Uživatelský avatar
katana
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 09.08.2009 0:00
Bydliště: Čelákovice (skoropraha)
Kontaktovat uživatele: WWW

Přestavba buggy Smacker na "expediční škrabadlo"

Brácha odjel na dvoutýdenní cestu po evropě a mě zůstala v tlapkách jeho nepoužívaná bugga Smacker od ansmannů, tak sem se rozhodl, že mu jí trochu upravim, aby si s tím mohl vyjet do terénu a nemusel to všechno brát skokem v 30km/h.

Základ je na hliníkovém platu, tak sem trochu obrousil části, které vymezovali maximální sklon ramene, a získal tak pár milimetrů světlé výšky.
Obrázek

Pravda je že pod břichem ty mlimetry prostě neseženu, ale i tak je těch 5cm vzadu a 4 vepředu slušných (případně by šli i kola s větším průměrem)
Obrázek
Obrázek

Staré tlumiče šli pryč a prodloužení obstarají 95 a 75 mm ansmanni.
Obrázek

Slabinou je zatím moc rychlý převod, i s 55T od axialu to jezdí moc svižně a naopak to postrádá potřebný tah.
Když už sem u toho mám prosbu, nemá někdo doma volně se povalující převodovku 3:1 +- na prodej. Koukal sem že je má žíla, ale krmit poštu korunkama se mě nechce.

Zajímavé bude co na to dát za vršek je to proklatě široký, lexanka co mám zatím na SCX se vešla mezi kola a vypadá to jak trugina :-)
SCX 10 - JeeP TJ, Lamaboo, a origo SCX
TA-01 - Hummwee, ...
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Re: Přestavba buggy Smacker na "expediční škrabadlo&

katana píše:
Slabinou je zatím moc rychlý převod, i s 55T od axialu to jezdí moc svižně a naopak to postrádá potřebný tah.
Když už sem u toho mám prosbu, nemá někdo doma volně se povalující převodovku 3:1 +- na prodej. Koukal sem že je má žíla, ale krmit poštu korunkama se mě nechce.
Skus sa zo Zilou dohodnut ci to neposle po holubovi ten je lacnejsi, ale tiez ho musis nakrmit, lebo ani holub nelieta zadara. A teraz vazne, ja obcas pouzivam autobusovu postu. Vecer to dam soferovi aj z tel. cislom a potrebnymi informaciami,a ten co to odoberie tak da soferovi aspon dvacku na pivo. :idea: :lol:
Naposledy upravil(a) jerry-mouse dne 23.10.2009 16:27, celkem upraveno 1 x.
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Re: Přestavba buggy Smacker na "expediční škrabadlo&

jerry-mouse píše:
katana píše:
Slabinou je zatím moc rychlý převod, i s 55T od axialu to jezdí moc svižně a naopak to postrádá potřebný tah.
Když už sem u toho mám prosbu, nemá někdo doma volně se povalující převodovku 3:1 +- na prodej. Koukal sem že je má žíla, ale krmit poštu korunkama se mě nechce.
Skus sa zo Zilou dohodnut ci to neposle po holubovi ten je lacnejsi, ale tiez ho musis nakrmit, lebo ani holub nelieta zadara. A teraz vazne, ja obcas pouzivam autobusovu postu. Vecer to dam soferovi aj z tel. cislom a potrebnymi informaciami,a ten co to odoberie tak da soferovi aspon dvacku na pivo. :idea: :lol:
:arrow: :arrow: ZMAZAT IBA TUTO CITACIU!!!! STAL SA OMYL!
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

ja mam prevodovku od mp jet 3,8:1 docela to zpomaly jestly mas zajem je volna http://www.mpjet.com/market/index.php?m ... ts_id=1279
Uživatelský avatar
katana
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 09.08.2009 0:00
Bydliště: Čelákovice (skoropraha)
Kontaktovat uživatele: WWW

sakra, omlouvám se že tu na ty příspěvky reaguju s takovým zpožděním.
Brácha nakonec zakšeftoval s nytrákem.

to Gluck: jak si obecně spokojenej tou převodovkou od MPJEtu, co sem tak koukal tak ty od RC4WD tu docela sklízejí kritiku.
SCX 10 - JeeP TJ, Lamaboo, a origo SCX
TA-01 - Hummwee, ...
Uživatelský avatar
Dejvid6
Uživatel
Příspěvky: 377
Registrován: 23.01.2009 0:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele: WWW

mám tu samou přeovodovku od mpjet už rok a žádnej problém 8)
David Ptáčník
Jeep Cherokee - SCX10
Rajče
www.rcep.alptech.cz
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

přesně s týhle buginy a převodemod MPJETU 1:3,33 jsme dělali před rokem se strejdou fordíky 1:6 a možná má strejda nějaký fotky jemu ta bugina pardon ford uměl i plavat.
Uživatelský avatar
katana
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 09.08.2009 0:00
Bydliště: Čelákovice (skoropraha)
Kontaktovat uživatele: WWW

tak to zapátrej, ve fotoarchivu a postni to m rozhodně zajímá.
To plavání to jako že měly gumy takovej výtlak nebo jen že to vydrželo jezdit pod vodou?
SCX 10 - JeeP TJ, Lamaboo, a origo SCX
TA-01 - Hummwee, ...

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“