Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

Žluté Pajero

Stavebnici mám sice složenou někdy od Vánoc, jenže kamarád nějak neměl čas na nastříkání a až teď to dokončil, tak konečně můžu jezdit.

Samotné auto se od stavebnice moc neliší, mám jen jiné disky, gumy, zavřené oba diferenciály, vzadu o 1cm přizvednuté tlumiče, vpředu o 1cm držák kastle a trochu propilovaná "c-čka" a plast okolo tyček od řízení. Regulátor DSYS MD54DCRS, motor Atlas 80z, baterku Li-Pol 3600mAh a osvětlovací modul DSYS MD8L.

Takže mám konečně kastli nabarvenou a polepenou se zbastleným osvětlením. Dokonce jsem přišel na to, jak ten světelný modul nastavit, což mi před pár měsíci vůbec nešlo a nevím proč, když je to tak snadné. :)

Barva je inspirovaná logem National Geographic s tím, že jsem z toho chtěl udělat expediční vůz NG, ale pak jsem si uvědomil, že na žlutou kastli se bude žlutý rámeček NG těžko dávat. :) Ale říkal jsem si, že by možná nebylo špatné třeba na kapotu hodit logo National Geographic Society http://www.dailyhistory.net/images/nati ... ounded.jpg

Před barvením jsem se rozhodoval jestli žlutou a nebo nějakou světlou krémovou barvu. Ta krémová by asi byla praktičtější kvůli škrábancům a i decentnější. Příště bych asi zvolil ji. Ta žlutá je na můj vkus trochu moc agresivní, ale myslím že není zas až tak hrozná.

Tady je pár fotek:
http://picasaweb.google.cz/114942294699 ... directlink
DF-03Ra Celica '93, CC-01 Pajero, Futaba 3PM MX 2.4GHz, TeamWave RB-30 +13,5z Motor, 2x YR 3600mAh Li-Po, eXtreme X-605
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
Uživatelský avatar
Tomas180
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 25.06.2009 0:00
Bydliště: Český Dub
Kontaktovat uživatele: WWW

Vítej, Pajero máš moc pěkný tak ať slouží.
AXIAL SCX10 DINGO
TAMIYA CC-01 PAJERO
TRAXXAS REVO 3,3

http://tomas180.rajce.idnes.cz/moje_Pajero/#album
Uživatelský avatar
lukai
Uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Slovensko-Ružomberok

Ahoj, kym som cital ten tvoj prispevok tak som si hovoril ze ta zlta nebude pekna a bude svietit na aute (myslim ta zlta aku ma logo NG) ale ked som pozrel fotky tak je to viac tmavsia tym padom aj ovela krajsia. Celkovo sa mi paci to osvetlnie ale aj obutie. :hura: len tak dalej
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Žlutá je velmi dobrá barva na Pajero, hlavně proto že ji tam mám taky :-D

Obrázek
P.S. s dovolením použita Márova fotka
Naposledy upravil(a) Pedro dne 12.09.2010 19:33, celkem upraveno 1 x.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

To vypadá jak kdybys měl použitou jestli ne stejnou, tak skoro stejnou barvu. :) Zahrádku bohužel nemám, ale zase zadní světla moc osvětleně nevypadají... :-P
DF-03Ra Celica '93, CC-01 Pajero, Futaba 3PM MX 2.4GHz, TeamWave RB-30 +13,5z Motor, 2x YR 3600mAh Li-Po, eXtreme X-605
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Uplně původně jsem měl kombinaci žluto-černou. Po roce ježdění, kdy barva už nebyla úplně kompletní :-) , jsem zkusil kombinaci žluto-stříbrnou....a vypadá to lépe.

Zadní světla osvětlený nejsou, nicméně zadek svítí ;-)
Nemám na autě ten zadní chromovaný nárazník a díry co jsou na jeho přidělání jsem použil na diody. Takže zadek svítí sice "kulatě" ale zase na místě kde svítí i velký Pajero :-D
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

:HI: Vítej mezi námi přeji hodně zdaru a radosti z jízdy :wink: Chci se zeptat jak si udělal ty zadní světla aby byly funkční ??
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Pěkná, čistá práce. Zadní světla taky povedený. Potěš nás, jak jsi je udělal?
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

Červená sklíčka zadních světel jsem udělal ze zadní blikačky na kolo. Byla obdélníkového tvaru s rohy zaoblenými přibližně jako světla na Pajeru. Takže jsem to minivrtačkou odřízl a zbrušoval a porovnával dokud to zhruba nesedělo. Dalo by se to udělat hezčí, ale sklíčka jsem lepil na už nastříkanou kastli a jsem líný, takže jsem spáry ani nijak netmelil.

Další věc byla jak udělat paraboly. Jelikož jsem doma nenašel žádný vhodný materiál, tak jsem se spokojil s obyčejným kuličkovým polystyrenem. Opět měl zaoblené rohy cca stejně jako vnitřní roh Pajera se světly, takže jsem z něj jenom vyřízl dva kvádry a žiletkou vyřízl "paraboly" čtvercového tvaru cca podle děr na kastli a udělal dírky pro LEDky. Z pohledu z blízka je vidět, že mi ty díry moc nesedí. To je dané jednak tím, že jsem ten polystyren vyřezával až poté, co už jsem měl nalepená sklíčka na kastli, takže jsem to neměl jak obkreslit. Taky je to ale i tím, že prostřední zpátečkové světlo jsem udělal ořezáním tohoto sklíčka http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4600 do tvaru malé kostičky a mezi ní a zbylími dvěma světly už nezbývalo moc prostoru a měl jsem obavy, že kdybych ty "přepážky" mezi světly ještě víc ztenčil, tak se mi to rozpadne. Bílé sklíčko jsem oblepil černou páskou, aby neprosvítalo do okolí a pak jsem ještě celý polystyren zvenčí taky oblepil aby neměl tendenci se drolit, kdyby se ho něco dotklo.

Ty kostky jsou dost velké, protože jsem měl strach, že kdybych je víc ořezal, tak se mi rozpadnou. Když jsem přiložil kastli, zjistil jsem, že okolo upevňovacích otvorů by bylo potřeba to ještě víc seříznout. Díky měkkosti polystyrenu a tomu, že je oblepený izolepou se to ale jenom vymáčklo podle potřeby, takže jsem to ani nezkoušel nějak víc ořezávat.

Zase výhoda toho polystyrenu je, že jak je takový bílý a napěněný, tak když se rozsvítí ledky, tak se světlo částečně rozptýlí i do něj a k tomu to jde přes ta zakřivená sklíčka, takže ve výsledku docela svítí celé obdélníkové světlo a ne jen střed ve tvaru LEDky.

Jelikož jsem doma měl jsem vysoce svítivé ledky, tak jsem ty červené obrysovky zakápl červenou barvou aby aspoň trochu míň svítily. Ono ale stejně větší efekt dělá to rozsvícení a zhasínání než že by brzdovky svítily víc než obrysovky.

Přidal jsem do alba dvě fotky http://picasaweb.google.cz/114942294699 ... directlink
DF-03Ra Celica '93, CC-01 Pajero, Futaba 3PM MX 2.4GHz, TeamWave RB-30 +13,5z Motor, 2x YR 3600mAh Li-Po, eXtreme X-605
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

No zajímavý postup :wink:
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

No je to bastl největší, nicméně funkci plní na 100%. :-)

Dneska jsem byl zase otestovat voděodolnost. Po minulém fiasku jsem regulátor zalepil tavným lepidlem. Tentokrát jsem střídavě brdil vodou po kapotu asi 30 minut a v tom to zase udělalo. Kola se vytočila do strany a auto přestalo jet. Jen servo pulzovalo do rytmu s regulátorem v sekundovém intervalu. Tak jsem to odnesl domů, celé ještě pod proudem to důkladně osprchoval a až jsem to měl čisté, tak sundal kastli. Přijímač s osvětlovacím modulem mám pod střechou, takže byly suché. Regulátor samozřejmě zvenku mokrý, nicméně jen jsem odpojil a připojil baterku a už to normálně funguje. Tak nevím v čem je chyba.

jobik:
Koukám, že máš regulátor od stejného výrobce. Co si o tom myslíš?
Ještě mě napadlo, jestli to nemohly nějak zkratovat ty 4 piny co jsou na regulátoru na přepínání mezi režimy auto/loď/letadlo. Když jsem to zaléval tím lepidlem, tak jsem ty piny omotal izolačkou, abych je nezalepil. Takže tam se voda mohla dostat, ale to by regulátor vyřadit z provozu nemělo, ne?
DF-03Ra Celica '93, CC-01 Pajero, Futaba 3PM MX 2.4GHz, TeamWave RB-30 +13,5z Motor, 2x YR 3600mAh Li-Po, eXtreme X-605
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Řekl bych, že ta zadní světla nevypadají špatně. Dobře popsaný postup.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Žlutá je pěkná!!! :lol: A i to ostatní!!! :wink: Vítej.
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

V tomhle regulatoru nastane problem jakmile navlhne spinac, nejak se to tam vyzkratuje a dela to vselijaky tlaky.. Ja se spinace zbavil (stejne nam skoro na nic neni) a auto zapinam/vypinam pripojenim baterky.. Jinak regulator jako takovej je aspon dle mych zkusenosti celkem vlhkuodolnej a a snese i naky ten splouch vody.. :wink:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
EsoRimmer
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 21.02.2010 0:00

Aha, to mě nenapadlo, že by to mohlo být vodou ve vypínači. Já myslel, že když se namočí, tak to bude akorát pořád zaplé. Tak se totiž chová i můj druhý regulátor teamwave co mám v celice. Tam když se vypínač namočí, tak to jenom nejde vypnout. No nic, tak ho z toho DSYSu ufiknu a uvidím.
DF-03Ra Celica '93, CC-01 Pajero, Futaba 3PM MX 2.4GHz, TeamWave RB-30 +13,5z Motor, 2x YR 3600mAh Li-Po, eXtreme X-605
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!

Zpět na „CC-01“