Speedhack
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 10.09.2018 19:28

Jakou nabíječku a jak nabíjet Lipo 2s + 18650

Ahoj prosím o radu s výběrem nabíječky a jak nabíjet.

Mám 1x Lipo 2S 5900 mah 7.4v
+ 2x 18650 3.7V
1x Nimh
Nabíječku jsem používal KLON ImaxB6AC 80W, ale asi to nebude nejlepší a možná nebezpečný.

Jsem jen hobby uživatel a vůbec nerozumím ničemu :D

Vyplatí se mi https://www.rotorama.cz/nabijeni/toolkitrc-m6-150w-10a ?
Nebo jen SkyRC která bude pro mě uživatelsky jednoduchá https://www.peckamodel.cz/3sk1149-sky-r ... abijec-80w
Případně jaké kabely k tomu koupit.

Děkuji vám za rady
Ludek21214
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 29.10.2015 11:36
Bydliště: Brno

Re: Jakou nabíječku a jak nabíjet Lipo 2s + 18650

Asi 8 let používám tuto: https://www.bighobby.cz/nabijecka-s-bal ... 110v-240v/
Do teď s ní nebyly žádné problémy.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jakou nabíječku a jak nabíjet Lipo 2s + 18650

Já používám SkyRC, ale trochu jinou (starší) než máš v odkaze a funguje spolehlivě.
Kabely jsem žádné nekupoval, napájel jsem si vlastní. Balanční konektor je přímo v nabiječce to tak jen zapojíš.

Návod na nabíjení Lipolek je určitě někde na netu. Já dostal návod jak nabijet k baterkám. Mohl bych naskenovat kdyby jsi nic nenašel.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jakou nabíječku a jak nabíjet Lipo 2s + 18650

Speedhack píše: 28.09.2023 11:54
Jsem jen hobby uživatel a vůbec nerozumím ničemu :D
.... Tak sbírej známky !
Ta nabíječka Toolkit je slušná a má i další funkce, které ale při sbírání známek nevyužiješ.
Speedhack
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 10.09.2018 19:28

Re: Jakou nabíječku a jak nabíjet Lipo 2s + 18650

Brno maloměřice :OO dáme sraz? :D Nakonec beru https://www.peckamodel.cz/3sk10196-sky- ... ec-2x-400w
BORIK
Speedhack
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 10.09.2018 19:28

Re: Jakou nabíječku a jak nabíjet Lipo 2s + 18650

Ahoj jdem uplnej idit. Rozpojoval jsem TDIN baterka - RC a nešlo to, tak jsem si pomohl železnou věci. To jsem netušil že to celé chytne :D.. Ještě po 5 minutách z toho šel malý kouř. Co se mohlo stát? Baterii nebo RC. Prostě jsem spojil železem TDIN konektory při rozpojování. Mám to nějak řešit? Jsem úplný noob. Proč se to vůbec stalo?

Jak otestovat baterii, regulátor případně motor?

Díky za rady
Speedhack
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 10.09.2018 19:28

Re: Jakou nabíječku a jak nabíjet Lipo 2s + 18650

IMG_20231007_111843.jpg
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jakou nabíječku a jak nabíjet Lipo 2s + 18650

Ty jsi to vyzkratoval.. 🤷‍♂️ proč se to stalo? Protože jsi spojil na baterce plus a minus.

Předpokládám že sis při rozpojovani pomohl šroubovákem a ten se dokl obou pólů baterie.

Sleduj baterku, ta představuje asi největší riziko. Servo, motor a přijímač by měl být v pohodě. Regulátor jestli je nějaký lepší by to měl taky zvládnout, většina má ochranu proti prepolovani, ale je možný že to nedal.. to musíš vyzkoušet. 👍

Jednou se mi stalo něco podobného, ale hned jsem si to uvědomil.. jestli z toho šel ještě po pěti minutách kouř tak nevím jak dlouho jsi to zkratoval, ale fotka vypadá že to byla taky chvilka. Tenkrát mi všechno vydrželo bez újmy. 🙂

Ty konektory výměn. Zaprvé tyhle Tdeany jsou k hovnu a zadruhé ho máš stejně zničený.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Jakou nabíječku a jak nabíjet Lipo 2s + 18650

Když se tohle stalo při rozpojování, co se asi stane při pájení nového konektoru 🤣🤣🤣

Musíš se teď pár věcí naučit, jinak ti nepůjde jezdit autíčkem. Připájet konektor bude to první 🤣🤣

Někde si najdi tutoriál, jestli jsi nedržel nikdy páječku v ruce. Nebo najdi v okolí někoho kdo je toho schopen. Třeba moje pětapadesátiletá teta támhle ve fabrice šmoulí nějaký drátky do direk, ta by to připájela a nezničila u toho baterku za osm stovek ani regulátor za ...? 1500-3000?

Třeba máš taky takovou tetu, tím začni.

Ta LiPo baterka uchovává energii "chemicky", takový váčky, všem nám hořela, všichni víme. To zase nejsi úplně lama, pozor. Vcelku běžné koukat na kolegu jak v suchém lese udiveně hledí na nabitou a s pěknou chutí hořící sestavu baterie regulátor....

Ty váčky se při nabíjení jakoby opravdu naplní. No - a když spojíš plus a mínus, byť krátce, tak tam nastartuješ taky chemickou reakci, ale obráceně, takže vždy dojde k poškození. Bylo li to krátké, tak dojde postupně ke zmenšení kapacity, pocitově k horšímu výdeji toho proudu. Ale nedojde to daleko, nemusí to být pro expediční účely pro baterku konec. Čím dýl to bylo spojený, tím dřív a víc se vše stane. Jde to postupně, jako když se potichu uprdneš.

Může se stát že se baterie nafoukne.... nebo rovnou shoří, to bys dával jiný fotky


.. z čeho konkrétně ti šel "po 5 min malý kouř"...?

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“