Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Peťanovo 3rd buggy project

Tak pánové a je to zase tady, na peťana leze jaro :mrgreen: Vrtalo mi pořád hlavou co s volným časem a vyřešil sem to další stavbou. Bude taková polopouštní buggy .. Něco bude mít z exa, něco ze sand railek .. sám jsem zvědavej co všechno mě v průběhu stavby napadne. Celej rám bude dělanej zelezných 6mm trubiček a nějaký vzpěry budou asi z klasický 4 kulatiny. Samozřejmě že to bude 2WD.

Pohon : Turnigy trackstar shortcourse 120A a zatím robitronic speedstar 8.5T (časem tam bude tenshock 4000kV)
Jako dárce na převodovku mi poslouží muj starej ansmann s vylepšeným nylonovým ozubením a pokud bude potřeba tak se přikoupí i planetovej diff.
Rozměry : šířka 340mm
rozvor 400mm
žádný jiný nejsem zatím schopen říct :D
Při stavbě už nechcem nic ponechat náhodě a budem se snažit aby auto ve výsledku vydrželo co nejvíc.
Průběžně jak stavba půjde budu doplňovat informace a přidávat foto. Snad se ve výsledku vše povede a vám se bude projekt líbit.

P.S. Jako pomůcku sme si s tátou vyrobili jednoduchou ohýbačku trubiček, aby ohyby byly všechny stejný :) přikládám video : http://www.youtube.com/watch?v=hqX7aaCDgVs

A pár prvních fotek ze stavby :

Tady fotka pro porovnání velikosti s Exem
Obrázek

Obrázek
pro požadovanou šířku se potom ramena budou muset nepatrně nastavit
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
tohle jsou vložky do trubiček co budou držet ramena kvůli budoucím vůlím. Jednoduše se pak vložka vymění a bude pokoj. Jsou z vysokotlakých hadiček na hydrauliku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: Peťanovo 3rd buggy project

No vypadá to zajímavě...Ty fotky toho nedokončeného šasí mi připomínají seriál Americký Chopper...:-) I když to má 4 kola..:-)
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Peťanovo 3rd buggy project

:tleskam: Konečně pořádná stavba od základu! Budu bedlivě sledovat, vypadá to pěkně! :tleskam:
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Giacomo : choppera z toho neplánuju tak snad z toho ani nevznikne :D

Lee : No pokud se nepletu tak kousek pod tímhle je ještě větší projekt od základu? myslim že ho staví nějakej Lee :mrgreen: Já ti tam nic moc nepsal, protože slintalů už tam bylo hodně ale smekám :hura: a tobě díky, budem se snažit to dotáhnout to k dokonalosti
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Tak to ti děkuju, vážím si toho! :))

Každopádně já se snažím dokázat lidem, že i s trochou peněz a šikovnosti jde postavit něco třeba i koukatelný, ale hlavně něco od základu. Hraje to hlavní roli jen čas a chuť něco udělat. :)

A tyhle stavby od píky prostě miluju. Rád si udělám něco podle sebe. Od podlahy až po lak. Zkouším posunovat svoje hranice a třeba i inspirovat lidi.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Je to přesně jak říkáš, jenomže ve všem může být problém .. někdo na to nemá čas ani chuť a koupí to raději hotový (viz hromada projektů v zahraničí na kupovanejch rámech a všechny buggy vypadaj stejně) ten kdo by čas a chuť měl ale zas třeba nemá prostředky na takovou realizaci .. a těch co mají čas chuť i prostředky moc není, ale taky se nějací najdou. Já si prostě taky rád dělám věci podle sebe .. Exo co sem koupil je pěkný a dobře jezdí, ale problém je v tom že jezdí bez problému :mrgreen: nemám na něm co upravovat .. a takovou stavbou jakou sem začal, nebo máš ty (děláš ty) se čas tráví nejlíp .. a člověk z toho nakonec má i radost a ještě si procvičí mozek :mrgreen:

jinak dneska malej up:

navařeny přední trubičky na držení ramen a ohnutá část plechu pod ramenama, která slouží jako doraz a zároveň i jako krytí zespodu. ale víc už samozřejmě napoví pár fotek :)

Obrázek
Obrázek

kulatin a plechů si nevšímejte, je to na nachystaný na zítřejší provaření a obvaření trubiček :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: Peťanovo 3rd buggy project

tak další várka fotek pánové :)

Obrázek
Obrázek

přibyla výztuha do kříže a malá výztuha vzadu. Dozadu se ještě musí natvarovat plech zhruba jako vepředu, pro lepší pevnost. pak už to bude supr a mužem se pustit do uchycení převodovky a stavby vrchní části rámu.
Obrázek

podvozek samozřejmě bude širší. vzadu to má na téhle fotce 32 a vepředu rovných 30. abych to mělo celkově 34 se musí udělat malý lehký prodloužení k ramenům.
Obrázek

Něco z exa to přece bude mít, okopíroval sem trochu přední nárazník :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

a nějakej ten celkovej pohled
Obrázek
Obrázek
Obrázek

omlouvám se za kvalitu fotek, telefon v takovým světle prostě stávkuje :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Super prace, na vytvor se mooc tesim ... zboznuju Tohle samo domo Super :tleskam: :tleskam:
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: Peťanovo 3rd buggy project

díííky, budem se snažit dokončit v nějaký rozumný době :D
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Super! Co je to trubičky, kde si je vzal? Pátrám po nich jak pes a nikde nic :/ :D
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: Peťanovo 3rd buggy project

No, kde sem je vzal ti urcite nereknu :D ale jsou to klasicky 6mm zelezny trubicky se 4mm dirou. Ale taky sem se nemohl sehnat no:D
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: Peťanovo 3rd buggy project

tak jen malej up .. Když sem říkal, že něco málo to z exa taky pochytí tak sem měl pravdu :D začalo se to projevovat na předním nárazníku :mrgreen:

Jinak dozadu byl přidělanej nerezovej plech skrz výztuhu. Teď je to pevný fest, zkoušeli jsem kroutit ve svěráku, křížit apod. .. ani se nehne. Teď se budou prodlužovat ramena a pak se chytí převodovka. Až to bude, začněe se stavět vršek klece :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: Peťanovo 3rd buggy project

táák tohle je finální šířka, dneska sme udělali to prodloužení ramen ramen :)

Obrázek
Obrázek

a nějakej ten detail :

Obrázek
Obrázek

tohle je zadní:

Obrázek

a detail po ohnutí předních .. přesně tak sem si to přestavovat :)

Obrázek
Obrázek

v brzký době se to prodloužení dodělá uplně.. takže šrouby, osky atp .. no a pak teda uchycení převodovky a stavba vrchní části klece :)
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Tak bohužel stále je nedostatek času, ale snažíme se po malých kouskách pokračovat dál.

pořádně uchyceno prodloužení ramen:

Obrázek
Obrázek

a uchycena převodovky na dvouch místech. Na třetím místě bude držet za klec.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jak bude chvíli času tak se musí přichytit servo k řízení a potom konečně stavba vrchní části klece :) o průběhu budu určitě zase informovat.
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: Peťanovo 3rd buggy project

Tak po delší době se zase vracím ke stavbě té potvory když mám volné chvilky. Dneska se mi povedlo v podstatě udělat řízení a pomalu budu pokračovat dále. Mrtvý to rozhodně není ! ;-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zpět na „NON-Scale projekty“