bozk
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 20.11.2011 0:00

Jak na rám a kastli pomoc

Dobrý den, mám podvozek TL-01 a chci z toho udělat dakarskou tatru. Měla by to být z roku 2006 http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 3634-v.jpg. Podvozek už mám upravený, pro jízdu na terén, jako světlá výška, odklony kol + doplňky, co jsem našel na forum. A teď bych potřeboval poradit, jak vyrobit rám a kastli ? Už jsem viděl pár takových modelů v poměru 1:10, ale nenašel jsem žádné plány, rozměry nebo parametry. A když už jsem něco našel, tak to bylo něco hodně málo a to mi nestačí. A taky bych potřeboval, jak popřípadě zmenšit rozměry normální tatry ku 1:10 rozměrům. Zatim mam PSH 1mm silný na karoserii. A myslel jsem, že kamarád má PSH 2mm silný, že bych z toho udělal obdelník a pospojoval a udělal z toho základní rám. Podle mě by to šlo zrealizovat, ale teď jestli mi někdo řekne, jestli to něco vydrží ? Všechny nápady a připomínky prosím pište. Chci znát váš názor a popřípadě se vyhnout chybám.
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

kastli z 1mm psh je blbost,zkus to zkombinovat s 2mm a pak už možná jo...
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
bozk
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 20.11.2011 0:00

Wendis píše:kastli z 1mm psh je blbost,zkus to zkombinovat s 2mm a pak už možná jo...


Takže kdybych to zkombinoval dohromady, takže už by to mohlo vydržet. A ještě se chci zeptat objednal jsem si motor poison truck z s-hobby, převody jsou základní a mělo by cenu tam dát jiný pastorek jak 19z? Jestli bych měl koupit třeba 23z nebo nechat vše při starém ?
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Kdž tam dáš pastorek 23 z tak se ti to zrichlý a zároveň se sníží síla a myslím že u tak velkého modelu jako je Tatra je síla důležitějšý.
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

No on motor 27t a 55t mají stejnou sílu, to je docela fuk, ale hlavně bude potřebovat redukční převodovku. TLko má těžký převody a s těžkou kastlí a rámem bude rád když se mu to rozjede na rovince.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Frenky píše:Kdž tam dáš pastorek 23 z tak se ti to zrichlý a zároveň se sníží síla a myslím že u tak velkého modelu jako je Tatra je síla důležitějšý.


NÁDHERA!!! Fakt by se Komenskej udělal, kdyby to po tobě četl! Jestli si nějak "dysfunkční" tak si laskavě nainstaluj Chrome od Googlu, on to po tobě opraví.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Čauky Bozk , vítám tě i tady.
Nerozumím jen jedné věci , proč po měsíci mlčení na jiném foru rozjíždíš stejné téma o stavbě Dakarky tady a nepokračuješ i tam kde už bylo 99% zodpovězeno ??

Upřesním teda pro všechny tady, aby se zbytečně neztrácel čas omylem, Bozk má podvozek TL01 užovku , tudíž desetina na to bez vyměny ramen nepujde, ani klasická planetovka jen ta od Jirky. Doporučoval bych zůstat u té čtrnáctiny. PSH na rám ne, spíš hliníkový profil bude to pevnější , míň pracný a nakonec i levnější.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“