Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Nová Li-pol 4S, 3 články 3,83, jeden 0,00V

Ahoj všem, dnes mi přišla nová loď u které je součástí baterie pro pohon lipol 4S, jen tak ze srandy jsem ji zapojil na lipol pípák s displayem, ale co to, ukazuje jen 3S a napětí 11,5V.Změřil jsem hlavní výstup multimetrem a opravdu jen 11,5V, Měřím tedy každý článek zvlášť a ejhle, poslední má čistou 0.Tak co teď, zkusil jsem baterii připojit na dodaný nabíječ, a měřil napětí baterie.Po pár vteřinách napětí vyšplhalo přes 14V, nechal jsem nabíjet ještě asi 1 minutu a pak raději odpojil, poslední článek měl 3,12V.Dal jsem tedy nabíjet jen tento článek na nabíječku Acucel 6 proudem 600mA, baterii pravidelně kontroluji, tak uvidíme.
Jde mi teď spíše o to, jak moc mohlo dojít k nějakému poškození toho jednoho článku, když měl 0V, asi zkusím napsat prodejci, zda by bylo možné reklamovat pouze baterii.
Co si o tom myslíte?
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: Nová Li-pol 4S, 3 články 3,83, jeden 0,00V

tak se mi podařilo článek nabít, ukončil jsem nabíjení u hodnoty 4,18V a nabíječka ukazovala dodaný proud 2214mA, kapacita baterie je 2200mAh.Ještě dodám, že nedošlo k žádné změně tvaru.Zítra zkusím vybít a nabít celou sadu proudem 2A.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nová Li-pol 4S, 3 články 3,83, jeden 0,00V

Článek není poškozený, článek je skoro mrtvý, nepoužitelný. Při provozu bude jen škodit a dělat problémy ostatním.
Baterii buď reklamovat, nebo z ní udělat tříčlánek a to co nejrychleji. Pokud se dostal pod 2.5V, je v kytičkách. Na chvilku se sice může zvetit, ale po chvilce vybíjení půjde do mínusu a nic víc se z něj nedostane.
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: Nová Li-pol 4S, 3 články 3,83, jeden 0,00V

Tak už je to vyřešeno, obchodník mi poslal baterii novou a ta už je v pořádku.
Při bližším zkoumání jsem přišel na důvod toho problému s jedním článkem. Baterie byla totiž hned na kraji krabice a při přepravě došlo k deformaci krabice zrovna v místě uložení baterie.Jeden článek byl naražený a nejspíš prošel skratem i když je divné, že se článek nenafouknul a šel i nabít.No každopádně je rozhodně lepší, že mám baterii jinou, té poškozené jsem vůbec nevěřil.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“