Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Kozy pro CC-O1

Tak jsem dnes dodělal, co jsem slíbil, kozy pro CC-01.
Když už jsem je navrhoval, říkal jsem si, že by měly být rozebíratelné, aby se daly případně lépe skladovat a převážet, no a když už jsem tak vymýšlel, udělal jsem docela zajímavý konstrukční a designový počin, vytvořil jsem kozy na třech nohách. Dnes jsem vyzkoušel a byl jsem příjemně překvapen jejich stabilitou. Mají bohužel jednu vadu, nedá se na ně nasadit model s kolama :cry: a ať jsem přemýšlel jak jsem chtěl, stejně jsem nevymyslel, jak to konstrukčně udělat, aby tam šly a při tom se rapidně nesnížila stabilita.
Takže pokud je někdo bude chtít, asi se holt s tímto nedostatkem bude muset smířit.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tož to je pěkné, ale s těma kolama krapet blbé.

Proč to nejde, to je daň za trojnohost?
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Ne, trojnohost s tím nemá nic společného a není problém pro skalního fandy čtyř noh dodat klasiku. Je to bohužel jen v tom, jak je konstruovaný podvozek a kolik nabízí možných bodů, za které je možné se chytit. Tady jsem to chytl tak, jak to bylo nejlepší, ale hlavně, aby byla dodržena dobrá stabilita modelu, při provádění oprav, atd. Bohužel disky kol zasahují dost hluboko, hodně hluboko.


Obrázek

Ale zrovna jsem dostal nápad, jak to udělat u přední nápravy!
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No, tak jsem ještě přišel na jedno řešení, ale nebyly by to klasické dvě kozy, ale byla by to jen jedna centrální, které by podepřela celou vanu. Nebyl by problém s koly a dokonce by se ulehčilo i tlumičům. Samozřejmě stabilita by se lehce snížila, ale to je bohužel zase daň za ostatní výhody.
Byl by zájem?
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Kamo ty kozy nejsou spatny na modely s pevnejma napravama,ale obavam
se ze na cccko je to zbytecny ja mam otocnej stojanek a na nem se da docela
dobre tvorit ,kdyz se to opre za 4 link tak to drzi a jeste se to hezky otaci .
Vrhni sve usily jinym smerem,Tve napady jsou super tak vylepsuj spis neco na podvozku :wink:
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Já si nemyslím že je to pro CCčko zbytečné. kozy se nepoužívají kvůli montování věcí na podvozku, ale když má model stát, tak ať nestojí kolama na zemi a nezšišatí se pneu.
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Jaj to me nejak nenapadlo tak to pak jo :oops:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Hele, pořád čekám, že se teda tady ozvete. Pokud vyrobím podstavec pro CC-01, aby to mělo kola ve vzduchu. Mám to navrhnuté tak, že to dokonce nebude zatěžovat tlumiče i ty si budou moct odpočnout a stabilita bude velmi slušná. Máte o to zájem?
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Máš to pěkně udělaný,akorát by to bylo hezčí kdyby to mělo obě nohy stejný.Hod dyštak foto těch druhejch a případnou cenu :wink:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Takže je to tady, skutečně plnohodnotná funkční KOZA pod podvozky CC-O1!!!

Krom toho, že uleví pneumatikám, uleví i tlumičům a co jsem zkoušel, má to i velice dobrou celkovou stabilitu, takže na tom můžete provádět i opravy, atd.
Na fotce je prototip, který ještě tvarově pozmění a vzadu lehce přizvednu, ale princip zůstane stejný. Cena bude 420,- plus poštovné (30,-)

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.

Zpět na „CC-01“