Honzajz
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 21.01.2016 16:26

Sanwa nebo Spektrum

Ahoj, vybírám trochu lepší rc soupravu a nevím která je lepší, popřípadě co by jste doporučili.

Zatím vybírám mezi Sanwa MX-V a Spektrum DX4C.

Zajímá mě hlavně spolehlivost a kvalita. Stabilní signál bez rušeni.

Děkuju Honza
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Sanwa nebo Spektrum

Už jsem se setkal, ze, pokud se sejde víc spekter, tak sem tam se zarušily. Sanwu bych asi volil vyšší model, pokud teda chceš něco lepšího.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Honzajz
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 21.01.2016 16:26

Re: Sanwa nebo Spektrum

Hledám něco do max 3000 Kč
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Sanwa nebo Spektrum

Zrovna včera jsem prodal Sanwu MX-3 za 1500,-
Se Sanwou jsem nikdy nezažil rušení, ani na expe a ani na závodech.
Měli jsme doma dvě MX-3 a pohoda.
Se Spektrem zkušenost nemám. Ale prý stačí koupit přijímač od Orange a pohoda. Novější typy už prej jedou normálně.
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: Sanwa nebo Spektrum

Sanwa je lepsi ale za cenu drazsich prijimacu. U spektra koupis orange prijimac za par stovek. Spektrum je takovy moc hobby. Pokud to chces jen na expe tak spektrum bude v pohode. Ale jestli mas i rychlejsi modely tak je spektrum pomaly a tupy.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Sanwa nebo Spektrum

Ehm, ja mam DX4S a DX4C a s nicim sa nerusi. Nove spektrumy to maju vychytane a sa aj pohodlne drzia.
Pouzivame ich aj na slashe a su uplne vpohode. Treba mat len original prijimace a je to vpohode.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Honzajz
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 21.01.2016 16:26

Re: Sanwa nebo Spektrum

Chci to právě do Axial Yetiho. Dal jsem tam starou 40 MHz a nedalo se to, šíleně se rušila na 5m. Tak hledám alternativu. Ještě mě napadl Tactic ttx300, jako levnou účelnoou alternativu.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Sanwa nebo Spektrum

Honzajz píše:Zajímá mě hlavně spolehlivost a kvalita. Stabilní signál bez rušeni.

Nepíšeš, jaké máš požadavky na počet kanálů a další výbavu, ale na závodech si lidi celkem pochvalují Absimu CR3P. Sám jsem ji měl v ruce a dobrý, jo a má tuším vodotěsnej přijímač.


Alindur píše:Spektrum je takovy moc hobby. Pokud to chces jen na expe tak spektrum bude v pohode. Ale jestli mas i rychlejsi modely tak je spektrum pomaly a tupy.

Tohle je teda blábol...

Honzajz píše:Ještě mě napadl Tactic ttx300, jako levnou účelnoou alternativu.

Nic bez digitálního menu nemá smysl...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Sanwa nebo Spektrum

Někde jsem tu četl, ze dx4c si s orange prijimacema nerozumí. Až dx4s, tak pozor. Osobně taky sanwu, zajdi na závody rychlých břichoplazu a moc spekter tam neuvidis, proč asi? Protože nejsou pomalý a tupý ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Honzajz
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 21.01.2016 16:26

Re: Sanwa nebo Spektrum

Co myslíte tím, že spektrum je pomalé a tupé
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Sanwa nebo Spektrum

Ja to tiez nechapem.Bavime sa tu o 0.01sekundy? lebo inac nemam skusenost, zeby som mal opozdenu reakciu na Spektrume
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Sanwa nebo Spektrum

gecko-x píše:...zajdi na závody rychlých břichoplazu a moc spekter tam neuvidis, proč asi? Protože nejsou pomalý a tupý...

Chytrému napověz, hloupého trkni. Proč asi myslíš, že píšu "na závodech si lidi celkem pochvalují"? :idea: Jinak je to jednoduché, u nižších řad je pro Spektrum dnes mnoho výhodnějších alternativ viz. můj typ, a když chce někdo "pořádnou" vysílačku, vezme si Futabu 4P nebo Sanwu M12. Proto Spektrum na závodech nepřevažuje. V dobách DX3R to byla hodně používaná vysílačka (osobní zkušenost) a řeči "jedna pani povídala, že jsou pomalý" jsou prostě směšný.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Honzajz
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 21.01.2016 16:26

Re: Sanwa nebo Spektrum

Já mám ten rozpočet 3000. A rád bych je dobře investoval. Stačí mi 3 kanály
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Sanwa nebo Spektrum

Jak píšu dřív, nebral bych analogovou, bez možnosti přesně nastavit středy, EPA atd. Pokud nepotřebuješ moc kanálů (Flysky GT3), tak bych doporučil tu Absimu (německá firma s výrobou v Ásii), tuším v Praze na Proseku by měla být možnost vyzkoušet jestli ti sedí do ruky a máš normální záruku. Vyšší řady mají 4 kanály a dotykový displej, což není z mého pohledu potřeba. Do Yetiho je dobré taky uvažovat o silném a odolném servu, příp. dostatečně výkonném BECu viz jiné vlákno.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Honzajz
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 21.01.2016 16:26

Re: Sanwa nebo Spektrum

Servo mám 10kg hitec vodotěsný, regulátor hpi vapor pro.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“