Rado313
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2015 12:38

Riadenie CC-01 Pajero

Takže, začatkem jen tolik jsem tu uplne novej a jsem Slovák. Dopredu sa omlúvam keď niečo zle napíšu.
Teď k veci. Mal som prerobené riadenie ale niesom s ním spokojen. Tak som sa rozhodl že to prerobím ale neviem kedy.
Potrebuje to urobiť tak aby obi dve strany bočili rovnako. Vím že Mrak to tam už má ale ja sa moc neviznám a potrebujem konktrétnu pomoc. Pýtajte sa čo potrebujeťe o do mne slišet, ja som posnažím odpovjedeť co nejlíp. Múžu dodat aj foto ale né teď. :) Ďakujem za pochopení :)
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Riadenie CC-01 Pajero

A co přesně potřebuješ vědět?? Jak píšeš, o řízení na CC-01 je tu toho napsáno "Mraky". Mě to třeba taky napoprvé netočilo na obě strany stejně nebo málo a tak jsem laboroval a zkoušel.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Rado313
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2015 12:38

Re: Riadenie CC-01 Pajero

Ja som to včera rozobral a dal dole šus plech. Teraz to poskladám naspäť tak aby bolo všetko viditelné. Dám konktrétne fotky ktoré potrebujete a budete chcít. Ale hlavné je aby ste mi pomohli to nejako vyriešiť, nápady ako ste to vy spravili alebo čo mám ja urobiť :)
čítal som tu toho veľa ale ako som spomínal, som radšej za konkrétnu pomoc :) veľmi ďakujem že si napísal
Uživatelský avatar
andryxDD
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 01.09.2012 7:52
Bydliště: Zlín-Kudlov

Re: Riadenie CC-01 Pajero

Ahoj, nedávno jsem si táké pořídil cc-01, řízení jsem udělal dle mrakovi verze 1, jako základní věc je vybrat dobré kloubky, já jsem použil traxxas, které jsou výborné, spojovací tyč je ze 4mm závitovky, délka spojovačky je 115-116mm od středu díry v kloubku. Tu jsou nějáké fotky.. :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Více foto: http://andryxd.rajce.idnes.cz/Toyota_Tundra_CC-01
Traxxas Summit 1:10 2,4Ghz, Titan 775.
Traxxas E-maxx 1:10 2,4Ghz, Mamba Monster.
Tatra 815 4x4 - pokus o expedice , stavba...
Humvee 1:12, TA-02, expedice
http://andryxd.rajce.idnes.cz/
Rado313
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2015 12:38

Re: Riadenie CC-01 Pajero

Jedná otázočka do obi dvoch strán bočí rovnako?
ja to mám urobené takto http://rado313.rajce.idnes.cz/CC-01 a do jednej strany mi to bočí menej konkrétne do ľavej
keď potrebujete dalšie fotky stačí povedať :)
alebo rovno mi povedzte co mám vimeniť za čo, alebo ako to mám spraviť
alebo čo mám kupíť a ták
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Riadenie CC-01 Pajero

Podle mého oka máš servo moc vepředu. Doprava páka tlačí a zatočí co to dá, ale do leva když táhne se to jakoby "našponuje" (levá těhlice se už dál neotočí, osa těhlice, kloubku a kloubku na páce serva jsou už jakoby v rovině) a dál to pak nejde. Dle mě by pomohlo servo více schovat. Snad to je srozumitelné.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Rado313
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2015 12:38

Re: Riadenie CC-01 Pajero

Dík, určite to vyskúšam, ale potom to prerobím na druhú verziu od mraka :) keď sa odvážim :D
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Riadenie CC-01 Pajero

Řízení Mrak II aktuálně řeším já, docela jsem laboroval s tvarem "kulisy" na páce serva a umístěním děr pro táhla. Zatím je to ve stádiu rozpracování, až to bude mít trošku formu, dám foto.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Rado313
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 03.08.2015 12:38

Re: Riadenie CC-01 Pajero

To bude super :) ja posuniem to servo do zadu a uvidím. Teraz nemôžem začať s prestavbou lebo na víkend to musí byť pojazdné a neviem či by som to stihol, určite nie :D mám aj inú možnosť počkať kým sa vráti sused on je velmi schopný v rc a s ním by som to mohol prerobiť na verziu Mrak 2.
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: Riadenie CC-01 Pajero

Trošku posunu téma nahoru, stále se mi nedaří opakovaně "seřídit" řízení, aby chodilo stejně na obě strany. Vše mám hotovo dle Mrak varianta se spojovačkou mezi koly (cca 115mm na sbíhavost), ale jaká je cca délka tyče od serva k pravému kolu?
Děkuji
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Riadenie CC-01 Pajero

Možná mě "umlátíte" za debilní radu, ale co takhle nastavit na vysílačce na každou stramu jinou výchylku serva.
Příklad: mám nastaveno levá výchylka 80%, pravá 80%.
Levá zatočí při tomhle nastavení na doraz a pravá zatočí míň, tak stačí na pravou stranu dát větší výchylku třeba 95% a tím se to dorovná. Většinou se dá nastavit až 125% výchylky serva - záleží na vysílačce a servu.
Předpokládám že to nikde nenaráží na mechanickej doraz.
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: Riadenie CC-01 Pajero

tak co, povedlo se?

Zpět na „CC-01“