Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tuning zadního dif. pro CC-01

Jak jsem slíbil, přináším svůj další zlepšovák, tentokrát jsem vylepšoval zadní dif, v tuhé nápravě. Když jsem ji měl jednou zase tak rozdělanou kvůli pravidelné údržbě, všiml jsem si, že diferenciál není zcela ideálně v postavení vůči hrušce (pastrorku). Byla tam docela dost velká vůle a vzhledem k tomu, že mám dif. uzavřený, mohl by tento fakt dřív, nebo později dost přispět k poškození celého difu a hrušky. Ideální je, když zuby zabírají celou plochou, což v tomto případě nebylo a zuby zabíraly jen asi ze 3/4 Aby zabíraly zuby celou plochou, bylo zapotřebí dif. vymezit a to jsem udělal tak, že jsem si vysoustružil přesnou vložku, která se opře na jedné straně o vnitřní kroužek kuličkového ložiska a na druhé straně o dif. Zubová vůle je tak minimální, ale taky se diferenciál má při zátěži o co opřít a neuhne.

Obrázek


Obrázek
Naposledy upravil(a) Slick7 dne 01.03.2011 20:56, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tunning zadního dif. pro CC-01

Tenhle zlepšovák je z těch tvejch nejlepší a nebylo by lepší dát to do jedoho vlákna aby to bylo všechno pohromadě :FINE: :GO: :YOP:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

pěknej vylepšovák ale taky bych navrhoval udělat jedno vlákno a tam vkládat všechny tve vylepšováky. :wink: kvůli přehlednosti
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

když jsem měnil origo plastový ložiska za železný, tak jsem tam do té mezery dál jedno to plastové ložisko, a funguje to stejně :-D
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

matbre píše:když jsem měnil origo plastový ložiska za železný, tak jsem tam do té mezery dál jedno to plastové ložisko, a funguje to stejně :-D

No, tak to rozhodně nefunguje stejně :roll: Za prvé pochybuji, že to ložisko má přesně na desetinu potřebný rozměr, který vymezuje potřebnou vůli a za druhé, že to ložisko mělo osazení, aby se ti opřelo o ten vnitřní prstýnek protilehlé kuličkového ložiska!!
Jinak všem ostatním děkuji za vaše kladné ohlasy. V nejbližší době budu dělat zase tuto úpravu pro jednoho kemoše, tak si s tím dám práci a poměřím vůle před a po, ale hlavně sem šoupnu výkres, ať si to můžete taky udělat.
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Slick7 píše:
matbre píše:když jsem měnil origo plastový ložiska za železný, tak jsem tam do té mezery dál jedno to plastové ložisko, a funguje to stejně :-D

No, tak to rozhodně nefunguje stejně :roll: Za prvé pochybuji, že to ložisko má přesně na desetinu potřebný rozměr, který vymezuje potřebnou vůli a za druhé, že to ložisko mělo osazení, aby se ti opřelo o ten vnitřní prstýnek protilehlé kuličkového ložiska!!
Jinak všem ostatním děkuji za vaše kladné ohlasy. V nejbližší době budu dělat zase tuto úpravu pro jednoho kemoše, tak si s tím dám práci a poměřím vůle před a po, ale hlavně sem šoupnu výkres, ať si to můžete taky udělat.


tak přesné na desetinu to není, ale funguje to, rozhodně lepší než bez :wink:
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tunning zadního dif. pro CC-01

Stenly píše:Tenhle zlepšovák je z těch tvejch nejlepší a nebylo by lepší dát to do jedoho vlákna aby to bylo všechno pohromadě :FINE: :GO: :YOP:


Měl jsem na tohle téma SZ s adminem, bohužel mi na to do teď neodpověděl, tak jsem založil nové téma, ale udělal jsem to také kvůli tomu, aby jste se mohli případně vyjadřovat k dané problematice.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

matbre píše:
Slick7 píše:
matbre píše:když jsem měnil origo plastový ložiska za železný, tak jsem tam do té mezery dál jedno to plastové ložisko, a funguje to stejně :-D

No, tak to rozhodně nefunguje stejně :roll: Za prvé pochybuji, že to ložisko má přesně na desetinu potřebný rozměr, který vymezuje potřebnou vůli a za druhé, že to ložisko mělo osazení, aby se ti opřelo o ten vnitřní prstýnek protilehlé kuličkového ložiska!!
Jinak všem ostatním děkuji za vaše kladné ohlasy. V nejbližší době budu dělat zase tuto úpravu pro jednoho kemoše, tak si s tím dám práci a poměřím vůle před a po, ale hlavně sem šoupnu výkres, ať si to můžete taky udělat.


tak přesné na desetinu to není, ale funguje to, rozhodně lepší než bez :wink:

Tak funguje to, to neříkám, jen zpochybňuji jak. Přirovnal bych to k hřebíku vraženým místo pojistky, taky to funguje :lol:
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

jen je skoda ze to vkladání obrázků dělá takovýdle zkopičiny
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

bedna píše:jen je skoda ze to vkladání obrázků dělá takovýdle zkopičiny

Nevím, kde je problém, používám tenhle hosting už dlouho a nedělal to, nevím proč tady jo. :roll:
Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Když kopíruješ ten odkaz tak musíš umazat ty části s URL kodem a zbyde ti jen IMG kod. Nebo zkopíruj obyčejnej odkaz a dej příkaz IMG v odesílání.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Knedlousek píše:Když kopíruješ ten odkaz tak musíš umazat ty části s URL kodem a zbyde ti jen IMG kod. Nebo zkopíruj obyčejnej odkaz a dej příkaz IMG v odesílání.

Díky, upraveno.
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

paráda :tleskam:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Tunning zadního dif. pro CC-01

Slick7 píše: Měl jsem na tohle téma SZ s adminem, bohužel mi na to do teď neodpověděl, tak jsem založil nové téma, ale udělal jsem to také kvůli tomu, aby jste se mohli případně vyjadřovat k dané problematice.


S kým konkrétně???
Uživatelský avatar
fcstan
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 17.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Výkres je například pro mne zbytečný přepych neboť si to stejně nevysoustružím - mě by víc pomohlo kdyby jsi to nabídl už hotové.

A co si udělat vlákno v home made jako má třeba lee na ty jeho konstrukce? Do prvního článku dáš seznam co děláš a zbytek bude na reakce a prezentování a nebude se tím zaplnovat CC vlákno?
CC-01 -TOYOTA- FJ40
FM 54. kanál [40,715 MHz]
http://fcstan.rajce.idnes.cz/

Zpět na „CC-01“