CyBeR
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 30.10.2009 0:00

Samovolny posun stredu zataceni podle teploty

Ahoj, jsem tu novy, takze se rovnou omlovam, pokud pisu do spatne sekce =) Mam nasledujici problem.

U Cross Tiger, coz by melo vychazet z TL01, se mi sam posouva stred zataceni (auto samo zataci). Projevuje se to ale podivne... Kdyz auto zapnu po delsi dobe (vychladne), srovnam trim kousek od stredu, jak by to jeste bylo v normalu... Jezdim a cca po minute az dvou se uz stred znatelne posune (auto samo zataci doprava). Takhle se posouva az do takove miry, kdy ho neni mozne trimem na dalce srovnat (trim je v krajni poloze). Servo jsem mel cele vyndane a mechanicky vypadalo ok, vsechno na sobe sedelo a dily, co maji byt pevne se neprotacely. Cim to muze byt a co bych mohl vyzkouset? Nebojim se zkusit prispet novym dilem do elektroniky, chci to dat dohromady, abych se mohl venovat jinym (estetickym) upravam... Predem diky za odpovedi
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

Já bych se podíval na páku od serva jestli není v tý páce ten tisíci hran ( on to až tak tisíci hran neí ale nic jinýho mě nenapadlo :wink: ) nějak ojetej. Pokud by to dělalo stále tak potom bude problém jinde, třeba můžu být něco pryč v rádiu , nic víc mě nenapadá
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

jo to dela i mne na xray a pred tim v TT-čku a je to servo s plastovýma prevodama že jo? tak to pam porad preskakuje , kup kovovy a maš vystarano
ja sem takovej držgroš že porad rozdelavam xray abych to otačel,....
CyBeR
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 30.10.2009 0:00

no pokud myslis preskakovani v tom prevodu na servu, ne v servu, tak to se u me myslim nestava... Mel jsem to cele rozebrane a kontroloval :( Ale vyzkousim tedy koupit jine servo. Doporucil by mi nekdo konkretni? Nejlepe rovnou odkaz na nej =) Jsem v tomhle novy a nerad bych si koupil nejakou predrazenou volovinu, jak se to da dneska uz skoro ve vsem udelat :) Predem diky

2 Kenwood: Tim v radiu myslis co? :) Jako treba trim ve vysilacce? Navic, kdyby to preskakovalo, prece by to potom po dalsim zapnuti (bez sahani na tisicihran) nebylo znova spravne na stredu...
CyBeR
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 30.10.2009 0:00

Jeste dodatek: Nasel jsem na tamiya foru ze nekdo pouzil tohle servo http://www.rcshop.eu/servo-monza-ssa120m-12kgcm-020s60%C3%82%C2%B0-486v-metal-p-14189.html ale kdyz koukam na specifikace, je tam psavo 4,8 az 6V ... Na baterii mam 7,2V ... nebude to delat problemy? :)

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“