorazil z HK třetí kus), ale nemožnost řízení paralelně s navijákem bych považoval za docela velké mínus.
Alebo by bolo mozne hodit aj na kanal z pohonu a tak by sa dalo riadit!
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

já nevim...ve většině případů, když používám naviják, potřebuju i řízení i pohon...čili pokud nejsou kanály, zůstal bych u tlačítkovýho ovládání, co se dodává k navijáku...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Je jasný, že pákovky jsou na všechny tyhle blbosti nejlepší. Ale každý nemá desítku na vysílajdu. Jsou tady spousty 13ti, 14ti nebo 15ti letých kluků, kteří mají stěží na Tamiyáckou dvoukanálovku. Tohle je pro ně krásná pomoc s trochou šikovnosti a hlavně za málo peněz.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

no jo no,... ale nebylo by jednoduchši to ovládat cez jeden slušnej vypínač na aute (treba na zahradce?)
jo a ješte se chci zeptat nemate nekdo nejaký navod na hitec agressor 3FM abych ten treti kanal mohl použit pro naviják? je totiž 2-polohový,... :roll: :cry: :x

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

souhlasím se salvatorem vždycky je lepší mít v záloze nějaký ten volný kanál a při dnešních ccenách už 6.kanal není žádný luxus proti jenom 2-kanálu. P.S. Nešlo by s tím plynem mixuvat nějaký volný mix.Třeba hitec nebo muliplex tuším by to mohl umět.
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

baracuda píše:no jo no,... ale nebylo by jednoduchši to ovládat cez jeden slušnej vypínač na aute (treba na zahradce?)
jo a ješte se chci zeptat nemate nekdo nejaký navod na hitec agressor 3FM abych ten treti kanal mohl použit pro naviják? je totiž 2-polohový,... :roll: :cry: :x


Jak bys ho zastavil? Jedna poloha navíjí, druhá poloha odvíjí ...

Potřebuješ tříkanál s třípolohovým výstupem.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

jak by ho zastavil,vždyť každej kanál má střed ne?
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Hmm, tak jak to tady čtu, tak by to snad bylo lepší celé smazat. Původně jsem tady chtěl ukázat drobnost pro mladé modeláře, ale jak tak na to koukám, tak tady jsou samí milionáři pro které není problém koupit sobě nebo desetiletému synovi rádio za x tisíc korun kvůli navijáku za 3 stovky.
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

puma1 píše:jak by ho zastavil,vždyť každej kanál má střed ne?


Všimnul sis, že baracuda píše, že třetí kanál má dvoupolohový?
(Já ostatně taky).
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

carlos46 píše:Hmm, tak jak to tady čtu, tak by to snad bylo lepší celé smazat. Původně jsem tady chtěl ukázat drobnost pro mladé modeláře, ale jak tak na to koukám, tak tady jsou samí milionáři pro které není problém koupit sobě nebo desetiletému synovi rádio za x tisíc korun kvůli navijáku za 3 stovky.


Právě proto, že milionář nejsem, zkouším nějak adaptovat "vysílačku" VPŘED/STOP/ZPĚT z autíčka za dvě stovky. Bude třeba posílit výstup pro motor na přijímači a připojit tam naviják. Dosah 3m pro naviják nevadí.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

DUsoft píše:
baracuda píše:no jo no,... ale nebylo by jednoduchši to ovládat cez jeden slušnej vypínač na aute (treba na zahradce?)
jo a ješte se chci zeptat nemate nekdo nejaký navod na hitec agressor 3FM abych ten treti kanal mohl použit pro naviják? je totiž 2-polohový,... :roll: :cry: :x


Jak bys ho zastavil? Jedna poloha navíjí, druhá poloha odvíjí ...

Potřebuješ tříkanál s třípolohovým výstupem.


no jo no to vim i ja že by bylo lepši nake jine radio co to umí ale už mam tohle tak se s tim snažim neco spravit, jenomže ja sem uplnej laik na elektroniku, takže mi to jen stoji,...

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

To je dobře ... :tleskam:
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“