Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Balancovani Lipolek

Jak moc nutna je tahle procedura ? Nekdo rika, ze se balancovat ani nemusej, nekdo zas, ze staci obcas vybalancovat a nekdo, ze bez balanceru ani ranu..

Ja si ted poridil hromadku lipolek ale nemam v nabijecce balancer - mam Shark 10, ma Lipoprogram ale nema balancer, musel by se dokoupit. Zajima me jesli je to nutny..

Vcera sem jezdil na novy Lipolky a na konci jezdeni sem koukal na Lipomeracek, ze se mi na jedny z baterek rozbehly clanky, jeden mel 3,1V a druhej 3,4V.. Nevedel sem co s tim jesli to nechat vybalancovat u nekoho nebo ne.. Rekl sem si, ze to dam na svoji nabijecku, dal sem Lipoprogram a pripojil Lipomerak na balancni konektor, zapnul nabijeni a sledoval.. Behem prvnich 10 minut se na clanku s 3,1V zvysovalo napeti hodne rychle a na clanku s 3,4V temer nestoupalo.. Po dalsich 5 minuach se napeti obou clanku ustalilo na 3,5V a zacali se spolecne nabijet uz stejne..

Ma nekdo vysvetleni ? :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

štěstí.......?
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Čéče to je zajímavý - se vybalancovali sami :-)

Imho je dobrý je občas srovnat. Ale je fakt, že když připojím baterky na balancer, tak ve většině případů to blikne párkrát a je hotovo. U dvoučlánků to není tak hrozný. Je to spíš pro letadýlkáře. Teď jsem četl o nějakým letadle, ve kterým má frajer 11s4p tak ten už asi balancovat musí... :-)
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Jooo taky sem se divil prave, ze se vybalancovaly samy.. Jen pro info byla to tahle baterka.. http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... oduct=9459

Takze, kdyz to jednou za cas, treba za 5-8 cyklu, dam nabit nekomu kdo ma dobijecku s balamcerem, tak bude vse v cajku ? :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Pro klid duše bych balancér pořídil a nespoléhal na to že mi někdo nabije
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
pajiki
Uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: šiškof

tyjo já ten lipo měřák radši ani nechci, protože za celou dobu co mám lipolky jsem je při dojetí prostě hodil na nabíječku a tím to haslo. Když začnu řešit i toto tak budu zachvilku šedivej jako .... :cry: :?: :|
sevntysiksforevr
Uživatelský avatar
JM
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 17.05.2009 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Při zodpovědném přístupu a používání měřáku se podle mě bez balanceru i obejdeš... Ono popravdě řečeno je tam hlavně kvůli bezpečnosti, u baterek co běžně nabíjím a jsou v dobrém stavu se moc nenadře a defakto nebalancuje. Horší to je u déle používaných baterek, baterek horší kvality a podobně - jakmile se to začne rozjíždět, tak pokud to občas neproměříš článek po článku, tak může být problém, dokonce až ohňostroj, kdy ti to jeden článek začne výrazně přebíjet a ten to nevydrží.
Jirka Masník
Losi Mini Rock Crawler (více..)
http://masnik.dyndns.org
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

ja sem nabijel baterku 2x taky bez balanceru nez sem zjistil ze musim na nabijecce nastavit balancovani jinak to nabiji bez balanceru ale hlavne ze sem to mel pripojeny... a kdyz sem ji meril byla celkem nabalancovana rozdil byl max 0.01V mezi clankama pak sem nabijel z balancerem a ten rozdil byl stejnej ale mam za sebou asi 4cykly takze jak je to dlouhodobe nvm :roll:
Uživatelský avatar
PeeT156
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 26.03.2010 0:00
Bydliště: Kutná Hora

ja nedám bez balancéru ani krok, vždycky ho používám
Uživatelský avatar
buggycz
Uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 24.10.2009 0:00
Bydliště: Jilemnicko
Kontaktovat uživatele: WWW

ja taky jedine s balancerem
MEX-II Land Rover Defender 110, MEX Defender 90 Equipe, SCX 10 Defender 90, AX 10 Scorpion, Jeep Wrangler - ve vystavbe
DX3R, DX3S, DX2.0
http://buggycz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
pajiki
Uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: šiškof

možná jsem to špatně napsal.... nabíjím samo že s balancerem, ale nikdy jsem nezkoumal zvlášť kolik který článek má a jak je nabitý. Prostě když nabíječka zapípá tak poděkuju a jdu jezdit
sevntysiksforevr
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

mě nabíječka lipolku bez zapojenýho balancéru ani nenabije....
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

mam nabijesku s lipo programem. Ma na strane i nejakej vystup se treba kontaktama, myslel jsem, ze je to balancer, ale neni. Proste nebalancuje :) tak nevim naco to je.

Ale nabijeni lipolek resim tak, ze nabijim normalne, promeruju a kdyz se clanky rozchazeji, tak to nabiju clanek po clanku pres servisni konektor. Tim se to srovna a je to :)
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

catar píše:mam nabijesku s lipo programem. Ma na strane i nejakej vystup se treba kontaktama )

Mam taky je to na teplotni cidlo :idea:
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

stiifii píše:... je to na teplotni cidlo :idea:


Tak to mě absolutně nenapadlo. Díky :wink:

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“