Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Kloubky na axial

Pánové, (pokud jsem špatně, ať to admin PLS přesune) tak mě napadlo, že bych nechal u známého na automatech udělat kovové kloubky. Jen mě zajímá pár věcí. Vím, že ty původní plastové nahrazujete MP JETama, jen nevím, kterýma. Výměna spočívá pouze ve vyměnění kuliček nebo celého kloubku i s tou plastovou objímkou? Pokud jen kuličku a pasuje to, tak je tohle bezpředmětné. Mohli byste mi sem dát odkaz na to, co tam dáváte? Děkuju, hlaně za to, že mi ho sem dáte bez - googluj apd. Jinak pokud to měníte celé, zkusím to domluvit a zjistit cenu. Samozřejmě čím víc nás bude, tím to bude levnější pro všechny. Na scx10 je jich - pokud se nepletu - 20ks. pokud bych se dostal na 5kč/ks, tak by se to hodilo, né? A pak ještě dořešit z čeho. Asi bych to viděl na mosaz (nebo dural?).
Naposledy upravil(a) gecko-x dne 28.04.2013 13:56, celkem upraveno 1 x.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Kloubky na axial

Přátelé, nikdo mi tu nic nenapíše?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kloubky na axial

No tak já ti napíšu :-D

Sice jsem výměnu ještě neřešil ale myslím že se mění celé kloubky včetně toho plastu. Pokud by ses dostal s cenou na 5Kč/kus asi by se o tom dalo uvažovat otazkou je vydrží víc než ty plastové nebo ne? jde myslím o vůle když se to opotřebuje plast se obrousí a pak to začne chodit všemi směry. chtělo by to vyrobit jednu várku a dát ji pořádně zabrat aby se ukázalo jestli to bude stát za to a pak bych teprvá řešil cenu. Ale rozhodně kovové budou vypadat lépe. :OK:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Kloubky na axial

No moc děkuju za reakci, no já jsem to nemyslel na kšeft, spíš jako jednodužší alternativu. Nemusela by se upravovat délka linků. prostě by se jen vyměnila ta kulička kloubku. A nějaký link na používné ty od MP JETu?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Kloubky na axial

hele ty kulicky do axickejch sem daval z rc4wd kloubku... ale zatim co mi proslo rukama
(rc4wd,axial,traxxas,mpjet) a dalsi co netusim jakej maj puvod tak ty kulicky pasujou.... proste jakakoliv kovova kulicka si myslim ze tam pasne....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: Kloubky na axial

Podle mých zkušeností,jsou kovovoé kloubky k ničemu.Během chvíle mají celkem dost velké vůle.Dělal jsem pokusy i z kloubkama z Axiálu,koupil jsem do nich ty origo kovové kuličky,co dodává Axiál a bylo to to samé,za chvíli měly vůli.Nyní používám ty originál plastové kuličky a když začnou mít vůli,tak jenom více přitáhnu kloubek a vůle zmizí,podotýkám,že to aplikuji na náklaďákách,tam je jiná váha auta.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Kloubky na axial

Já jsem teď v naší modelářské prodejně objevil tyto:
http://www.secraft.net/shop/step1.php?n ... 0513050936
a jeví se dobře, pan majitel tvrdí, že používají na obří makety letadel a prý jsou výborné, tak uvidíme.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kloubky na axial

Viděl jsem chválit kloubky Traxxas, já mám teď na Wraithu kloubky na 4mm závit, ale dělají se i na 3mm. Jen jsou tuším kratší než kloubky Axial...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kloubky na axial

Ahoj, budu dělat nový čtyřlink a chtěl bych použít tyto kloubky: http://www.mz-racing.net/p8480-tra1942-kulovy-cep-dlouhy-kratky-16-4ks/ . Máte s nimi někdo zkušenosti (nepraskají)? Nevíte na jaký šroub (M3, M4....) mají ty kuličky díru? Na jakou závitovku (M3, M4....) jsou ty plasty dělané? Nebo byste doporučili jiné? Dík za info.
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Macarony
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 16.12.2012 20:34
Bydliště: Táborsko

Re: Kloubky na axial

ahoj, tak kloubky jsou na M3 závitovku, díru samozřejmě mají, jen nevim, co je to přesně za rozměr.... 3.5 z merkuru tam ale nevlezou :wink: odolnost neznám, jezdil jsem jen šolich po zahradě
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Kloubky na axial

Ja mam celokovove kloubky od zacatku. Co to je za vyrobce netusim ale u dvou kousku na tyci rizeni mi vypadnul zalisovanej krouzek drzici kulicku. Po 3h jezdeni teda nic moc.
SlashKO
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 04.03.2012 0:00
Bydliště: Mohelnice/Hanušovice

Re: Kloubky na axial

Omlouvam se, nějaky fail.
Naposledy upravil(a) SlashKO dne 28.01.2014 21:57, celkem upraveno 1 x.
SlashKO
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 04.03.2012 0:00
Bydliště: Mohelnice/Hanušovice

Re: Kloubky na axial

A jak řešíte rozdílnou délku kloubků? To vždycky po výměně kloubků děláte i nový linky?
Mám kloubky origo Axial a nějaký od Žíly a ty od Žíly jsou o cenťák delší.
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Kloubky na axial

idinek píše:Ahoj, budu dělat nový čtyřlink a chtěl bych použít tyto kloubky: http://www.mz-racing.net/p8480-tra1942-kulovy-cep-dlouhy-kratky-16-4ks/ . Máte s nimi někdo zkušenosti (nepraskají)? Nevíte na jaký šroub (M3, M4....) mají ty kuličky díru? Na jakou závitovku (M3, M4....) jsou ty plasty dělané? Nebo byste doporučili jiné? Dík za info.


Ahoj, já mám přesně tyhle kloubky a jsem s nimi spokojen. Jsou na M3 závitovku a kuličky jsou taky na M3 šroub.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kloubky na axial

Já mám v celém autě Flanged Ball 3x5.8x7mm od Axialu a nemůžu říct ani slovo. Naopak jsem je dával po roce a něco, kdy plastové měli hodně velkou vůly a dal jsem je do původních oček a světe div se, po 2,5 roce nemají žádnou vůli :idea: Nic nedotahuji, mám závit do očka 8mm, nikdy se mi ani jeden kloubek nevyškubl. Kdo nevěří, tak mu to klidně natočím na video a asi sami víte, že jezdím velmi často a auto zrovna lehké není, takže já jsem moc spokojený. Kdyby byla kulička i za 10 korun a držela, tak by to bylo super.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“