Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Axial scx10 - náplně tlumiče, nápravy.

Ahoj, stal jsem se šťastným majitelem staršího axíka. Auto se zdá být celkem v dobrém stavu ale původní majitel mi k němu nedal žádnou dokumentaci, chtěl bych provést kontrolu náplní tlumičů a stavu a náplní náprav a jelikož je tohle můj první model a nemám s tím žádné zkušenosti, chtěl bych se zeptat, jaký olej se doplňuje do originálních tlumičů, a jakou vazelínu doplňovat do náprav (diferenciálů). Prošel jsem na internetu pár modelářských obchodů a nabídka je poměrně široká, tak bych ocenil radu na něco osvědčeného a cenově přijatelného. Mohu si sehnat poměrně kvalitní vazelínu na průmyslová ložiska ale nejsem si jistý zda ji mohu na tohle použít, zda ty vazelíny a oleje na "modely" nejsou nějak specifické.
Díky
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Original olej do tlumičů má hustotu 30wt.

Do náprav dej nějakou obyčejnou, hlavně ať to maže! :lol:
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Kolečka v nápravách a ložiska mám namazaný vazelínou s označením LV2EP, největší spokojenost. Drží se skvěle, prakticky se nesmývá - těch prasáren co ložiska namazaný tímhle vydržely...
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Do náprav jsem nacpal vazalínu na jízdní kola :-D zbyla mi tu a nic jinýho po ruce nebylo a taky gut :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Díky za rady, ta vazelína co můžu mít je myslím zrovna ta samá jak píše UFO tak ji použiju. Olej do tlumičů koupím ten 30wt, mají ho skoro všude za +- 100,- jen nikde nemají uvedeno kolik ho v té lahvičce je.
Díky
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“