Uživatelský avatar
Escaper
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 14.06.2014 13:22
Bydliště: Skoro Olomouc

Escaperovo Pajero z Pňoivc

Tak jsem se dočkal i já a jsem hrdým majitelem podvozku CC-01. Pročetl jsem snad všechny úpravy, co jsem kde našel na internetu a pustil se do úprav svého podvozku. Nejvíc jsem asi čerpal od Mraka, za což mu děkuji a zbytek doladil tak nějak podle citu.

První jsem vymezil vůle v zadní nápravě, když jsem použil mrakův návod, tak se mi zdálo, že ozubená kola strašně tlačí do sebe, tak jsem vůli vymezil na druhé straně. Použil jsem segrovku, co mi zbyla a jednu normální 5mm podložku.

Obrázek

A sestavené.

Obrázek

Potom jsem se pustil do zadních linků. Strašně se mi líbilí když je vzadu Y-link. Našel jsem různé varianty a nakonec jsem vyrobil vlastní Y-link ze závitové tyče a spojovačky co mi zbyla. Nakrátil, naohýbal, svázal a zapájel.

Rozpracované
Obrázek

Zkompletované
Obrázek

Namontované
Obrázek

Obrázek

A pak bylo kolem druhé noční a upadl jsem do bezvědomí. Pokračování příště.
TLR22 - Thunder Tiger Phoenix - MissionD
Budoucí - ?????????
Uživatelský avatar
Carsh
Nově příchozí
Příspěvky: 62
Registrován: 24.10.2012 19:42
Bydliště: Chrastava

Re: Escaperovo Pajero z Pňoivc

Ahoj, :mrgreen:
vítej mezi stejně postiženýma.
Tak ti držím palce při úpravách. Pak dej i fota či odkazy na fota,(většinou je máme na rajčeti).

Zajímavá úprava, zajímalo by mě, jaké má + nebo - oproti klasice. :OK:
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Escaperovo Pajero z Pňoivc

Vítej, nevím nevím jestli tohle řešení bude fungovat. Nebude se ti ten kloubek kroutit a povolovat, dotahovat podle křížení nápravy? Nebylo by lepší místo dlouhého šroubku s hafo podložkami, dát delší kloubek a ten co máš na ylinku sundat a závitovku protáhout jen kloubkem a stáhnout matičkou s podložkou? Snad jsem to popsal že to pochopíš :mrgreen:
Uživatelský avatar
Escaper
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 14.06.2014 13:22
Bydliště: Skoro Olomouc

Re: Escaperovo Pajero z Pňoivc

Pochopil jsem co jsi myslel. Chtěl jsem dát trubičku místo podložek, ale trubička došla. Tak zatím tam jsou podložky. Ohledně povolování a dotahování to nebude tak horké. Jendak se to pěkně vrtí na kuličce, a i kdyby se to nevrtělo, tak to povolení a utažení bude neznatelné.
Jestli to bude dobré se pozná. Viděl jsem to na jednom kamionu a strašně se mi to líbilo, tak jsem to převedl na model. Ještě to dostane kabátek z trubiček, které došly... Jednoznačně oproti originálnímu řešení je náprava neskutečně pevnější. Do strany se ani nehne. Dnes chci dodělat zbytek nápravy. Dopoledne jsem si hrál s přední nápravou a řízením, ještě nejsem hotový, ale zatím spokojený.
TLR22 - Thunder Tiger Phoenix - MissionD
Budoucí - ?????????
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Escaperovo Pajero z Pňoivc

Tak popravdě jsem zvědavej po pár jízdách zda ten link vydží...Nějak se mi toto řešení a uchycení na nápravě nezdá...Myslím,že jeden bod a takové uchycení je špatně...na ulomení...
Ale třeba to vydrží...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Escaperovo Pajero z Pňoivc

Link to asi vydrží, ale co ten plast na nápravě? Je to docela páka
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Escaper
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 14.06.2014 13:22
Bydliště: Skoro Olomouc

Re: Escaperovo Pajero z Pňoivc

Uvidime, je to pokus. Jestli to upadne, tak to hodim normalne. Chci zkusit neco jineho, i za cenu, ze to bude spatne a pak to budu predelavat.
TLR22 - Thunder Tiger Phoenix - MissionD
Budoucí - ?????????

Zpět na „CC-01“