Uživatelský avatar
frenisek
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 13.10.2009 0:00
Bydliště: Vysočina

odstranění barvy z lexan kastle

Pro snad další dobrodruhy o tento počin nabízím pár vlastních skušeností:Chtěl jsem truggy s karo Betty z AX-10 tak jsem se snažil dostat původ ní zelenostříbnou barvu z kastle,1.jsem použil brzdovku DOT 3-zelená šla dost dobře stříbrná ''opruz''následné použití DOT-4:stříbrná šla dolů pěkně,ale po tom co jsem musel do hokny a nechtělo se mi postup přerušovat tak jsem zjistil že po 8-mi hod v DOT-4 se mi kastle v ''záhybech rozpadla''. Čili ve snaze urychlit si praci s odstraněním střibrné barvy sem to celkem po.... .Začínám tuto barvu nesnášet-khaki je khaki.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

já se inspiroval na Tamiya foru a zkusil sem použít odlakovač na nehty Vittel...sice byl doporučenej růžovej, ale sehnal sem akorát modrej...nocméně se s tim dá celkem slušně pracovat a barva de docela ochotně dolů...dělal sem to tak, že sem namočil hadřík a otíral barvu...postupně sem se dostal až na čirej lexan...nijak to s lexanem nereaguje (Proline bouda, u jinejch se může výsledek lišit)...na špatně přístupný místa a drážky a podobně se osvědčily vatový tyčinky do uší...namočit do odlakovače a vyšťourat...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
MAHO
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 07.05.2009 0:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Odlakovač

Tak sem to taky vyskoušel světe div se sundat barvu z lexanky jde docela dobře,jak píše Leprosol, odlakovačem na nechty,ale pozor nesmí v něm být aceton: na lahvičce je napsáno bez acetonu. :oops: :oops: :oops:
TT 01 Subaru,TB 01 Citroen Xsara,






SCX 10,Wraith,

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“