Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Vlastní obloukové nápravy.

Upravené celokovové modulové nápravy mé výroby na obloukové nápravy. Dají se nastavit různé kombinace jen díky změně ramen, které jsou vyřezané z nerezové oceli. Více řeknou fotky. http://slick7.rajce.idnes.cz/Obloukove_napravy/
Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vlastní obloukové nápravy.

Dovolím si napsat pár doplňujících informací k nápravám.
První prototyp obloukových náprav jsem získal pro našeho trialáka. V albu je postupně zachycený jejich vývoj, od samotného začátku.
Po prvním sestavení náprav se ukázalo několik drobných nedostatků, které na výkrese nebyly až tak zřetelné. Tím největším byl omezený pohyb těhlic. Takže jsem se pustil do úprav ramen a držáku těhlice. Na něco stačil bruska, něco jsem vzal na frézku, atd..... Další zádrhel byly držáky tlumičů a tady došlo k jejich kompletnímu předělání (veškeré změny jsou podchycené výkresy). Celou vývojovou fázi jsem konzultoval se Slickem a postupně jsme se propracovávali k funkčnímu výsledku. Nové nápravy si přímo říkaly o umístění spojovaček řízení za nápravou a tak došlo i na tuhletu nestandardnost.
Po všech úpravách jsem dal nápravy konečně do trialáka a začalo jejich testování. Od náprav jsem si sliboval zlepšení průchodnosti díky výše umístěnému diferáku, lehkou změnu v rozložení hmotnosti modelu atd..., prostě zlepšení jízdních vlastností.
Výsledek přestavby splnil veškeré očekávání a nápravy fungovaly skvěle. Model má za sebou mnoho hodin testovacích jízd + odjetý kompletní plzeňský trialový pohár a nějaké závody mimo náš kraj (na modelu se střídali vždy dva jezdci). Za celou sezónu nebyla nutná žádná oprava a před dalším závodem jsem dělal pouze kontrolu stavu, vyčištění, promazání a nic víc. Těžko bych hledal na nápravách nějaká negativa, nebo nedostatky protože nám fungovaly dokonale, ale mají za sebou jenom jednu sezónu a nikdo další je zatím nepoužíval.
Díky obloukovým nápravám jsme letos zajeli vyjímečnou sezonu. ;-)

Obrázek
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Vlastní obloukové nápravy.

Mě se to moc líbí....vidím v tom jen jednu nevýhodu...úplně mě to nutí ke stavbě dalšího vozu s těmito nápravami... :-D
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“