slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Výběr nabíječe

Ahoj,
tak jsem se posunul zase o kousek dál. Původní RC buggy je po rekonstrukci (a CC-01 snad taky brzy objednám) a teď přišla na řadu elektronika. Hledám teď nějakou vhodnou nabíječku a proto bych se chtěl zeptat na zkušenosti zkušenějších :-) Zaujaly mě nabíječe Raytronic C12 a C14. Má s nimi někdo zkušenosti? Nebo jaký jiný byste mi doporučili?

Děkuju moc. Budu rád za každou radu :-)

Petr
Uživatelský avatar
majek00
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 16.05.2010 0:00
Bydliště: Velké Opatovice

No tak já mám odzkoušenou nabíječku Graupner ultramat 16. Nemůžu si stěžovat ;) má i balancér nabije ti vše, co potřebuješ :wink:
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Já mám Turnigy Accucel 6 a taky má vestavěný balancer, jednoduché ovládaní... v pohodě pod litra...
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
DJJ
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 02.04.2011 0:00
Bydliště: Kojetín

C-14

Mám C-14 více jak rok a absolutní spokojenost, pokud vím, rozdíl proti C12 je nemožnost cyklovat NiMH (vybít->nabít a počet cyklů) a menší nabíjecí proud 4A proti C-14 5A. Dále max. počet článků, C-14 umí 14NiMH a 6S, ale to je spíše pro letadla, obry nebo monstery od Traxxasu :-)

Tedy, pokud jezdíš LIPO, stačí C-12. Ikdyž C-14 nabíjím i články do robotického vysavače :-D a známý baterku do auta, použití všestranné, nejen modelařina.
Akorát, jak budeš objednávat, rovnou s k tomu kup tohle http://www.mz-racing.net/p4389-3ec5015-adapter-balanceru-raytronic-jst-xh/ protože je k tomu v originálu Polyquest

Jinak věřím, že podobnou službu udělá i Turniggy (Hobbyking apod) ale přeci jen, elektronika je elektronika a nemám stzrach dát nabíjet lipo do safebagu a jít v klidu pryč :-)
Naposledy upravil(a) DJJ dne 01.05.2011 21:24, celkem upraveno 1 x.
DJJ
HL F-350 + turnigy 9ch
DF03-RA, ERevo vxl
Uživatelský avatar
K_O_S_A
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 16.04.2011 0:00
Bydliště: Jičínsko :p

Z vlastní zkušenosti bych doporučil taky nějakou ultramatku, já mám sice jen 14 (Graupner Ultramat 14) a balancer k tomu zvlášť ale mám jí už 4 a půl roku a maká doteď prakticky pořád bez jakých koliv závad. Jezdím rally a tam se nabijí furt a to v prašném prostředí za jakých koliv podmínet + domácí testy a teď axial.nabijím přez ní i ovladač. Takže naprostá spokojenost. Kdyby odešla tak určitě kupuji zase nějakou jí podobnou. :lol:

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“