Uživatelský avatar
George_Green
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 11.06.2009 0:00
Bydliště: VYSOČINA

HK-GT3B - problém s potenciometrem plynu

Přátelé, kamarádi pomoc - mám zánovní vysílačku GT3B. Asi měsíc fungovala výborně, ale najednou začal zlobit plyn. Při jeho přidání se auto buď nerozjelo vůbec a nebo trhaně - do toho při jeho stisku začaly cukat všechny serva atd. atd. - původně jsem si myslel, že chyba je v servech, posléze v regulátoru, dále v přijímači a pak jsem zjistil, že chyba je v rádiu. Když jsem ho rozebral, tak jsem zjistil, že naprosto špatně funguje potenciometr plynu. Jak jsem již zmínil - buď vůbec a nebo trhaně. Když jeho vrchní kontakty propojím natvrdo, tak pohyb auta dopředu či dozadu je v pohodě, tudíž jsem si na 100 % jistý, že problém je v jeho vnitřku. Hledal jsem na netu vhodnou náhradu - nese označení B5K-45 - nic víc z něj nevyčtu - ebay mi nabízí tyto varianty ...

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40

... ale hlavní problém vidím v tom, že jsou ukončené tisícihranem, kdežto ve vysílačce je zkosená oska, na kterou se nasune plastová páka plynu.

Ptám se, řešil jste již někdo něco podobného, případně je tu někdo, kdo by mi tuhle vysílačku opravil ? Přece jen bych nerad hodil tisícovku do koše :cry:

Díky - Jirka
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HK-GT3B - problém s potenciometrem plynu

Náhradní díly pro vysílačku Flysky FS-GT3B - Stále to mají skladem za stejné ceny na WowRcModel, doprava zdarma. Je to spolehlivý obchod, párkrát jsem tam nakupoval.
Zkus ale nejdřív ten poťák rozebrat, ten plechový kryt drží tuším za čtyři packy. Opatrně je narovnat a kryt sundat. Podívat se, jestli tam není nějaký sajrajt nebo v čem je problém.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
George_Green
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 11.06.2009 0:00
Bydliště: VYSOČINA

Re: HK-GT3B - problém s potenciometrem plynu

... díky moc za odpověď - potenciometr jsem rozebral a byl naprosto čisťounkej, jako kdyby zrovna sjel z výrobní linky. Nicméně profoukl jsem ho vzduchem a prostříkl sprejem na kontakty (snad to nebyla blbost). Po namontování zpátky do vysílačky všechno zase krásně funguje - jsem za to rád, ale nechápu, kde byl problém :-p
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HK-GT3B - problém s potenciometrem plynu

To prostříknutí sprejem na kontakty bych ti poradil v druhém kole, čekal jsem, s čím přijdeš. Tak fajn, že to chodí. Ještě mne napadlo, ty jsi ten poťák při vyndavání odpájel? Esli tam nebyl studeňák...
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
George_Green
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 11.06.2009 0:00
Bydliště: VYSOČINA

Re: HK-GT3B - problém s potenciometrem plynu

Ne, neodpájel jsem nic - pouze jsem ho vyšrouboval z vysílačky, rozebral a vyčistil. Pájené kontakty vypadají v pohodě.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“