Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

potřebuji poradit u vysílačky na tří kvalt

ahoj,nahodou jsem koupil high lifta a potřebuji poradit od Vás kdo už máte zkušenosti z ovládáním tří kvalt tamiya,jakou vysílačku na to kopit.je lepší páková nabo pistolová a u origo je jaká,prosím?děkuji
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Myslím , že origo se prodává jen jako stavebnice bez RC .
Je to spíš na tobě co ti bude víc vyhovovat a kolik funkcí chceš ovládat.
Běhat s pultem po lese a šplhat po kamenech není zrovna ideální, ale to záleží na vkusu každého soudruha, že.
Určitě bude u vícekvaltové převodovky podmínkou proporcionální 3 kanál kvůli řazení (aby to nebyl jen přepínač z krajní do krajní)
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

potřebuji poradit u vysílačky na tří kvalt

já myslel že tedy k modelu je přímo rc souprava,tak že bych tady vzal od rcmodelexu tu pistolovou 4ch.?
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

co spektrum DX3E? 3polohovej 3 kanál je na ovládání převodovky jak stvořenej :)
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

potřebuji poradit u vysílačky na tří kvalt

juknu nato,díky
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Re: potřebuji poradit u vysílačky na tří kvalt

jurda píše:ahoj,nahodou jsem koupil high lifta a potřebuji poradit od Vás kdo už máte zkušenosti z ovládáním tří kvalt tamiya,jakou vysílačku na to kopit.je lepší páková nabo pistolová a u origo je jaká,prosím?děkuji


Futaba ATTACK 4WD je v RTR, třetí kanál nemusí být proporcionální, ale on-off-on. Ideální je, když má ten kanál EPA. Za mě - pákovku, alespoň 6ti kanál.
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: potřebuji poradit u vysílačky na tří kvalt

gorila píše:
jurda píše:ahoj,nahodou jsem koupil high lifta a potřebuji poradit od Vás kdo už máte zkušenosti z ovládáním tří kvalt tamiya,jakou vysílačku na to kopit.je lepší páková nabo pistolová a u origo je jaká,prosím?děkuji


Futaba ATTACK 4WD je v RTR, třetí kanál nemusí být proporcionální, ale on-off-on. Ideální je, když má ten kanál EPA. Za mě - pákovku, alespoň 6ti kanál.

ahoj,děkuji už to tady študuju po krámech a pročítám vše,mám už staženo pár kouskú a vede pákovka,zatím. díky moc za info..
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Není zač.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

potřebuji poradit u vysílačky na tří kvalt

určitě vem pákovku,je tam sice problém že málokterá levná má 3-polohovej přepínač,ale můžeš řazení dát na knipl a ještě máš další funkce na blbosti.Pelikán má hodně levnou 2.4ghz
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

mnou chválená, milovaná a používaní turnigy T9x má 3 polohovej přepínač. A sehnat se dá od 1500 do 2500 nová v čr. na rcmanii.cz se celkem často objevují na bazaru. Někdo ji zatracuje, já na ní nedám dopustit
Uživatelský avatar
sprocha
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.12.2011 0:00
Bydliště: Brno

Zdravím, možná trošku OT, mám T9x mode 2, původní firmware, týden stará, shlédl jsem všechny videa ohledně nastavení na stránkách Rimra, Youtube atd, atd. Mám F-350 s třístupňovou převodovkou ovládanou servem, v současné době mám toto řazení vlevo na páčce plynu: nahoru 1. stupeň, střed 2. stupeň, dolů 3. stupeň. Tímto jsem ale přišel o plyn a tudíž vpravo musím mít zároveň plyn nahoru/dolů a zatáčení vpravo/ vlevo. K mé prosbě o radu, nejsem schopen přinutit třípolohový přepínač aby mi přes servo řadil, přitom by tento spínač byl pro toto ideální, zkoušel jsem nastavení dle videa Vánoční dárek č. 2 na stránkách Rimra, ale nepochodil jsem, váže se mi to na plyn a tudíž jsem ztracen. Nový Firmware Er9x by to určitě vyřešil, o upgradu uvažuji, ale zatím musím jet na starým firmwaru. Neměl by prosím pro mne někdo radu jak to nastavit?
Uživatelský avatar
sprocha
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.12.2011 0:00
Bydliště: Brno

Se souhlasem Pajika_CZ si sem dovolím postnout jeho návod, který mi moc pomohl se sprovozněním třípolohového přepínače na T9x, původní firmware, pro řazení tříkvaltu na High-liftu:

ve vysílači CH 5 funkce THRO HOLD
servo převodovky na přijímači CH 6

mix 1

ACT
GYR
FLP
000
100
-100
ON

mix2

ACT
GYR
FLP
000
-100
100
ID1

mix3

ACT
GYR
FLP
000
-100
100
ID2

mix4

ACT
GYR
FLP
000
-100
100
ID2

pokud je potřeba otočit směr řazení, tak stačí otočit u mixů 2-4 hodnoty 100 a -100.
Koncový body pro převodovku se nastaví END POINTY.

Snad se to bude někomu hodit, ještě jednou díky Pajikovi_CZ.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“