Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Ansmann tlumiče na Ax10

Snad jsem se trefil s kolonkou 8) Pokud ne,prosim o přesunutí.
Jelikož jsem před časem pořidil na Axíka dlouhý šásko a origo tlumiče byly moc tvrdý i po vylití oleje,muselo se něco vyměnit.
Na expedici Štěnovický lom jsem na dalším upraveným AX viděl Ansmann tlumiče.Objednal jsem dýlku 85mm z autanavysilacku.cz a světe div se,fungujou o moc líp.Další víkend proběhl test s naplněnýma tlumičema.Sice nejsou úplně plný,ale auto se o dost změkčilo a líp vypadá s Betty kastlí.Dneska jsem odstranil přebytečný olej,nějaká 50-100vka,nechal jen trochu na mazání a fungujou o moooc líp.Auto se ted už chová skoro jako dospělý v rámci zdvihu a možností tlumičů a pružin.Ty by snesly ještě o trošku zjemnit.Ale za ty peníze jsou to supr tlumiče a snad vydrží dost dlouho :wink:

Obrázek
Obrázek
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Jezdím ty samý v HL už druhej rok a za ty prachy si nemůžu stěžovat.
Na jednom kousku teda povolil těsnící kroužek a vytekl,ale po malé opravě není problém.
Jestli chceš měkčí pružiny co koštujou 50 kaček,tak kup žlutý.
Mám je vepředu a vzadu origo.Rozhodující je samozřejmě váha kastle s blbinama.
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Pružiny zatim necham tyhle,protože taky pár blbin ještě plánuju :wink: ,takže jim to vadit nebude 8)
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Jiřino já je měl na HL taky :) a pohoda...navíc jsem si je pak nechal když jsem HL prodával a pořád se mi ještě válej doma...jen škoda že jsem si nenechal i to moje nářadíčko pracně vyrobený :cry:
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
katana
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 09.08.2009 0:00
Bydliště: Čelákovice (skoropraha)
Kontaktovat uživatele: WWW

technická, koukam že tu ty ansmanny nikdo až tak nehaní, docela bych si je dal na SCX, a dotaz směřuje k délce jakou koupit. (jeslti se nepletu tak ten základ je 75mm) tak jestli tam dat zase 75 nebo jeslti se tam dají dát i 85mm plus
SCX 10 - JeeP TJ, Lamaboo, a origo SCX
TA-01 - Hummwee, ...
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Dýlku jsem zkusil tak,že jsem tlumiče odpojil od šasí a šasí vypodložil,jak to bude asi pak vysoko.Vyšlo mi cca 88mm a protože 90ky nedělaj,vzal jsem 85ky.Stejně jsem je dal na horní dírky a na dlouhým šasí to už vypadá o dost líp.Se 75mm by to možná už nebylo ono,ale taky možná by to bylo lepší na vzhled.Třeba s kastlí Brata nebo Yotou by se 75ky nechaly.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“