Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Jaké servo na řízení CC-01

Chtěl jsem se zeptat jaký servo dát na řízení k CC-01. za nějaký solidní peníze. Nehodlám dát za servo litr ale na druhou stranu Hexx tronic HK12 co jsem tam měl dal z ničeho nic good bye a to jsem s tím nejel ani nikde ve vodě.. a po pravdě vydržel defakto čtyři dny ježdění..
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Jaké servo na řízení CC-01

:-p Se divým , že by tak rychle odešlo , to bych ho reklamoval.
Já jezdím MG už párl let a dostává pořádně zabrat a není problém.
Máš na modelu nastavený výchylky , aby ti servo netlačilo přes maximum rejdu a nedostávalo zbytečně záhul ??
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jaké servo na řízení CC-01

rotruck píše::-p Se divým , že by tak rychle odešlo , to bych ho reklamoval.
Já jezdím MG už párl let a dostává pořádně zabrat a není problém.
Máš na modelu nastavený výchylky , aby ti servo netlačilo přes maximum rejdu a nedostávalo zbytečně záhul ??

Servo mám osazený a díky pákám to je tak že mi nedotáčí. tzn naopak bych potřeboval výchylku trochu zvětšit. ale netuším jeslti to u vysílačky AX3 jde. Asi to vyřeším delší pákou na servu.
Předtím jsem jezdil s obyčejným starým Robem a to vydrželo odhadem tak 10 dní ježdění. Pak jsem ho z toho vydělal a nahradil silnějším Hexxtronicem přeci jen Robe je určeno do letadel..
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké servo na řízení CC-01

Co Ti na něm odešlo? Běžný letecký servo, i když je relativně kvalitní (vůle, přesnost, stabilita středu..) sem není většinou moc vhodný, protože často z principu (třeba plastový převody) nemá rádo rázy, má malou odolnost proti vodě, atd. Ber typ s kovovejma převodama a kul. ložiskama na páce, do mokra nějak přídavně zatěsni (nátěr plošňáku, utěsnění spojů a kabelu, O-kroužek mezi páku a tělo, případně kompletní opatlání plastidipem). Často se stává, že servo začne stávkovat až za nějakou dobu po vykoupání a stačí ho otevřít a vysušit. U běžných oblíbených "metal gear" serv HK, TowerPro, apod. se často stává, že vydrží výstupní oložiskovaná hřídel, ale další tenká předlohová hřídelka se vymačká v plastových domcích, takže to pak má na páce velkou úhlovou vůli. Obecně mnohem víc odchází serva na podvozcích jako axík, umístěná na tuhé nápravě, jednak je víc pod vodou, jednak často těžší auto, větší a těžší kola, tvrdší převod na servo.. U CC-01 bych se relativně levného Tower MG9xx nebál, ale s přídavnou izolací rozhodně.
Taky je u CC-čka třeba dát bacha na zakusování homokloubů v plném rejdu. Stává se to, když nejsou konce kostí podložené v kamenech O-kroužkem, především na straně diferenciálu. Pokud se nepletu myslím, že je to v orig. návodu obráceně - O-kroužek u kola, což je spolehlivá cesta k ožvejkání náboje. Pak se jak pohon, tak i servo blokuje natvrdo.
sigi123
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 17.03.2013 11:27
Bydliště: Louny

Re: Jaké servo na řízení CC-01

Mám tohle

http://www.rc-levneji.cz/serva/vyborne- ... 01mg-17kg/

a funguje bez problémů na kamenech,i když je auto koule bláta,dokonce ve vodě bez nějakých nástřiků.Budu ho dávat i jako naviják.
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jaké servo na řízení CC-01

Taky mám TGY-1501MG v CCčku a jsem zatím spokojenej ;-)
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jaké servo na řízení CC-01

Co odešlo nevím. Prostě vůbec nereaguje. Jiné servo po zapojení do přijímače jede normálně. Hex se ani nepohne.
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“