Bully nebo Berg?

Bully
13%
1
Berg
25%
2
Kit Berg
63%
5
 
Celkem hlasů: 8
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Nápravy Bully Comp vs. Berg

Ahoj, má někdo zkušenost s těmito nápravami? Chci je dát na CR-01 a závodit s nimi na Truck trialu. Líbí se mi Bully, které jsou těžší, což je pro mě výhoda, ale než do nich investuji cca 200 USD, chci mít jistotu, že neudělám hloupost.

Nápravy by měly mít:

1) přesné řízení s velkým rejdem, ideálně až 45 stupňů
2) co největší váhu (kvůli těžišti)
3) možnost na ně jednoduše objednat náhradní díly


Rozhoduji se mezi těmito:
1) RX4WD Bully Comp 2.2 (http://store.rc4wd.com/Bully-Comp-22-Front-Rear-Axle_p_455.html)
2) enRoute Berg (http://www.ckrccrawlers.com/newage-berg-complete-axle-set-2-p-1538.html)

Cenově vyjdou prakticky nastejno. Je tu ještě zajímavá alternativa – koupit kit Berg, kde je spousta dalších věcí a nestojí o moc víc. Díky za odpovědi!

1) Bully
Obrázek


2) Berg
Obrázek

3) Set Berg (http://www.ckrccrawlers.com/newage-22-cnc-machined-rock-crawler-kit-22-class-p-1537.html)
Obrázek
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Asi takto:

Na rejd vem nápravy losi comp crawler

Na váhu jedny z výše zmíněných

A na díly vem nápravy z XR

Myslim že to moc hrotíš! nejlíp uděláš když vezmeš nápravy z losi.

Troufnu si říct že takový nápravy jaký potřebuješ nejsou!
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky za radu. Roman z Truck trialu mi Losi také doporučil. Na druhou stranu, vyjdou dráž, než výše uvedené slitinové, což mi přijde dost na hlavu.

Berg majít mít skvělý rejd, používají se hodně při soutěžích crawlerů. Bully takový rejd sice nemají, zato jsou dost těžké, což mi vyhovuje. A úhel řízení ani u nich rozhodně nebude špatný. Řekl bych, že neporovnatelně lepší, než na stávajících nápravách, keré jsou díky tomu na soutěž nepoužitelné.

Další věc, kterou budu muset řešit, pokud si koupím jiné nápravy, jsou tlumiče. Stávající systém, který mi přijde velmi dobrý (vypadá sice hrozně, ale funguje skvěle), budu muset nahradit.

Je to celkem dost zásahů a otázkou je, zda-li se mi podaří sestavit auto, které bude dobře fungovat a na kolik to vyjde. Možná, že nejlepší by bylo vzít hotový kit, který bude fungovat a v konečném důsledku bude nejlevnější...
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Soutěžení je samozřejmě o technice, ale hlavě také o zročnosti jezdce :-D
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
exidaco
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 12.04.2010 0:00
Bydliště: West Bohemia
Kontaktovat uživatele: WWW

U Bully a Bergu se jedna o 2 motorovou koncepci, ktera ma svoje vyhody i nevyhody ... Losi je sice super naprava, ale ND jsou dost drahe a hlavne je celkove lehka (plast) + neni stavena na velke pretezovani ...

Losi ma rejd 45 stupnu a hlavne ma sneky - nemusi resit brzdu v neutralu...

Nevim proc chces delat upravu CR-01 (jako Roman) - kdyz tohle auto je na RCTT nepouzitelny ... ma strasne vysoko teziste ... nemluve o tom, ze naprava z Bully a Bergu jsou napravy, ke kterym jen pridelas nosny ram a nepotrebujes zadne CR ....
Man 6x6 - Truck Trial S1
Yota Hilux - Axial SCX - 2x
Axial Wraith
Axial AX10 - replika Wraith
Bully Comp Crawler - Crawler


http://extremerc.cz/
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Ahoj, díky za praktickou odpověď. Vím, že CR-01 není na truck trial nejvhodnější (jeden člověk tam dokonce poznamenal, že "to je nejhorší podvozek vůbec"), ale mám ho rád a myslím, že tento model od Tamiya je velmi kvalitní a povedené auto. Mám k němu určitý vztah a narozdíl od CC-01 a RCWD Gelande mě nikdy nenechalo ve štychu, nikdy na něm nic neprasklo, dokonce i kardany mám již tři roky původní... Takže asi nostalgie. Časem, až budu manuálně zručnější, tak možná rám vyměním, nebo vyrobím nový, ale teď mi stávající bohatě stačí.

U dvoumotorové koncepce a Bully mě zaujala větší váha a s ní spojené nižší těžiště, kterou je u CR-01 nezbytné řešit. O nevýhodách dvoumotorové koncepce mnoho nevím, snad jen, že pokud se nepodaří dokonale synchronizovat, tak každá náprava jede jinou rychlostí, což není dobře (pokud to tak člověk ale vyloženě nezamýšlí). Dva motory také znamenají dva regulátory, což je finančně náročnější. Další zápory nevím.

Co se týká brzdy v neutrálu, mám Dsyse, který lze naprogramovat. Pokud bych měl Bully či Berg, byly by regulátory dva, čímž předpokládám i 2x větší sílu na brzdě (+2 motory), což by věřím mělo bohatě stačit.

Bully jsou těžší, než Berg, který má ale zase lepší rejd. Myslím si, že rejd u Bully nemůže být vyloženě špatný, to by s ním asi lidé nejezdili závody Crawlerů... Líbí se mi na nich ta větší váha, a že jsou celkově hodně bytelné.
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
exidaco
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 12.04.2010 0:00
Bydliště: West Bohemia
Kontaktovat uživatele: WWW

2 motory nevyzaduji 2x regulator .. staci jeden a problem u 2 motoru neni v nejake synchronizaci - je to spis o nerovnomernem zatahu motoru pri zatizeni napravy.

Brzda v neutralu je relativni s ohledem na vahu auta a zvoleny prevod .. cim tezsi auto, tim je brzda neucinnejsi ... na brzdu funguji sneky, ubrzdit auto s kardany a velkou vahou je hodne obtizne....

At se rozhodnes pro cokoliv - hlavne at ti to funguje a bavi te to.
Man 6x6 - Truck Trial S1
Yota Hilux - Axial SCX - 2x
Axial Wraith
Axial AX10 - replika Wraith
Bully Comp Crawler - Crawler


http://extremerc.cz/
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

2 motory-2 regulatory.
Pretoze ked natrafis na prekazku rastie "odpor"motoru.Pri zapojeni 2 motory-1reg. sa stane,ze naprava ktora bude volna sa roztoci,kym naprava na prekazke sa ani nehne.
Kym pri 2 reg. tento problem odpada.Zaroven ti reg. moze fungovat ako DIG.(zablokujes jednu napravu,a druha auto otoci na mieste-podobne ako rucna brzda)
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
exidaco
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 12.04.2010 0:00
Bydliště: West Bohemia
Kontaktovat uživatele: WWW

Jestli to planuje na RCTT - DIG neni povoleny ... ze by se zasek 1 motor u prekazky se mi jeste nestalo .. asi taky jde o motor :) ... kdo jezdi RCTT s 2 motory - nepouziva 2x regl - je to zbytecne....
Man 6x6 - Truck Trial S1
Yota Hilux - Axial SCX - 2x
Axial Wraith
Axial AX10 - replika Wraith
Bully Comp Crawler - Crawler


http://extremerc.cz/
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Ahoj, díky moc za odpovědi. Včera jsem měl možnost vyzkoušet Axial RX-10 (díky Adame62) s jedním duálním regulátorem a choval se přesně tak, jak píšete. Zatížená kola jedné nápravy se při minimálním plynu otáčela pomaleji/vůbec, kdežto druhá náprava, která byla ve vzduchu, se otáčela rychleji. Po přidání plynu se samozřejmě začala otáčet i ta opožděná.

Mám několik otázek:
1) když budu mít dva regulátory, budou se motory/kola na obou nápravách otáčet skutečně stejnou rychlostí? Několik lidí mě varovalo, že se tak nikdy nepodaří nastavit dva regulátory a dva motory (byť identické). Když bude jeden motor v záběru a druhý ne, bude se také otáčet stejně, jak píšeš, Petosi?
2) dva regulátory = 2x větší síla na brzdě? Logicky bych tak předpokládal, protože každý regulátor blokuje pouze jednu nápravu, tak na ni může vynaložit větší sílu. Celkově je na rozjetí auta nutné roztočit 2 motory a překonat odpor dvou brzd
3) Když dám do převodovek menší pastorky a snížím tak rychlost, roztočit motory bude těžší a brzda bude účinnější?

Také by mě zajímalo, jestli je chování auta s duálním regulátorem na trial vhodné/nevhodné. Nevím např., jestli jsou rozdílné otáčky na nápravách žádoucí/nežádoucí, jak se chová řízení (lepší/horší rejd), jaká je průjezdnost terénem apod.
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Na fóru se teď objevily nové nápravy, velmi zajímavé:

http://sdi4x4.com/product_info.php?cPath=28&products_id=61

Bohužel nejsou vyzkoušené a zřejmě bych musel koupit rozšíření, abych se s koly dostal na min. šířku 240 mm…

Uvažoval jsem i o Worminátorech, ale oproti svým menším sestrám prý mají velké vůle v řízení.
Obrázek
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem po rozhovoru s uživatelem exidaco dospěl k přesvědčení, že nejlepší volbou bude Bully, a to jako nové auto. Zřejmě nemá smysl koupit díly (kit), bastlit křížence s CR-01 a zničit tak prakticky dvě auta. Stávající Crko si nechám na expedice a na RC Truck Trial budu mít úplně jiné. Teď jen rozmyslet, jestli koupit nové, nebo starší za rozumnou cenu...
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

1)ked budu tie iste regulatory,tie iste motory,ta ista voltaz tak ano.
8x8 MoA crawler
Když bude jeden motor v záběru a druhý ne, bude se také otáčet stejně?
nie.
2)podla mna ano,ale nie 2 regulatormi,ale 2 prevodove skrine s motormi,ktore pretocit je tazsie.
3)ano
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

díky
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak už je mám doma! :mrgreen:

Více o nápravách bude v článku o stavbě truck trial speciálu. Nakonec jsem koupil kit, ale Bully.

Obrázek
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“