Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Prodloužení zadních tlumičů CC-01

Další vychytávku na CC-01, kterou bych zde chtěl představit je duralové prodloužení na zadní tlumiče. Original, který tam je, má malou délku a talířky co drží pružinu časem doslova vymačkají díru do té pevné zadní nápravy. Protože považuji originální olejové tlumiče za dostačující a koupě kovových tento problém nemusí vyřešit, zvolil jsem tohle jednoduché řešení. Vytvořil jsem prodloužené nádstavce, které se nasazuji na místo původních. Krom toho, že už nehrozí vymačkání nápravy, dojde i ke zvětšení světlosti podvozku. Pro ještě lepší funkci, provádím úpravu na plastových závěsech. I v tomto vidím přínos, většina lidí si kupuje čtyř linky, ale tohle, pokud to upravíte, funguje výborně taky, ale hlavně za podstatně méně peněz Více Vám už řeknou fotky, je tam jak foto originál sestavy, tak sestava s tuning díly a sestava s tuning díly a úpravou zavěšení.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
[URL=http://img638.imageshack.us/i/dscn8182a.jpg/]
Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Možná tě zklamu, je to super výrobek, dobrej nápad, a má užití. Dle fotky i skvěle zpracovanej, ALE většina CCčkařů dělá linky jinak, a někdo dává tlumiče na link tak nevím. Nicméně chválím, mě se to líbí.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No, ale jenom většina, ostatní je nemají a to je skupina, pro kterou je to určené. Pořizovací náklady jsou minimální oproti linkům a potřebný čas na úpravu je ještě menší. :lol:
Mek
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Moravská Třebová

jako nápad rozhodně dobrý, ale přijde mi to jako takový provizorní řešení...možná by to chtělo ještě nějak nakombinovat přímo s tím 4.linkem, to sériový uchycení mi přijde docela nešikovný...jestli by byla nějaká rozumná cena tak proč ne :wink:
Mercedes-Benz G a GLK na CC-01
Když to nemá kozy nebo kola, budou s tím problémy...
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Lidi, co pořád máte s tím provizorním a s tím čtyřlinkem. Tohle je odzkoušená věc. Možná dedukujete z fotek, že jsem jen něco vymyslel, vyrobil, nafotil a teď Vám, zkušeným mazákům se čtyřlinkama tady něco vnucuji, ale není to tak. Mám to doma namontované na třech podvozkách, jeden je můj čistej pro focení a odzkušování co a jak sedí a dva jsou doslova a do písmene testovací, se kterýma já a můj malej drak jezdíme a že najezdíme hooooodně, co výlet, to průměrně 5km a více! Teď to bude více jak rok co to tam je a za tu dobu bez nejmenšího problému. A pokud Vás zajímá cena, prodávám to za 120,- za pár včetně poštovného a už jsem jich prodal docela dost. Některým kolegům ještě dělám na fréze tu úpravu táhel, aby si to mohli uchytit ideálně a to dělám zadarmo.
Uživatelský avatar
fcstan
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 17.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Já to mám stále v originálu (rok) a zatím to drží. až to upadne budu to řešit nejspíš novým origo linkem který mám doma za pár peněz :mrgreen:

Jinak dobrá věc to úzké uchycení a vložení mezi. Ono ruku na srdce - při expedicích je to mnohom méně namáhané než při rychlé jízdě. Tak to takhle vydrží ještě déle. Jak píšeš. Za pár peněz dost muziky. :OK:
CC-01 -TOYOTA- FJ40
FM 54. kanál [40,715 MHz]
http://fcstan.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No,přesně o to jde, za málo peněz, hodně muziky. Osobně mně kolikrát vrtá hlavou, proč to ti kluci šikmoocí udělali konstrukčně tak blbě, když scházelo tak málo, aby to bylo takřka dokonalé. Zapomněl jsem ještě napsat, že uvnitř toho prodloužení je ještě vložená mosazná trubička, aby se vymezil prostor při dotahovaní a nestáhlo se to napevno. Ten materiál ze kterého je to originál táhlo má jednu skvělou vlastnost a to tu, že když do něj zašroubuji ten imbusák, tak ho nepustí. Můžete s tím hopsat jak chcete a šroub nevypadne a nevypadne, ani se nepootočí.
Imho, tak mě napadá, rád bych touto cestou chtěl poprosit všechny ty, kteří opustili cestu provizóoria a předělaly své stroje na link a tyhle plastové táhla se jim doma v šuplíku bez užitku váli, jestli by mi je nepodarovali za simbolickou cenu+ poštovné.
Díky moc předem za vaše nabídky :roll:
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

podle mě je CCčko schválně takhle "odfláklé" .. aby oslovilo širokou veřejnost hlavně pořizovací cenou a možná i možností ( resp.nutností ) úprav .. :wink:
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

..když jsme u cíleně dělaných chyb - viz 4lonk u ccčka, dělá teda třeba tamiya ,,tuningovej" kit na opravu týhle chybičky?

Jinak díl pěknej, ale u starýho 4linku mi přijde jako nejhorší fakt, že při expe nepružej pružiny ale ten původní 4link :arrow: dost malý křížení...
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Slick7 píše:No,přesně o to jde, za málo peněz, hodně muziky. Osobně mně kolikrát vrtá hlavou, proč to ti kluci šikmoocí udělali konstrukčně tak blbě, když scházelo tak málo, aby to bylo takřka dokonalé. Zapomněl jsem ještě napsat, že uvnitř toho prodloužení je ještě vložená mosazná trubička, aby se vymezil prostor při dotahovaní a nestáhlo se to napevno. Ten materiál ze kterého je to originál táhlo má jednu skvělou vlastnost a to tu, že když do něj zašroubuji ten imbusák, tak ho nepustí. Můžete s tím hopsat jak chcete a šroub nevypadne a nevypadne, ani se nepootočí.
Imho, tak mě napadá, rád bych touto cestou chtěl poprosit všechny ty, kteří opustili cestu provizóoria a předělaly své stroje na link a tyhle plastové táhla se jim doma v šuplíku bez užitku váli, jestli by mi je nepodarovali za simbolickou cenu+ poštovné.
Díky moc předem za vaše nabídky :roll:

Kolik mi za ně dáš? Budu to vyměňovat za nerezovou tyčku a kovový kulový klouby, přičemž tlumič budu mít chycenej na tej tyčce. Cenu klidně do SZ.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak to bych si dovolil nesouhlasit, že je přímo odfláklé, naopak bych řekl, že je to geniální podvozek a je velice oblíbený, vždyť si vemte kolik let se už vyrábí a zatím bez žádné změny. Já mám na vaně vyražený letopočet 1993!
Takže můžeme napsat, že už mu je určitě osmnáct!!! Co více by jsme mu mohli vytknout kromě toho uložení zadních tlumičů, např. kardan z mosazi, ale nic dalšího co by vyloženě bylo odfláklé nebo zásadně nefunkční mě nenapadá.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

UFO píše:..když jsme u cíleně dělaných chyb - viz 4lonk u ccčka, dělá teda třeba tamiya ,,tuningovej" kit na opravu týhle chybičky?

Jinak díl pěknej, ale u starýho 4linku mi přijde jako nejhorší fakt, že při expe nepružej pružiny ale ten původní 4link :arrow: dost malý křížení...

Něják jsem prosímtě nepochopil tu chybu, víc mi to upřesni
Já co jsem vmontoval tento díl, tak nemám s křížením problém, protože tlumiče se přestaly opírat o nápravu a vana se přizvedla o víc jak 1cm.

Zpět na „CC-01“