Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Listová pera

Autům zdar, na listech zvlášť. Jak jste si možná někteří všimli, usmyslel jsem si Toyotu na listech, tedy vpředu, vzadu jsou linky. Protože jsem to někde viděl na skutečném autě, jenže to nějak nefunguje a na trial už vůbec. Nebyl by problém to předělat na linky, ale jsem trochu tvrdohlavý a tak zkouším všelijaké úpravy, nicméně pera jsou prostě tvrdá, auto lehké a tak to poskakuje jako koza.
Máte prosím někdo funkční auto na listech? Jak vám to jezdí? Používáte někdo něco z této nabídky, měkčí červená pera, Delrinová pera či jiná "udělátka" :
http://store.rc4wd.com/Leaf-Spring_c_22.html
Děkuji za jakýkoliv podnětný názor.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Listová pera

Taky to tedka trochu resim... KDyz dam jen hlavni list kleci mi to dole kdyz dam vic uz to moc nekrizi zatim jsem jeste ve stadiu lazeni... mam ty trailfinderovy listy a pak jeste rozstreleny listy toho thunder tigera tak to zkousim kombinovat...krizi to trochu...ale nikdy to nebude jako na vinutejch... zjistil sem ze hodne ti udelaj tlumice kdyz sem je mel plny oleje tak mi na nic auto stalo takze hodne mi prispivali k tvrdosti auta, kdyz sem je vylil bylo to lepsi o hodne....chce to proste zkouset... jedinej zatim koho sem videl na listech a jezdilo mu to jako v perince byl UFOvo uaz... ten tam ma domaci... dalsi moznost je to nejak podporit tlumitkama s vinutejma ale to sem jeste nezkousel...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Listová pera

Listy mám na Cherokeem a mám je udělaný z pružiny startéru motorovky. Fungujou krásně.

http://www.youtube.com/watch?v=7hY8g-bD ... qUN6E3TvYQ

Zkoušel jsem pak od Th. tigera listy, ty jsou na prd, z HL taky tvrdý a na prd.

Byla chvíle, kdy jsem na XJčku měl listy z natahovacího budíku, ty byly krásně měkký. Měl jsem tam 5 listů na sobě a paráda. Ale nakonec jeden prdnul u oka při ostřejší jízdě.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Re: Listová pera

taky dobrej materiál je v navyjáku bezpečnostních pásů
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Listová pera

Mám zatím k dispozici jen ty klasický z HL a jen jeden list, a tlumiče v podstatě jen jako imitaci a i když tlumiče oddělám tak rukou to sice zmáčknu, ale když se snažím zvednout jedno přední kolo tak se to ani nehne, zvedne se celý auto.
Já si podomácku v paneláku nedokážu vyrobit pera, proto přemýšlím jestli investovat do těch hotových, ono přece jen 40-50 USD plus doprava je dost a když by to pak nefungovalo... :-(
bflmpsvz
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Re: Listová pera

stačí plynovej sporák a kleště a nůžky
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Listová pera

Milane, byly doby, kdy jsem taky neměl hořák ani plyn. pájku. Vzal jsem si svíčku, rukavice a pomalu nahříval konce listů, abych udělal očka. Tu pruž. ocel zlomíš kleštěma v ruce a jak jsem zjistil i já, tak to ohneš i nad svíčkou. Stačí pořádně nahřát a trošku to ohnout kleštěma. Zase nahřát apod. Já jeden konec nahříval tak 4x + 1 na úpravu a srovnání oka.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Listová pera

Chlapi já vím, že to myslíte dobře, ale pak zase ještě musím vyrobit třmeny, já chtěl spíš vědět jsetli má někdo zkušenosti s těma továrníma...
bflmpsvz
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Re: Listová pera

jo, špatnou
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Listová pera

Ty červený měl Deekay na Fordu a byly o něco lepší,ale taky to nebylo ono.Nakonec se mu zkroutily do S.

Jednou chci předělat 4Runnera na jinej podvozek,tak na to koukej přijít,ať to nemusím vymejšlet. :-D
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Listová pera

Za mě... Není nad domácí výrobu.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Re: Listová pera

ty třmeny by nešly použít z nitroMana ze zadní nápravy?
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Listová pera

Jak říká Lee, domácí výroba tady vede. Mám je dělaný z vratný pružiny startéru motorovky.

Konce jsem ohřál nad svíčkou a ohnul, to fakt není problém. Sranda začíná u uložení, to jsem vypiloval z jeklu 10x10mm... A houpačku mám z mosaznýho 3mm drátu, na kterým mám na konci udělanej závit, vidět je to TADY

Základní propružení jsem naohýbal tak, aby to bylo sesedlé tak někde nad půlkou propružení... Pracuje to na jedničku, pořád všema kolama na zemi.
A auto váží i s konstrukcí střechy něco kolem dva a půl kila...

Jediný na co musím upozornit tak je nutný udělat antiwrap - takhle se mi jeden list zlomil a další byly po delších jízdách zdeformovaný podle toho jak se bez antiwrapu protáčela náprava... :idea:

Takže listy fungovat můžou, já už jiný pružiny nechci... ;-)
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Listová pera

100% souhlasím s návodem od UFA. Mám to stejně a nemůžu si stěžovat. Navíc mi přijde, že auto se chová reálněji než na tlumičích s vinutou pružinou.

gorila píše:ty třmeny by nešly použít z nitroMana ze zadní nápravy?


To jsou právě ty listy od Thunder Tigera. Tvrdý jako prase. :?
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Re: Listová pera

nésu tak blbej, píšu třmeny, listí jsem dělal z již zmíněných bezp. pásů

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“