MartinB
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 10.06.2009 0:00
Bydliště: Teplice

CC-01 z Teplic

Již více než rok jsem se stal pravidelným uživatelem - spíš čtenářem tohoto fóra a dá se říci, že toto fórum mne přivedlo k expedičním modelům. Modelářství se věnuji již více než 40 let, dříve hlavně modelům lodním, nejprve historické plachetnice, později plovoucí RC modely. O RC modely aut jsem se více začal zajímat zhruba před 7 lety, ale dá se říci, že, i když jsem nějaké modely měl, tak mne silniční, ralye a pod. příliš nezaujaly. Věnoval jsem se tedy RC modelům vojenské techniky (pásový raketomet MLRS, tank ABRAMS M1A2) Ještě před seznámením s tímto fórem jsem si pořídil model s karoserií Hummer, na rozestavěném podvozku TT-01. Model jsem dal postupně dohromady, osadil motorem 55T s planet. převodovkou a kompletně osvětlil karoserii. dalo by se říci, že to byl můj první model, podobný modelům expedičním. Následoval pokus o úpravu podvozku TL-01 s karoserií LAND ZEPHYR na případné expedice. Tento model jsem však dlouho neměl a upravený podvozek spolu s díly z dalšího podvozku TL-01 jse použil na stavbu obrněného transportéru OT-64 SKOT. Tento model se sice zdaleka nevyrovná modelu zde na fóru představenému, ale jeho pořizovací náklady byly minimální. Model je v provedení 8x8 s náhonem na všechna kola a s uzavřenými diferenciály.
Potom už přišly na řadu modely na podvozku CC-01, které mám v současné době celem 3. Tady jsem již hodně čerpal rady místních zkušených a pokoušel se je aplikovat na svých modelech. Všechny modely mají kovové řízení (1x kupované, 2x vlastní výroby), předělaný kovový 4link, osazeny servy 12 kg a motory 55T. Největší problémy jsem měl při úpravě podvozku pro LAND ROVER DISCO z důvodu možnosti využití alespoň části interiéru karoserie zakoupené v ASKU. Nakonec jsem to nějak vyřešil na základě rady jednoho kolegy přemístěním serva řízení před přední nápravu. V současné době se zabývám hlavně sháněním, případně výrobou expediční výbavy a doplňků.
Pokud někoho moje modely budou zajímat, tak jsou k vidění na:
http://martin1309.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

Moc pěkná sbírka. :tleskam:

Ten LR se scale bordýlkem v kufru je parádní.
CC-01 Mitsubishi Pajero
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Pěkná sbírka ,nikdy bysme se mohli domluvit a jít si někam zajezdit :SUPER:
z jakké části Teplic seš?
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
lukai
Uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Slovensko-Ružomberok

Vitaj.
Na toho LR cumim.. :hura: :hura: :hura: Na expedicie ako stvoreny

Zpět na „CC-01“