xood
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 15.08.2009 0:00
Bydliště: Všude zdejší

Solární nabíjení aku 7,2-12 V

Kolegové kamarádi prosím řešil zde někdo tento problém ?

Rad bych si pořídil nějaký takový systém pro dobíjení Li-pol packů ale v podstatě o tomto nic nevím . Mám malou zahrádku z chatkou bez elektrické energie a nechci tam hlučet z centrálou a napadla mne tato alternativa . Řešil někdo takovouto věc? třeba do auta nebo na campovaní?

a) Bud by šlo o přímé nabíjení z panelu je li tato možnost
b) Panel baterie a nabíjecí jednotka.

Děkují za jakýkoliv postřeh .
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: Solární nabíjení aku 7,2-12 V

O solárním nabíjení jsem nikdy neuvažoval, ale už nějakou dobu se mi hlavou honí právě i nabíjení baterek na cestách, kde v dosahu není elektřina.
Jedna varianta je připojit nabíječ na 12V zásuvku v autě a tak aku dobíjet. Což by s sebou mohlo nést problém vybití akumulátoru auta a s tím spojené potíže.
Druhá by byla jednoduše pořídit jinou autobaterii na kterou bych to připojil stejně jako v předchozím případě. Tu bych pak doma nabíjel normálně ze sítě.

Otázka by ovšem byla, jak dlouho by tato autobaterie dokázala fungovat, aniž by jí hrozilo zničení hlubokým vybitím...

Moc toho o tom nevím. Musel bych to ještě prověřit... spočítat... zjistit informace...

Je to zatím jen idea.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Solární nabíjení aku 7,2-12 V

Taky bych šel cestou autobaterie.

Při ceně cca 1500,- za 72Ah je to vlastně za hubičku a pokud máš nabíječku na aku, která umí přímo 12V, tak nemusíš řešit ani měnič. 😊

Otázka samozřejmě je, kolik baterek potřebuješ nabít. Jestli jednu nebo dvě tak bych se asi ani nebál vzít to přímo z auta (pokud nemáš baterku před smrtí). Jestli se tady bavíme o pobytu 14 dní na chatě bez elektřiny, tak už by ti asi nemusela stačit ani ta náhradní autobaterie...

Myslím, že solární nabíjení nebude v rozumném cenovém rozsahu dostatečně výkonné. Navíc pokud by bylo pod mrakem, tak bys nenabil ani telefon. 😄

Ještě EDIT:
Párkrát jsem už na rallyových závodech viděl kluky co tam nabíjeli baterky do RCček celý den přímo z auta kterým přijeli a dokonce i odjeli 😄
xood
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 15.08.2009 0:00
Bydliště: Všude zdejší

Re: Solární nabíjení aku 7,2-12 V

Bohužel auto nevlastním, jsem bohužel silný diabetik tak je tato alternativa mimo :( . Jak jsem řekl zatím jen sondují , nic o této problematice nevím ale chci zjistit co jde a co ne. Třeba se to ujme, mezi námi je dost šikovných a nebo znalých lidí a to je moc fajn.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Solární nabíjení aku 7,2-12 V

Tak na vlastnění autobaterie nemusíš vlastnit auto, ale na kole, kor pěšky, se taková olověná pronese...
Rozhodně z ní nabijes dostkrát a i to tam celkem dlouho vydrží. I ta pořizovací cena bude nakonec proti smysluplnýmu solárnímu systému, kterej dává aspoň naději že se to nějak nabije, možná zlomková...

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“