Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

HUMMER H1 Pickup

tak jsem jednou v asko nábytek narazil na prodej těžce poškozeného modelu hummera - úplně roztrhaná krabice, chybějící vysílačka, nefunkční motor, v podstatě byla dobrá jen kastle a tak je moje nabídka zaujala a prodali mi ji. Kdyby jen tušili, že mi šlo vlastně jen o tu kastli.....

Pak to chvíli leželo doma až uzraje myšlenka a chuť na stavbu. A náhoda tomu chtěla že na modelhobby jsem narazil na opravdu výhodnou koupi crawler podvozku Himoto rock crusher, který měl ideální šířku přes kola a velikost kol do té kastle.


Takže ještě proběhl nákup nějakých těch alu profilů, něco jsem si nechal uříznout na míru, několik večerů rozmýšlel co z původního podvozku použít a jak a tenhle týden jsem se pustil do stavby.

Zatím mám šasi se zadním nárazníkem, vpředu ještě časem přibude otvor pro naviják a tažná oka aby to trochu vypadalo. Dnes jsem uchytil zadní nápravu, večer možná usadím přední. Dál přijde osazení převodovkou s motorem a držák baterie a nakonec budu muset vyrobit na míru kardany. Cíl je aby to jelo, trochu vypadalo a aby si s tím děti užili když jdou se mnou na expedici.

postup stavby je zde
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

to vypada jako mozne funkcni reseni :)

ale je to velka a tezka krava :)
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

šasi je z hliníku, nápravy plast. s tou váhou to nebude tak zlé. Až to dodělám, zvážím.
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Tohohle houmra mam taktez, taktez se tu nejakou dobu vali a taktez mam pripraveno, ze pod nej rozrezu nejakej podvozek. Akorat planuju spis nejaky ramena nez pevny osy.

Mas to pekne udelany, takova kovovyroba. Kolik to bude vazit ?
Obrázek
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

No nad podvozkem s ramenama jsem taky dost uvažoval - bylo by to víc scale. ale nějak jsem nemoh najít vhodný podvozek. Když už měl dost velký kola a byl robustní, tak byl zase moc široký. Dokonce jsem tu boudu zkoušel posadit i na traxxas summit, ale taky to nebylo ono. Všechny ty monster podvozky jsou široké a moc krátké a já byl línej dělat nový ramena, jiný kardany, prodlužovat šasi a tak. Ale určitě by to bylo lepší - on ten crawler má tu nevýhodu, že při propružení mnění kola rozvor, takže musí být highlift aby to vyšlo. A tu váhu - zvážím, včera jsem večer uchytil i přední nápravu (doplněno fotoalbum) a teď zkouším jak tam napasovat převodovku z původního šasi.
Naposledy upravil(a) pocekajlo dne 15.11.2010 10:44, celkem upraveno 1 x.
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Z vlastní zkušenosti bych Tě chtěl upozornit a spíš varovat před použitím jakýchkoliv dílů z kardanů originálního podvozku! Nefungovaly ani ty tuningový! V zásadě byly hlavní důvod, proč to úplně stáhli z prodeje...
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

jo, ty původní kardany odešly hned při první jízdě - ne že by se poškodily, ale nemají vyřešené to aby ty díly držely pohromadě :lol:
To je asi taky důvod, proč to měli za tak skvělou cenu - celý šasi i s kolama, motorem a kastlí prodávali za 2300. Nečekám že to bude plnohodnotná expedice, mám to pro děti na ježdění po zahradě a když jdeme někde na miniexpedici v okolí.

kardany mám už od žíly ty eloxované hliníkové a chtěl bych to uchytit tak aby vpředu stačil ten kardan tak jak je a směrem dozadu ho nastavím - to by mělo být OK.
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

tak jsem trochu pokročil, s využitím původního rámu jsem zabudoval do šasi motor a převodovku, a naměřil jsem si o kolik potřebuju nastavit kardany. Pak už jen uchytím plato na baterku a bude první test. snad to stihnu než napadne větší vrstva sněhu :cry:

Obrázek

Obrázek
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Nevim, jakej převod. poměr má ta převodovka a dify od himota, ale nebude 70T motor moc pomalej? Já jen že jsem měl v axiku 32T střídavku, což je rychlostně stejný jako 55T a i tak jsem zvětšoval pastorek, bylo to celkem pomalý.
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

no já jsem to ještě před rozebráním otestoval a rychlost byla OK. Zatím to nechám
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak hlásím hotovo.

Obrázek

Video z prvního testu zde

rychlost vypadá OK, jen v -8 stupních se nelíbilo baterkám. V garáži to bylo lepší, ale tam se zas nedá točit. Další úpravy zatím nejsou v plánu. Časem snad osvětlení - kastle má paraboly vpředu i vzadu, tak je to jen o lenosti stavitele....

Jo a přes zimu taky sundám ty samolepky. slibuju.

více foto tady
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

pocekajlo píše:No nad podvozkem s ramenama jsem taky dost uvažoval - bylo by to víc scale. ale nějak jsem nemoh najít vhodný podvozek. Když už měl dost velký kola a byl robustní, tak byl zase moc široký. Dokonce jsem tu boudu zkoušel posadit i na traxxas summit, ale taky to nebylo ono. Všechny ty monster podvozky jsou široké a moc krátké a já byl línej dělat nový ramena, jiný kardany, prodlužovat šasi a tak. ...


Taky sem zjistoval rozmery nekolika monsteru, nakonec to vyhral mad truck. Stacilo preriznout a prodlouzit. Akorat to chtelo jiny kola. Koukam na ty tvoje, vypada to good, mozna o fous vetsi by nevadily.
Obrázek
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

to jsou originál kola i s pneu co byly u toho rock crushera od Himoto. přijdou mi tvrdší, ale pro daný účel snad dobrý
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

MikeP píše:
pocekajlo píše:No nad podvozkem s ramenama jsem taky dost uvažoval - bylo by to víc scale. ale nějak jsem nemoh najít vhodný podvozek. Když už měl dost velký kola a byl robustní, tak byl zase moc široký. Dokonce jsem tu boudu zkoušel posadit i na traxxas summit, ale taky to nebylo ono. Všechny ty monster podvozky jsou široké a moc krátké a já byl línej dělat nový ramena, jiný kardany, prodlužovat šasi a tak. ...


Taky sem zjistoval rozmery nekolika monsteru, nakonec to vyhral mad truck. Stacilo preriznout a prodlouzit. Akorat to chtelo jiny kola. Koukam na ty tvoje, vypada to good, mozna o fous vetsi by nevadily.


tak jsem koukal na ten Mad truck - tohle kdybych našel předtím.... Má to tu správnou koncepci - nezávisle zavěšená kola. Jak to jezdí? Má to uzavřené diferenciály nebo se tunilo? A co náhradní díly? toho výrobce neznám. Možná bych si postavil ještě jednoho - jen pro tu radost ze stavby.
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

Trochu jsem to dotunil - jednoduše jsem narazil na novější kastli ve žluté barvě které svítí přední a zadní světla a rampa a má ještě zahrádku a pár chromovaných blbostí....

Obrázek

Obrázek
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street

Zpět na „NON-Scale projekty“