Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

Podvozky- srovnání

Docela mi vrtá hlavou jakej podvozek je na expedice nejlepší. Dřív jsem si myslel že nej bude SCX-10 ale pak přišel MEX-1 a zjistil jsem že sou i další! plánuji že si koupím zase nový šásko... taky by mě zajímalo jestli je v terénu lepší klasika SCX nabo AX-10 s tima bočnicema od žíly pak jsem vyděl prodávat šásko MEX ale bez všech jinejch věcí, a chci se zeptat kolik by mě asi vyšlo dokoupit vše potřebné http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... nder-Black?
taky docela přemejšlim o trail finderu... http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... last-listy

udělejte tady prosím srovnání podvozků-Mex,scx,HL,CC,DF,TF
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Jsem zastánce Axialu, takže SCX nebo X-Trail..
Nebo něco samodomo podle originálu.. Nějak se mi nechce dávat 5K za šásko, když o litr víc mám celej model. :-) Můj názor..
TF je pro lidi co maj peněz 3 půlky. :-D
Naposledy upravil(a) Lee93 dne 22.11.2009 17:48, celkem upraveno 1 x.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

x-traila neznám a ani nevim kde ho koupim, mistr google mi ho nenašel:( a jaký mají axíci vlastnosti v terénu, průměrný nebo dobrý?
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Lee93: Myslím, že spíš víc. Konkrétně na šest půlek bych to viděl...

Bůryš za šásko mi taky přijde dost. Obzvláště když vezmu v potaz, že SCX stojí celý nějakých šest něco...

Xtrail je trialovej rám pro AX-10
Najdeš ZDE

Je dobrej, ale trochu mi na něm vadí systém tlumičů. Použijí se původní z AX, ale nepruží jako klasika, ale naopak se vysouvají - takže když auto stojí na podložce jsou tlumiče max zasunutý. Při zkřížení se tlumič vysouvá. To docela funguje, ale když normálně jede, tak blbě poskakuje. Samozřejmě se to dá řešit vhodně dlouhými a silnými pružinami, které tlumič drží "přizvednutý" - ať už jsou vně, nebo uvnitř tlumiče.
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Ty tlumiče u toho pořád nemůžu neják doladit buď to málo kříží nebo jsou tvrdé atd a když je mám z venku tak dřou kola atd atd.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Tlumiče bych do toho netahal, proste ty puvodni z ax-10 na x-trailu jsou z nouze ctnost. Kazdej normalni clovek si poridi svy tlumice dle potreby.
Obrázek
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Už jsem vyzkoušel dvoje a děď je to jakž takž jenže my sedly pružiny tak je musim sehnat.

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“