Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

Zdravím,
mám takový všeobecný dotaz. Po tom co jsem nastříkal PSH nádstavbu své kastle a zjistil jsem že tam barva téměř nedrží, jsem se nyní rozhodl udělat to pořádně. Tedy postupně v těchto krocích:
1, sundám starou bravu - pujde to velmi lehce, stačí se na ní šptaně podívat a už se loupe
2, jemným šmirglem (asi 600) přebrousím celou nástavbu
3, přelakuji zákldní barvou - a zde je kámen úrazu, jakou??? Má to být Akrylová barva? nebo nějaká normální acetonová? Barva barvy je asi celkem jedno když to pak bude černé nebo se mýlím?
4, přebrousím nějakým ultra jemňounkým šmirglem (třeba 1200)
5, přestříknu bravou určenou na styren (konkrétně něco na RC auta: http://eshop.reichard.cz/rc-styro-610-c ... l-epp.html , tu mám, je to něco na bázi akrylu)

Dotaz tedy zní, je tento postup správný? A jakou mám použít tu základní barvu? Klidně mi hoďte odkaz na něco s čím máte zkušenosti a víte že to funguje...

Díky moc za jakékoliv reakce...
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

Osobně mi Tamiya barvy drží jako blázen i bez jakéhokoli základu ... jen jsou drahý.
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

Ahoj plasty stříkám akryl barvou a jako základ použij buď Tamiya primer který je sice dražší,ale je jemnej. Nebo použij primer od motipu pak pošlu odkaz. Je ho hodně a krásně se s ním dělá :OK: Pak už stačí vzít jemným smirkem pod vodou a dát finální barvu plus lak. Já používal Tamiya barvy ale ty jsou drahý, tak jsem zkusil barvy od motipu škoda program a musim říct že super krejou je jí dost za málo peněz a drží.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

Já dělám normálně základ i lak autolakama značky bauhaus/max a nikdy sem problém neměl...hlavně nejlíp základ a lak stejný značky nebo aspoň typu, mas jistotu ze se nepohadaji...a jak rikas trochu ten hladký povrch pshacka otevři jemným smirglem...
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

Pokud to chceš super, tak kastli obrus zrnitostí 800 pak surfacel 500 pokitovat chyby a vše zabrousit do stracena pak surfacel 1000 vše přebrousit zrnitostí 800 a leštit 1500-2000 a nakonec vrchní barvu a zalakovat doporučuji ti barvy model master nebo tamiya .

toto platí pro karoserie s abs plastu nebo psh :-I
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

:-D Tak koukám, že na to jdete nějako moc ''profi'' oproti mně :-D

Normálně na PSH nastříkám Motip - základ na plasty, potom vrchní barvu od motipu a popřípadě bezbarvej lak když je metalíza....... :-) :-)
Naposledy upravil(a) npppp dne 17.03.2014 15:54, celkem upraveno 1 x.
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

záleží na každém jak to provede ;-) má rada je pro leštěnky a očumované expedice pro trial stačí i štětkolíza kočičím ocaskem . :-)
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

No, děkuji všem za odpovědi:-) Netušil jsem jak je složité sehnat základ na plast, respektive mi chtěli prodat kde co, většinou to bylo dvousložkové, což se mi vůbec nelíbilo tak jsem nakonec koupil nějaký plnič a teď otestuju jestli to bude držet, snad jo:)
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

No tvl ted taky bojuju, koupil jsem Surface Primer grey od tamky nějaký barvy a už ted zkoušim udělat pruhy :-[ sem na to zvědavej.
Ještě by mi někdo mohl poradit, jak dlouho ta barva schne,než na to můžu nalepit maskovací pásku, aniž by to barvo vzalo při strhnutí sebou. :-p
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

Já lepím pásku tak po 20 minutách od nástřiku a v pohodě.Hlavně použij Tamiya pásku ta je šetrná a dělá se s ní dobře.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

jj tu mám :OK: díky :FINE:
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

Jediný co tamipáska nemá úplně ráda jsou bezbarvý laky :-D tam počkat daleko dýl :-D vlastní zkušenost... jinak i leštěnka se dá udělat bez toho aby se to 100x přebrušovalo 1000vkou... stačí jednou pořádně 500-1000 pod vodu po základu a vykitování...
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

s páskou počkat vždy do druhýho dne a máš jistotu že se nic nestane :-) po pár hodinách bych měl strach,a Monty různý typy surfacerů jsou zbytečnej přepych,taky používám vše od tamky ale stříkám pistolí ale co se základu týká,stačí nastříkat jednu vrstvu základu,až to proschne tak popřípadě tmelem opravit a znova stříknout,pak druhej den stačí 600 šmirgl a jen to pošolichat pod vodou a může se prát vrchní barva.
nehledě na to že když stříkáš sprejem tak ten dělá takovou vrstvu že sežere dost nešvarů který jsou po kvéru vidět :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

Wendis 100 lidí je 100 jiných postupů , dělám i plastikové modely tak je mám doma a neřeším to ale je pravda že surfacel je drahej 8o
baracuda1
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 01.08.2014 16:16

Re: Lakování PSH, jak na to a hlavně čím?

prosim poradte mi, už druhy týžden tmelim a brusim strechu, a dnes mi prišiel tamiya surface, že to prelakujem, že už to je hotové, nech môžem pokračovat, a jak na to teraz pozeram, ten blby gyt mi o 1mm sadol, čo s tým? V čom je chyba? Mam revell plasto, dobre sa s nim pracuje a dobre sa brusi.. Mam tu ešte zbytky šedého tamiya, mám tam dať ten? Alebo mám ešte čakať nech to sadá? A keď tam dam ten sivý, no popravde, je na môj vkus velmi mäkký, jak vosková sviečka, zle sa mi s nim dari vytvorit finalny povrch na surfacel.. Môžem kombinovať viacero tmelov?
Alebo mam na tu prepadlinu nalepiť platok psh a tmeliť a brusiť?

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“