Uživatelský avatar
jerrzy
Nově příchozí
Příspěvky: 63
Registrován: 23.09.2009 0:00
Bydliště: Marianske lazne
Kontaktovat uživatele: WWW

Prosim o radu s navijákem 3Racing

Mam naviak od 3racing a odesel mi ten ridici modul ktery je mezi naviakem a baterkou.Sel by necím nahradit?? A nebo kdyby se nekomu doma valel tak by jsem ho koupil.
Bob
Uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 13.04.2009 0:00
Bydliště: Brno

Pokud to nehodlas ovladat pres radio,tak je nejlepsi dvoupolovej tripolohovej packovej prepinac.
Moje galerie (historie) - http://bob4x4.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

a při nejhoršim použiješ nějakej starej obousměrnej regulátor . přece jen je i v navijáku obyč motor...
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

Bob píše:Pokud to nehodlas ovladat pres radio,tak je nejlepsi dvoupolovej tripolohovej packovej prepinac.
mužeš dát nějaké schéma pro blbý taky bych to tak potřeboval zapojit ten regl jsem rovnou vyhodil dřív nebo později odejde to je vyzkoušené klidně ho někomu věnuju
Uživatelský avatar
jerrzy
Nově příchozí
Příspěvky: 63
Registrován: 23.09.2009 0:00
Bydliště: Marianske lazne
Kontaktovat uživatele: WWW

no jestli ho nechces mel by jsem o nej zajem...

S tim vypinacem to asi nebude dobrej napad. Znamej si ho take koupil pripojil ho primo na baterku a schorel mu moturek. Rikal ze pry je cirka na 5V.. tak nevim

Jinak me napadlo vzit stare servo ,vyndat z nej moturek a palus a minus pripojit na navijak.Teoreticky by melo fungovat...
Uživatelský avatar
Nytrak
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: Č. Budějovice

Fungovat to bude ale musíš ještě překlemovat zpětnovazební potenciometr. Minimálně tam nechat originál a zakápnou tho vteřinovým lepidelm aby držel ve středový poloze, elektrotechnicky zdatnější ho můžou nahradit trimrem 5Kohm. A doporučuju použít elektroniku ze silnýho serva, čim silnější servo tim silnější elektronika, viděl bych to minimálně na 15Kg, jinak se spálí ještě dřív než původní.
To umí každý debil, aby eso trumfem přebil. Ale dát na eso dvojku, to je teprve gól!
* 2x Slash * SCX 10 * Holiday Buggy * Popletka * Pinzgauer *
Uživatelský avatar
jerrzy
Nově příchozí
Příspěvky: 63
Registrován: 23.09.2009 0:00
Bydliště: Marianske lazne
Kontaktovat uživatele: WWW

Nytrak píše:Fungovat to bude ale musíš ještě překlemovat zpětnovazební potenciometr. Minimálně tam nechat originál a zakápnou tho vteřinovým lepidelm aby držel ve středový poloze, elektrotechnicky zdatnější ho můžou nahradit trimrem 5Kohm. A doporučuju použít elektroniku ze silnýho serva, čim silnější servo tim silnější elektronika, viděl bych to minimálně na 15Kg, jinak se spálí ještě dřív než původní.


Vali se mi doma jedno servo, tak to vyzkousim, tim preklemovanim myslis vyndat ho a nahradit kouskem dratku??
Bob
Uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 13.04.2009 0:00
Bydliště: Brno

Z toho serva my to nikdy uspokojive nefungovalo.At jsem delal co jsem chtel tak to nedrzelo tu stredovou polohu.A kdyz se to nahodou povedlo,tak stacilo to nechat chvylku a zase to zacalo pomaloucku skrcet na jednu nebo druhou stranu.takze jsem to odpiskal a dal packovej spinac a je klyd. :mrgreen:
Moje galerie (historie) - http://bob4x4.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Nytrak
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: Č. Budějovice

Já mám ze serva naviják a dva pohony a nestěžuju si. Trochu se to rozchází, ale zatím jsem to v poho vyřešil trimem vysílače.

Překlemováním myslím blokaci jeho funkce, buď ho mechanicky odpoj, nastav nulu a zalep, nebo místo potenciometru dej trimr. Drátkem to nevyřešíš, musí to bejt odpor. Správná velikost je 5 kiloohmů.
Trimr má výhodu, je maličkej, vejde se do krytu a dá se nastavovat nula kdykoli.
To umí každý debil, aby eso trumfem přebil. Ale dát na eso dvojku, to je teprve gól!
* 2x Slash * SCX 10 * Holiday Buggy * Popletka * Pinzgauer *
Uživatelský avatar
vojtasmisek
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 19.08.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele: WWW

Mohl bych použít tento trim? http://www.gme.cz/cz/pt10hk005-p112-028.html Je to pro mě trochu španělská vesnice. :wink: :oops:
ArMAX-CC-03 Ultimate (Looong Pajero), DSYS 36 DCRS, RC4WD 35t, Spektrum 2,4 Ghz
-přívěs + RC Zodiac
http://vojtasmisek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Nytrak
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: Č. Budějovice

Jo, ten je v pohodě. Stojatá varianta se bude možná i líp letovat na místo.
To umí každý debil, aby eso trumfem přebil. Ale dát na eso dvojku, to je teprve gól!
* 2x Slash * SCX 10 * Holiday Buggy * Popletka * Pinzgauer *

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“