Pavlak
Častý přispěvatel
Příspěvky: 560
Registrován: 17.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Hostivař

At ziji nekvalitni barvy

Delsi dobu jsem premyslel jak odstranim loupajici se barvu z karosrie Land Cruiseru,dneska jsem ji sel umyt po Model Hobby s tim ze ji potom zkusim odbarvit odlakovacem na nehty,nekdo tu psal ze pry to jde taky.
Tak jsem dal kastli do vany,sundal ze sprchy nastavec pro vetsi tlak vody a zacal sprchovat teplou vodou,nejdriv z venku,a pak zevnitr a cerna barva sla dolu uplne sama...
a takhle to dopadlo
Obrázek
Obrázek
Jeste nejaky detaily a bude.
Ten cernej blatnik,dvere a zadni dvirka meli byt puvodne v jiny barve
Natrel jsem to Mascolem od humbrolu,ze nastrikam celou kastli potom to sloupnu a natru nebo nastrikam jinou barvou jako ze oprava,ale dal jsem moc slabou vrstvu toho Mascolu jednoho smradlavyho takze to neslo sloupnout ale ted to splnilo svuj ucel sice trochu jinak ale prece
Ted jeste vymyslet jakou barvu bud cervenou nebo khaki zelenou nebo nevim
AXIAL SCX10-3 JEEP JT GLADIATOR, TRX 4 DEFENDER,
SLASH, HOSS
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Nekvalitní barvy--------noooooo,záleží jakou jsi to stříkal a jestli jsi dodržel pracovní postup.
Já to dělal vždy takto:: karoserii zevnitř umyl Jarem,potom přebrousil smirkem č.900 pod vodou--samozřejmě mimo oken,potom opět umyl jarem-zalepil to co nemělo být nastříkáno a nastříkal origo barvama na lexan od Tamky.A na závěr jsem vše přestříkl bílou barvou,udělá to jednolitý povrch a barvy krásně zvýrazní.Nikdy jsem neměl problém s tím,že by se barva odlupovala a to auta dostávalal zabrat ať už na rally,nebo okruhách,dřív se roztrhal lexan,ale barva držela.Jediné problémové barvy jsou transparentní,ty mají tendenci se loupat.Ono na tom odmaštění a přebroušení u lexanu hodně záleží.Jo a ještě jeden fígl,barvy zásadně nahřívám v kastrůlku ve kterém je voda,mimo jiné to i u lexanových barev doporučují,aby se tolik při stříkání nepodchlazoval lexan a stoupne tlak ve speji a lépe se dostříkává i zbyteček barvy.Realizuji to i u obyčejných barev.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
rskedar
Nově příchozí
Příspěvky: 95
Registrován: 10.06.2009 0:00
Bydliště: Havířov

j barvy od Tamky jsou super, ale od JETS to je pěkná hrůza - loupou se jako prase!!!! Takže už jedině TAMIYA
Rubicon CREEPER
SAVAGE FLUX XL HP
SAKURA ZERO S
LRP S10TCR
Pavlak
Častý přispěvatel
Příspěvky: 560
Registrován: 17.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Hostivař

Tamiyacky barvy jsou dobry to jo,ja to striknul tusim barvou Dupli color z Baušusu co jsem mel doma a to byla chyba.
Hlavne ze to slo tak lehce dolu :lol:
AXIAL SCX10-3 JEEP JT GLADIATOR, TRX 4 DEFENDER,
SLASH, HOSS
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

já teda lexan nikdy nestříkal, stačí kvalitně odmastit (jar) a pak už nešmatlat na lexan zevnitř !!! a barva se mi odloupala jen jednou, když jsem si po umytí zamaskovanou kastli chytil zevnitř, když mi padala. Nechtělo se mi to znova mýt a zase maskovat.... No, a nedopadlo to dobře. Ale jinak žádnej problém

EDIT> používám zásadně barvy Tamiya... :)
Pavlak
Častý přispěvatel
Příspěvky: 560
Registrován: 17.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Hostivař

Myslite ze je nejakej rozdil kdyz odmastim kastli mydlem nebo jak pisete Jarem?
AXIAL SCX10-3 JEEP JT GLADIATOR, TRX 4 DEFENDER,
SLASH, HOSS
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Může být, v některých mýdlech jsou tzv. kožní kondicionéry (oleje), nedíváš se na reklamy :wink:
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Pavlak
Častý přispěvatel
Příspěvky: 560
Registrován: 17.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Hostivař

Koukam na obrazky ale nevnimam ocem tam mluvej,u nekterejch reklam na mydlo je docela problem sledovat obrazky a dotoho poslouchat co tam melou 8o :OK:
AXIAL SCX10-3 JEEP JT GLADIATOR, TRX 4 DEFENDER,
SLASH, HOSS
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Jar odmastí zcela dostatečně :) Používal jsem ale opravdu JAR, ne nějaké kopie a náhražky :lol: Ten co vystačí na kilometrovej stůl nablejskanejch talířů (reklamy sleduju občas z donucení :D )
Pavlak
Častý přispěvatel
Příspěvky: 560
Registrován: 17.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Hostivař

OK cistej JAR bez prichute :lol:
AXIAL SCX10-3 JEEP JT GLADIATOR, TRX 4 DEFENDER,
SLASH, HOSS
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Nn, myslim, ze pritelkyne kupuje s citronovou vuni :D
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“