Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

ATV 4x4 Expedition Quad Bike

Kluci napadla mě totální pitomost,ale já to řeknu :lol:
Zadželo se mi za nehty zajímavé vozidlo.
A mne napadlo toho využít a udělat z toho takovej obojetňák,když budu chtít zablbnout tak vyhodím pomalej motor a dám nějaký dělo a když expe tak tak pomaloběžnej motor.
Mám doma pomalou oběžku z letadla kterou do toho napasuju a vyzkouším rychlost modelu zda to vubec půjde a oběžka model utáhne.
Pokud ne budu muset navštívit hobbycity a zakoupit střídáček s menším KV no a nebo použít motor s převodovkou od MP-Jet to se vše uvidí jak se co podaří skloubit :lol:
Samozřejmě musím sehnat nějaký obutí menšího průměru páč tohle co je na modelu je tak pro truggy nebo truck 1/10 a kdyby jste jej někdo chtěli jak koupti či vyměnit třeba za obutí z Mini Losi Crawleru nebo klidně origo obutí z CC-01 tak je beru :lol:
Každopádně ted Vás seznámím se strojem:
http://nohajz.rajce.idnes.cz/Shark_18_A ... _monstrum/
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

By me zajimalo jak to realne funguje, prijde mi to hrozne vysoky a i u normalni vendetty sem ukroutil vzdycky poloosy, tak nevim jestli to maji nejak zesileny na ty velky kola.

Jinac pro srandu to muze byt good.
Obrázek
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Reálně to funguje dobře ovšem poloosy už jsou v kovu zbyly mi ze Sharka tak jsem je namontoval.
Plastový poloosy venku vydžely,ale jsk jsem s tím vlítnul na kobercovou dráhu tak jsem je po 5min odělal jakej to mělo na těch šputníkách grip :lol: ,ale s tím jsem počítal,že odejdou :lol:
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Našel jsem doma obutí pro truck 1/10 od Team Losi tak jsem se rozhodl jej napasovat na původní ráfky což je teda na pytel ovšem tak nějak jsem je natáhnul a zalepil :lol:
Je to o fous lepší a koookatelný ale ještě to není ono :lol:
Včera sme si psali s Mirdou a tak jsem kecali a on prý taky nějaký kola honí na Samuraie tak sme společně hledali a ono nic a v zápětí jako blesk z čitého nebe osvícení mojí vypitý kebule :lol: .....co takhle kola ze Slashe 1/16 a ono ano myslím že budou dobrý i pro samuraie i pro moje ATV k nahlédnutí zde: http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXXLD8&P=7
Mají průměr 68mm a nevapadaji zle...sice maji vnitřní ráfek o větším průměru ovšem koho to zajímá když nejsou k mání jiný kola že? :lol:
Tady foto s novýma gumama o nižším profilu: http://nohajz.rajce.idnes.cz/ATV-jine_o ... _neni_ono/
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Ta tu mám první info o pohonu.
Oběžka se jeví velmi dobře..krouťáku to má na rozdávání ovšem chtě nechtě jsem musel šoupnout převodem,protože jsem nechtěl převrtávat pastorek na větší průměr osy tak jsem si musel pomoci jinak.
Menší spurger a menší pastorek aby se zachovala rychlost a a myslím že je to OK.Není to už žádnej divoch ovšem uvidíme co to udělá v terénu,jak roztál sníh tak se mi s tím nechce ven páč je to tam samí hovno od psa a to bych blil velebnosti :roll:
Ovšem stejně mne to čeká otestovat zda vydržej diferáky ovšem už se mi líhnou v hlavě difflocky aby se dala namontovat místo diffu průběžná osa a uvidíme zda bude jen ve předu nebo ji dám i na zadní nápravu.
Ještě seženu měkkčí pružiny na obě nápravy aby to chodilo volněji.
To je zatím vše........
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Krátké video pořízené ted v podvečer mobilem.
http://www.youtube.com/watch?v=KnMhfOTV1Yk
Jezdí to ale není to ono jak si představuju.
Výměna pružin tlumičů za nejměkkčí,dále řídkej olej,nechci do pístků vrtat větší dirky chci tlumiče zachovat.
Převod si myslím OK kdybych to řídl oběma rukama tak bude pohyb plynulý :lol: Navíc dám ATV jiné obutí-menšího průměru tak pak to bude chodit taky jinak...uvidíme....hlavně dodám jiné video řeknu holce aby šla točit a já si vklidu zařídím :lol:
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Maká to moc pěkně.Na přiměřeně velký dráze v několika závodnících to může být prča.

Jako doprovod ne expošku bude zajímavá.Plánuješ dělat něco s boudou?
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

No ještě ji spomalím mám větší spurgear tím se to bude chovat lehčeji při rozjezdu.
Jinak dodám info o jízdím čase....jezdil jsem cca půl hodinky a z baterky uteklo 600mah a baterka má kapacitu 1800mah.
S boudy servu samolepy a opískuju a fouknu ji nějakou tmavě zelenou aby to nemlátilo do xichtu :lol:
No a pak až pujdu kolem hračkárny se juknu na nějakýho panáka v podobné velikosti pokud možno v khaki oblečku a na tohodle jeho hadry narvu :lol: Ale ještě řeknu Lukášovi co si odnesl mého expe panáka at mi ho půjčí a skusím tam dát jeho jak to bude vypadat toť zatím vše nijak do toho investovat nebudu páč to byl jen nápad to skusit.
Pár peněz do toho obětuju za pružiny a obutí a pak se uvidí zda to bude mít smysl si to nechat v podobě pomalejší na expe a nebo to zrychlit na blbnutí,ale tak to nebude mít zase dlouhou životnost :lol: :lol: :lol:
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Další info...
Při stlačení tlumičů se mi pořád zdálo že jsou tvrdší než u Shark truggy tak jsem je vyndal dal proti sobě a zmáčknul a ejhle? ano jsou tvrdší a zřejmě proto je na nich zelená značka :lol:
Tak jsem šáhnul do svého bordelu a takhle to dopadlo se zdvihem:
http://nohajz.rajce.idnes.cz/ATV-Expedi ... e_tlumicu/
Hladce a volně jak jsem si to představoval i při jízdě už neposkakuje ale kopíruje terén a o to mi šlo.
Navíc mám podvozek z Buggy 1/18 kterej je užší a už při posazení kastle na podvozek z buggy je ATV o mnoho koukatelnější.
Načal jsem si lahev bílého a ještě přehodím větší spurgear na spomalení abych to zítra prubnul a udělám pár úprav.
Sice tady o to asi není zájem jak tak koukám :wink: jak jste všichni ponořený do Scale,ale jen tak pro oživení...nic podobného nikdo zatím neskusil tak jen tak pro oživení :lol: Pokud to bude projekt kterej propadne a nebude to k ničemu tak model rozeberu a nastrkám do pořadače na náhradní díly k Truggyně :lol:
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Náhodou, tohle vlákno mě zajímá, vypadá to jako zajímavá změna :wink:
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Ja ty tvy upravy poctive sleduju. Na sharky mam taky spadeno.

No a ted pri poslednim jezdeni se mi stalo tohle.... :mrgreen:

Obrázek

Ken Block a mixer jsou :OK:
Naposledy upravil(a) MikeP dne 17.01.2011 21:18, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Vypadá to parádně a jezdí to taky dobře. Chce to vlek pod to a tahat za autem
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

však už jsem Tomovi před chvílí posílal toto http://www.youtube.com/user/XVHUSY#p/u/1/6CpuY0Q-B9Q
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

To ti tak žeru Majku :lol: to je ten podvozek co jsem po tobě chtěl a ty jsi ho dobrovolně přeříznul a chystáš nějakou lotrovinu :lol:
Navíc tam máš kola z SC takže se máme na co těšit :lol:
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
RedneCk
Uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 14.11.2009 0:00
Bydliště: Praha

Taky to tu sleduju a jsem zvědavej, jak to vymazlíš. Myslím, že posun od sportovního k "pracovnímu" vzhledu udělá hodně. Další cesta by taky mohla bejt kraksna ve stylu Mad Max a na ní vostrej pankáč...
Creeper bugg, Playa Blitzer, Micro Ford
SCX10 Chevy Truck/Ford F-100

Zpět na „NON-Scale projekty“