Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Pajero z Mnichova Hradiště

Tak jsem se konečně rozhoupal ukázat vám mé asi měsíc staré (nové) Pajerko. Prošlo menšími spíše kosmetickými úpravami, a další úpravy určitě přijdou. Zatím provedené úpravy:
-zvednutá karoserie
-umístění antény
-spz, stěrače, lapače vzduchu
-zahrádka se světelnou rampou
-osvětlení - jdou rozsvítit samostatně světla, samostatně mlhovky a samostatně rampa. Samozřejmě že může svítit vše společně, nebo v různých kombinacích. Zadní světla mě teprve čekají.
-z comba Novak jsem použil jen motor 55T, regulátor jsem zkoušel, funguje ale vyměním ho až podle zkušeností z jízd v terénu – zatím jsem jezdil jen rally a s expedicemi nemám zkušenosti.
-zakrytování elektroniky
-nové disky (no moc se mi nelíbí, ale budiž) a pneu

Nevím jestli v terénu nebudou pneu drhnou o blatníky. Nechce se mi pilovat, abych nepokazil vzhled karoserie. Musím se rozkoukat a pokusit se sehnat nějaké teréňáky do průměru 90 mm. Snad takové existují.
Na zahrádku musím naložit nějaké ty verky – kanystry, lopaty, krumpáče, hasičáky …. Pokud máte někdo něco navíc, rád to od vás odkoupím, nebo uvítám odkazy kde je možno toto pořídit.
Takže hodnoťte, kritizujte, raďte. Každou odezvu přivítám.
http://idinek.rajce.idnes.cz/Foto/

Zdraví vás všechny začátečník středního věku Íďa.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

maš to paradni,všechno maš hezky pod budkou a taky kastle je hezka,paradni zahrada taky pod budkou elektroinstalace ,hezky uklizena ,taky nemam co dodat :wink: :wink: :wink:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

SPZ - ty mi jako první padly do oka a musím teda říct, že jsou parádní, jak živý.

Ale i jinak je to celý moc pěkný, čistá práce, fakt pěkný...
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

moc pěkný pážo :) to utěsnění uvnitř je jen proti nečistotám nebo to máš i vodotěsný ?
bart
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 07.07.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Já jen nechápu, jak může být někdo tak precizní. Já jsem proti vám všem vobyčejný prase. :lol: jinak fakt super. Ta spořádanost, úhlednost, no prostě nemám slov.
CC-01 JEEP WRANGLER. ROBITRONIC 55T, DSYS MD46DCRS, PNEU MEX, DX 3 E
http://barttt.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

A co teprv ja ? :D Ja sem suprprase.. :D Kouknete dovnitr.. Nehlede jak je to zasvineny od bahna.. Tak ta antena namotana na urizly lahvi od matonky ? Prijimac v krabicce od stouratek do usi ? Regl prilepenej na bok jiz jmenovane krabicky izolepou ? :D Ja se jdu zahrabat.. :D Nebo lip.. Jdu s tim neco udelat.. :D

Obrázek

A ta kabelaz ? :D

Obrázek
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Tak za tu elektriku - máš u mě:

Obrázek

Má to od vrcholu k vrcholu cca 10mm. Foceno přes igeliťák ... Pošli SZ s adresou a pošlu ti to.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
mamba
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 14.08.2009 0:00
Bydliště: stara plzen

moc pekne take hodnotim tu preciznost fakt super :D :D
Reele tl-01B
Reele tc -03
Tamia Toyota Tundra
http://mambaj.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Děkuji vám přátelé za kladné ohlasy.
Jinak SPZ-ku jsem vyráběl tak, že jsem si nafotil SPZ svýho auta 1:1, změřil ji a pak v PC upravil velikost na 1:10 (možná jsem to o nějaký půlmilimetr ošidil :D) . Se zadní jsem si vyhrál víc. Na internetu jsem si našel rozměry SPZ-ek a pak přenesl čísla a písmeno z přední SPZ na zadní+ přidal STK a emise. Trochu jsem zvýraznil žluté hvězdičky a platnost STK a emisí (bílou tečkou, na fotkách to moc vidět není, ale ve skutečnosti je). Pak jsem to zalaminoval (jako je řidičák nebo občanka) a vystřihl. Nakonec oboustrannou páskou nalepil.
K zakrytování jen tolik, že je vyroben proti nečistotám. Vodotěsnost jsem nezkoušel, ale věřím že by alespoň první nápor vody udržel, neboť je celý kolem dokola k podvozku oblepen izolačkou. Ale musel bych ještě po nasazení baterie oblepit ještě i jí. (Na fotkách vypadá to zakrytování že je křivé :( , ale je to nějaký fotoklam. Je opravdu rovné :P ). Jinak jsem spíše příznivcem autíčko šetřit a pokud by to bylo jen trochu možné, tak bych se kalužím a potůčkům raději vyhnul :wink: .
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Kuba93 píše:A co teprv ja ? :D Ja sem suprprase..

Myslím, že na Slovensku se tomuhle říká "hnojny voz" :).

Pro idinka - čistá prácička!
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem kamarádi sklamanej :cry: . Jezdím si takhle po bytě a najednou se mi Pajerko při jízdě zasekne a hned zase jede dál. Je to jen občas při jízdě dopředu i na zpátečku. Tak nevím jestli to je elektronikou - nějaké rušení, nebo nějaká mechanická závada (kardanem nebo ozubenými kolečky). Má najeto tak 100 metrů po bytě (možná ani ne) a vyměněn je pouze motor. Takže žádné velké zásahy. Myslím si že na to, že je to nové autíčko,tak by to asi nemělo dělat. Navíc když zatočim na místě a vrátím kola do původní polohy, tak servo vrčí a až se servo dostane do úplně původní polohy(třeba při popojetí nebo pootoční kol na druhou stranu) pak teprve přestane vrčet (to mi rallyové auto nedělá). Asi to budu reklamovat u prodejce, protože když se v tom začnu šťourat a cosi nějak upravovat, pak by mi reklamaci nemuseli uznat. Já mám prostě smůlu na všechno. Když mám z něčeho radost, tak mi jí něco musí zkazit.
Druhá varianta je, že to prodám (někdo si třeba s odstraněním závady poradí) a koupím něco jiného. Třeba SCX 10.
Nesetkal jste se někdo s podobný problémem?
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

tobě vadí že ti vrčí servo ??? skoro každý servo vrčí .. to neřeš .. jestli máš rušení tak to na reklamaci neni .. v bytě mi to občas taky ruší ... a to mám vysílačku s nezkrácenym dosahem 2000metrů... pokud by to byla mechanická závada tak jediný co mě napadá (a co se mi už stalo) je to že se ti něco dostalo mezi ozubený kola.. mě se tam minule dostala nečistota 0,5x0,5 mm mezi zuby a dělalo to hroznej bordel ... nevzdavej to tak brzo :)
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Přesně tak,neházej flintu do žita.
Každá závada jde odstranit.Měl jsem vysílajdu na 27mh/z a doma se s tím nedalo jezdit.Po metru mi to ujelo. :D
Vyzkoušej to venku.

Servo si hledá střední polohu,takže trochu vrčí každý.
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

vrčení serva je normální, protože se snaží dostat do svojí netrální polohy a mohu potvrdit, že v bytě je to rušení úplně normální, pořádně to projeď venku a uvidíš..(nebo může být na vině baterka, pokud je skoro vybitá, tak u tamiyáckýho reglu se rozjede jen opravdu na málo plynu, pokud dáš víc, tak regl nepustí šťávu do motoru)....snad to pomůže
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Dík za povzbuzení :) , o víkendu vyzkouším první jízdu venku. Doufám, že to bude jen nějaké rušení v bytě :? . Ale musím podotknout, že u rallyového modelu se mi to nikdy nestalo (za téměř stejných podmínek), tak mě to po pravdě řečeno dost zaskočilo. Ani to servo není u rally modelu slyšet (a to mám dva a ani u jednoho nehučí). Ale servo u Pajera vrčí dost. Je slyšet na 3 metry od auta. To se mi nějak nezdá, že by to bylo vpořádku. Ale pokud říkáš, ať to neřeším, tak to nechám být. Buť bude fungovat a bude to jak nastartovanej motor :D , nebo přestane fungovat :( a pořídím si nové :D .

Zpět na „CC-01“