Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

prosim o radu

ahojte, práve sem se pustil do kastle unimogu
Obrázek
a mám velkej problém, už jsem si vytlačil plánky podle kterých to mám rezat, jenom nevím jak je prenest na ten PSH plast, už jsem tak kousek plastu zničil a nezad bych to udelal i s dalšim kusem
ja sem to delal tak že jsem ten planek nalepil na plast a po obrisech jsem to tahl nožem, jenomže kdyš jsem zatlačil tak abych to na druhý strane vúbec videl tak se ten papír nahromadil na jedno místo a udelal takovou hrčku a pak jsem nožem pres to preskočil a už jsem šel uplne nekam jinam, takže tato matoda je nanic, a chci to mít presné, jako je na papire a ne tak jak je "presná" moje ruka aby s toho nakonec byl uniomg a ne jake divné nové auto

dekuji Vám za Vaše nápady a rady

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Překresli to na PSHčko tužkou a pak to vyřízni podle kovovýho úhelníku.
Taková práce to není.
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Nebo třeba dát pod výkres kopírák.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Ano, asi ano,ano :wink: Já dávám kopírák , ale byl docela problém ho doma vyštrachat z prachu skříní. Ani nevím jestli se ještě vůbec prodává :mrgreen: Nebo jednotlivé díly tisknu na tvrdý papír a pak vystřihnu a vyřežu a pak použiju jako šablonu na přenesení na PSH.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
zeis
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Slovakia - MT

kopirak sa este predava , skus to vystrihnut a tak nakreslit , aj tim nozom by to malo ist , ale maj stale nasponovani papier , tak sa ti nespravi hrca papiera ....
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

aha, ok díky za rady, dneska večer to skusím :wink:

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
zeis
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Slovakia - MT

potom daj vediet ako si obstal , mohol by som ta poprosit o nejake planiki , alebo daco take ... Tiez by som sa chel pustit do unimobogu ale mam len fotky z trialu .... Nemam plany ,ak ich mas , mohol by si mi ich poslat sem : zeis@zoznam.sk , budem ti moc vdacni , Velka Vdaka
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Doporučujem :

http://forum.rc-trial.com/phpBB3/

Tam jsme plánky a stavbu Unimoga řešili už 2x nebo 3x , ledacos z podkladů pro stavbu už je tam k mání :wink:
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Baterfly
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 04.12.2009 0:00
Bydliště: Praha 6 - Řepy
Kontaktovat uživatele: WWW

Já si šablonu vytisknu na papír a přilepím ho na PSH oboustrannou lepící páskou a pak to podle ocelového pravítka, nebo obliny rukou, postupně vyřezávám skalpelem. Jde to dost dobře, hlavně když postupně řez prořezáváš a neděláš to najednou a máš aspoň trošku kvalitní nástroje.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

ja to delám s olamovacím nožem za 18korun, a celkem to jde, udelal jsem to tak ja rikal tušim rotruck s tim kopirákem, hlavni obrisy tam jsou videt tak jsem to ješte zarovnal pravítkem a rezal a brousil, a celkem to vypada, to vyrezany a zabrousený mi poslouži jako šablona a udelam tak i to druhé, dneska bych chtel dodelat boky a zitra se pustim o ostatních veci,...

a planky jsem bral z Google a ješte z http://www.the-blueprints.com/
hledal jsem to cca hodinu i se všim jiným, takže to neni zádna práce,
a bohužem mam pomalej notebook takže to všechno mažu ať mi to nespomaluje PC takže tak nejak :|

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Na noži doporučuju nešettřit , vyplatí se to. Já ho teda kupovat nemusel , mám ho z práce :mrgreen: :mrgreen: PSSST!! Musím říct , že pokud investuješ do kvalitního masívního ulamováku s kovovým pajšlem , aby byla řezací planžeta v noži pořádně a pevně vedená s pořádný kovovým fixovacím utahovákem , tak je práce podstatně jednodušší , můžeš pořádně přitlačit a zabejčit, neuhýbá to tudíž neřežeš křivě a nemusíš následně tolik dobrušovat detaily a hlavně se neulamují plátky a stačí pak jen čas od času přejet brouskem a je jako novej :wink: Dúležitá je i podložka, aby to neuhýbalo a neklouzalo pod rukama , pokud nechceš investovat hned do řezací podložky , tak aspoň gumovej plát.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
zeis
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Slovakia - MT

diki
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

ja se to snažím rezat s citem, a režu asi 0,3mm a pak to lámu takže to jde celkem v pohode, a režu to na koberci :oops:

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“