Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

zlobí příjem signálu

Dotázek. Když pominu že moje obě předpotopní vysílačky (páčkový graupner 27Mhz) starý asi tak 15 let
a volantový Kyosho 27Mhz starý tak 10 let :) jsou už opravdu starý stroje, nemluvě o frekvenci.. tak se mi objevil problém. Skládám si CCčko a tak uvažuju o postupné náhradě celé výbavy. Pro zatím ale používám doma výše uvedené které jsem měl osazeno v Kyosho Pure sporťáčku. Jenže kluka nebaví jezdit s "plackou" když je doma pořádná čtyřkolka sice bez kastle. A tak jsem minulý týden využil možnosti a koupil nové servo Trax 50Kg s tím že časem bude novej regler atd.. Servo jsem dal do CCčka zapojil na stávající regler a přijímač a k mému úžasu autíčko sem tam sebou cukne dozadu servo lehce píská (a to i přes snahu ho dotrimrovat) je možný že by se nové servo nějak nesneslo se starým přijímačem a reglerem?
no achtěl jsem se zeptat jestli tu někdo jezdí EXPE s klasickou vysílačkou. Ne že bych na ni trval. Ale uvažuju vysílačku (novou) časem používat i pro letadla. a to se volant moc použít nedá. Navíc jsem uvažoval o možnosti vícekanálu s použitím na naviják otevírání dveří atd..
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: zlobí příjem signálu

At je to cim je to, vymenil bych celou RC soupravu za neco novejsiho, co jede na 2,4GHz.
Muzes tim predejit spouste problemu, od ztraty signalu az po ruseni nekoho jineho. Vzdycky to muze zkoncit rozbitym modelem nebo hure zranenim.

Cukani muze delat prave ruseni, popojizdeni muze mit dva puvodce: bud mas neco v okoli, od ceho auto bere nejaky falsny signal, nebo, jak to delam kamaradovi, mas stary vysilac a ten se rozladuje, a muzes trimovat jak chces, za chvili to bude delat znovu.

Pakova vysilacka myslim si ze nevadi, osobne ji nepouzivam, ale nekteri borci s pakovkou jezdi.

Co se tyce piskani serva, me to dela taky, a prisel jsem na to, se pokud kola nestoji na kluzke podlozce, nebo pokud jsou kola zaklinena, tak i kdyz vypadaji srovnane, muzou byt mirne v pace a tlacit proti servu. V tom pripade servo fyzicky tlaci do protejsi strany aby je udrzelo rovne a tim padem piska. Poznas to tak, ze kdyz zapnuty model zvednes, melo by to prestat, protoze to ztrati protitah.
Alespon tak to je u me, co jsem zatim vypozoroval, ale podotykam, mam jine servo. :-)
Uživatelský avatar
robur
Nově příchozí
Příspěvky: 90
Registrován: 28.11.2009 0:00
Bydliště: skoro Svitavy

Re: zlobí příjem signálu

Jaký že to servo ?? Můžeš opsat parametry ?? Silný servo dokáže pěkně zamávat s napájením , hlavně u starší baterky na odchodu....
2,4 GHz / Medvěd G
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: zlobí příjem signálu

robur píše:Jaký že to servo ?? Můžeš opsat parametry ?? Silný servo dokáže pěkně zamávat s napájením , hlavně u starší baterky na odchodu....

Nafotím obě sestavy ať víte co budu vyhazovat... Chjo se ty náklady do startu nějak začínaj rozrůstat..
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: zlobí příjem signálu

Ale ve výsledku se to ;)
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: zlobí příjem signálu

takže tady jsou setavy:
sestava č 1 je originál co jsem koupil už před delší dobou s autíčkem Kyosho. vysílač 27Mhz
https://www.dropbox.com/s/smapk565g4lri83/2013-01-11%2019.00.08.jpg?m
sestava č 2 je Graupner který jsem dostal ještě před delší dobou.Přiložen motor z CCčka. vysílač 27Mhz
https://www.dropbox.com/s/kc1gzttgjvj7rw5/2013-01-11%2019.00.34.jpg
sestava č 3 je nové servo které jsem pořídil do CCčka. HEXX tronic HX12k
https://www.dropbox.com/s/54vcbvfufui9h ... .00.51.jpg

Zítra zkusím ještě naletovat konektory abych mohl zapojit i "nový" motor který byl v CCčku. Neb mám silný dojem že bude asi pomalejší než ten z toho Kyosha (silnička)
Je mi jasný že budu muset pořídit komplet novou výbavu. Naráz to asi nedám čeká mne vysílačka s přijímačem, regulátor,vícezávitovej motor. Malýmu se blbě jezdí s volantem nechytí rukou páčku plynu a tka mu vyhovuje spíš klasický ovládání páčkama. Mě je to celkem jedno ale protože uvažuju o nějaký vícekanálovce abych mohl eventuelně postavit příští rok vrtulník či letadlo tak páčkovka je asi jasná volba.
Nabíječku mám zatím Ulramat 10
ale to mne taky výhledově bude čekat společně s LiPol články..
CO se z toho dá ještě provizorně použít a co koupit jako první aby s tím malej mohl alespoň provizorně jezdit. Zatím s tím nebudu jezdit po expedicích a pod ale aby se s tím dalo ven na zahradu a třeba v pokoji doma přes nějaké překážky. Aby se s tím sžil malej potažmo já. Časem ale rozhodně chci na nějaký akce s moravákama. Takže rozhodně věci spíš voděodolný. Pokud by to cukání mohlo být způsobeno regulátorem tak koupím regler.
Autíčko se chová takto.
Zapnu vysílačku, zapnu auto, píská slabě regulátor po osazení servem Hextronic píská slabě i servo.
z ničeho nic se auto rozjede a couvne třeba o 30cm
testoval jsem dotrimrovat jak regler tak servo. Servo píská pořád regler nepíská. i přesto se občas auto posune samo.
Zatím jsem netestoval se servem kyosho protože chci rovnou osadit ten druhej motor což obnáší přeletování konektorů a zároveň uvažuju o vřazení vypínače. Neb vypínání odpojením konektoru baterky není úplně ono Malej s tím má problémy. Nepoužívám tamiya konktory ale klasické pájené dutinky do smršťovačky.
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: zlobí příjem signálu

Tyhle vysílačky 27 jsou někdy o nervy , člověk si nikdy nemůže být jistej jestli je chyba v signálu - rušení , nebo jestli je něco špatně v elektronice auta :roll:
Většinou třeba i fungujou , ale vysílač i přijímač jsou háklivý na slabý baterky , to pak dělaj nepředvídatelný věci a co nehůř , pokaždé se to projevuje jinak.

1)Začni baterkama ve vysílači , můžou se jevit ok , ale i mírný pokles z maxima rozhodí signál
2) konektory propojení baterka - auto , bývají často nevyzpytatelnej zdroj divnejch problémů při 27 MHz
3) umístění přijímače blízko silovejch kabelů nebo reglu je hodně ošemetný
4) anténa musí mít předepsanou délku k modulaci a nesmí být nikde nalomená , nebo smotaná do smyček
5) krystaly musí mít dobrej kontakt a nejlíp i podložku proti zkratování
6) KLEC !! každý futra dveří , kovová konstrukce , plot a podobně dokážou při určité "hvězdné" konstalaci krásně zamotat kebuli jak tobě , tak i soupravě 27MHz
:-p ale ty jsi vlastně tyhle soupravy už používal ne ?? Jezdil si s nima dřív i doma ??

Možná bych to viděl tak , že ti asi pujčim 2,4GHz HK2 na zprovozněnní auta , teď přes zimu ji snad můžu postrádat :-p

V každým případě budeš muset mladýmu to CC zpomalit , tudíž redukční převodovka , jinak ti roztříská auto a otluče všechen nábytek včetně manželky :mrgreen:
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: zlobí příjem signálu

rotruck píše:Tyhle vysílačky 27 jsou někdy o nervy , člověk si nikdy nemůže být jistej jestli je chyba v signálu - rušení , nebo jestli je něco špatně v elektronice auta :roll:
Většinou třeba i fungujou , ale vysílač i přijímač jsou háklivý na slabý baterky , to pak dělaj nepředvídatelný věci a co nehůř , pokaždé se to projevuje jinak.

1)Začni baterkama ve vysílači , můžou se jevit ok , ale i mírný pokles z maxima rozhodí signál
2) konektory propojení baterka - auto , bývají často nevyzpytatelnej zdroj divnejch problémů při 27 MHz
3) umístění přijímače blízko silovejch kabelů nebo reglu je hodně ošemetný
4) anténa musí mít předepsanou délku k modulaci a nesmí být nikde nalomená , nebo smotaná do smyček
5) krystaly musí mít dobrej kontakt a nejlíp i podložku proti zkratování
6) KLEC !! každý futra dveří , kovová konstrukce , plot a podobně dokážou při určité "hvězdné" konstalaci krásně zamotat kebuli jak tobě , tak i soupravě 27MHz
:-p ale ty jsi vlastně tyhle soupravy už používal ne ?? Jezdil si s nima dřív i doma ??

Možná bych to viděl tak , že ti asi pujčim 2,4GHz HK2 na zprovozněnní auta , teď přes zimu ji snad můžu postrádat :-p

V každým případě budeš muset mladýmu to CC zpomalit , tudíž redukční převodovka , jinak ti roztříská auto a otluče všechen nábytek včetně manželky :mrgreen:

on s autem už jezdil a zvládal ho v pohodě a to jezdilo rychleji. auto jezdilo doma normálně. Jedinou vadou byl lehce pískající regler při jízdě. Jediná změna momentálně je to že to je posazeno v CCčku a novinkou v sestavě je HEX servo.
Dotaz origo motor co je v CCčku je rychlejší než 50ti závitový motory? budu teď objedvat nový regler protože mi jeden chybí aby se dalo jezdit s obouma autama a společně s tím bych chtěl objednat nějaký ideálně pomalejší motor.
Jako poslední bude asi vysílačka s přijímačem, protože je to nejdražší položka a love na ni musím dát do kupy. Taky chci vybrat něco vícekanálovýho a asi páčkovýho..
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: zlobí příjem signálu

V cc-01 je 27 závitový motor ne??? Je rychlej to je fakt. Jinak v 1. nivě mám taky 27Mhz a je to v pohodě, teda když je zaplý rádio a jedu s autem tak ruším rádio a rádio ruší auto
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“