Joseff
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 12.05.2010 0:00

Utěsnění náprav CC

Zdravím vespolek. Tak jsem po jednodením blbnutím s novým autíčkem otevřel zadní nápravu a to co na mě kouklo se mi ani trošku nelíbilo.
Všude voda, prach, hnus

Napadly mě 2 věci jak tomu zabránit.

1) simerinky ke kolům a kardanu.

Tohle se mi nejeví jako příliš reálné ,protože jsem zatím neoběvil tak malý simerink a také proto, že tam na to není moc místa (všechno jde já vím) ložisko u kola by se podle mě muselo šoupnout směrem dovnitř a simerink na okraj. U kardanu by byla situace ještě maličko složitější.
Další a o mnoho jednodušší řešení byly gumové O kroužky které by se tam vešly prakticky bez úprav ,ale bojím se, že by kroužky neměli ten účinek a že by mohly i nějakým způsobem bránit ve volném otáčení kol a kardanu.

2) slepení obou půlek plastové nápravy silikonem.

Jednoduché, zcela nepochybně účinné a rozebiratelné / obnovitelné.



Tak jak to řešíte vy? necháte vše tak jak je a po expedici prostě nápravy rozeberete, vyčistíte, namažete, popřípadě ložiska vyperete v oleji?

Děkuji za cenné rady.
Joseff
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 12.05.2010 0:00

Tato diskuze byla omylem původně umístěna do tématu Rámy, podvozky a kastle. Následně jsem ji smazal a přesunul sem. Omlouvám se.
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Já bych to asi nechal tím silikonem.nápravy sem také takhle utěsnil vyzkoušel vodotěsnost a v pohodě. :wink:
Uživatelský avatar
sten25
Uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 18.12.2009 0:00
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele: WWW

já nápravu sešrouboval šroubky s metrickým závitem, s citem dotah a ložiska pravidelně mažu vazelýnou...když sem nápravu posledně rozebral tak byla vevnitř čistá
Uživatelský avatar
okanom
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 04.08.2010 0:00
Bydliště: lipany slovensko
Kontaktovat uživatele: WWW

ja som mal ten isty problem...napravu som utesnil silikonom a luziska tiez pravidelne cistim a mazem...
tamiya cc-01
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

A není v zadní nápravě u převodů dírka?
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“